Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
boxer

Re: Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Příspěvek od boxer »

Jak říkal p.Menšík o nahrávání Práčete a chytání krávy ..... a čo tak to urobiť obrátene...?

To že budeš vozit svý železo po světe,ještě ti nezaručí ,jak to bude hrát doma.
Vozit bedny je úplná blbost.

Správná je 3. cesta. U dobrého prodejce a /nebo kamaráda za plnou cenu půjčíš domů,(nebo ho naložíš a dovezeš +odvezeš)vyzkoušíš jak to hraje u tebe
a rozhoduješ se.

Uděláš to tak několikrát a máš to. Vím,stojí to čas,peníze,ale co ne?

Ale je to nejjednodušší a ve svém důsledku nakonec nejlevnější.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Příspěvek od kazzatel »

...načež ten dobrý prodejce, když tohle udělá 3-4, následně spláče nad vejdělkem - po takovýhle anabázi je totiž zázrak, když se s tím nic nestane...následně tedy prodejce tu věc zlevní, čili na ní prodělá a tak jako Smolík Mc Figgin prokleje všechny hluchý hifisty, zaříkajíc se udělat ještě někdy něco podobnýho.... :lol:

boxer

Re: Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Příspěvek od boxer »

Kazzatel

Proto se dává 100% záloha. Když se to vrátí poškozené,tak si to zkoušející holt nechá a/ nebo mu prodejce vrátí míň dle dohody,podle poškození.
Nebo se to dělá tak,že prodejce jede ze zkoušejícím a ten holt platí nejen cestu ( tu stejně) ,ale dá i do vačku prodávajícímu dohodnutou cenu.

Lze všelijak.Prodejce by byl vůl,kdyby na tom měl prodělat.Ale pro hledajícího je to furt nejlepší.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Příspěvek od dadaft »

mně se třeba líbil přístup zlínského hificentra - když jsem chtěl doladit jeden systém, který už byl co se týče elektroniky hotový, kabely, tak se nabídli, že nabalí všechno, co mají, a přijedou s tím, že zaplatím pouze cestovné (a né testovné :D ) - koupit jsem, pokud bych s jejich nabídkou nebyl spokojený, nemusel nic.
já vím, jde pouze o kábly, ale super přístup, bych řekl.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Příspěvek od kazzatel »

Celý je to o tom, že naprostá většina tzv. hifistů neví, co vlastně chce, takže prudí prodejce...Ale to snad jde jen u nás...mám kamaráda v Dallasu ( což je město veliký jako Praha ) a když jsem se ho ptal, kolikže je tam těch tzv. studií, odvětil že jedno...tak si pak představte, jak to jedno studio půjčuje aparáty váhavejm střelcům....nebo ML, kolikže má předváděcích studií v Americe ? Dvě, jedno v LA a druhý v NY...už vidím, jak tamější obsluha jezdí s mašinkama po Americe... :o

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Příspěvek od pasul »

Počet prodejců značky Mark Levinson v USA je 31. V USA je 305,674,000 obyvatel. U nás je 10 600 000 obyvatel a je zde jeden dealer. Což myslím i přesně sedí.

BVa
Příspěvky: 2905
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Příspěvek od BVa »

To že budeš vozit svý železo po světe,ještě ti nezaručí ,jak to bude hrát doma.
Vozit bedny je úplná blbost.
Ak vyberá zosilňovač k boxom, je blbosť vyberať ho doma, v normálnej "multifunkčnej" obývačke kde je (skoro na 100% ) pofidérna akustika. Tam akurát zistí, že to "nehrá". A odstraňovať odrazy od stien a stojaté vlnenie v miestnosti výberom zosilňovača je trochu mimo. Dovezením boxov do (obvykle)slušných akustických podmienok v štúdiách a posluchovkách zistí, kde je skutočný problém, a potom nemení komponenty bezhlavo a zbytočne. A nakoniec možno urobí niečo rozumné s akustikou (napr. za 60tis sa dá urobiť naozaj dosť), zosilňovač zostane a 60tis ušetrí...A ak sú upravy obývačky "neprijateľné", tak radšej sluchátka ;) .

JFI
Příspěvky: 101
Registrován: 23 bře 2009 18:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Příspěvek od JFI »

kazzatel píše:mám kamaráda v Dallasu ( což je město veliký jako Praha ) a když jsem se ho ptal, kolikže je tam těch tzv. studií, odvětil že jedno...
Tohle se mi moc nezdá. Na žlutej stránkách jsem našel odhadem kolem 30 firem v kategorii "stereo & hifi delaers". Nevím, jestli jsou to studia. Možná nejsou.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Příspěvek od kazzatel »

Pašul: mluvím o studiu, kde nemají nic jinýho než ML...a mimochodem, než jít pro něj k tomu zdejšímu, tak to si radši dojedu do NY a ještě mě to i s cestou vyjde levněji, jak mi pověděl jeden člověk, co ho má...k ML patří noblesa a tu u toho zdejšího jaksi postrádám....

bbb19
Příspěvky: 13
Registrován: 22 lis 2008 01:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Příspěvek od bbb19 »

kazzatel
Celý je to o tom, že naprostá většina tzv. hifistů neví, co vlastně chce, takže prudí prodejce...

Rozumím Vám, chápu, že je to riskantní... v podstatě mne to původně nenapadlo, navíc je to co říká BVa určitě důležité... doma to hrát nemusí, protože, to co doma mám není jednoduchá situace. Ale jak tedy na to. Pustit 120 000,- jen tak a nevědět nic... není tak jednoduché...

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Příspěvek od dadaft »

boxer píše:Ale z mnoha míst a zkušeností jiných (různě na webu) vychází,že stejně jako třeba u McIntoshe tak i u Fejze nakonec k sobě padne zvukově stejně nejlépe rodinný bratříček či sestřička.
tohle je myslím velmi slušná rada.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Příspěvek od kazzatel »

bbb: vypadáš rozumně...čili když mi zavoláš, povíš mi co posloucháš, jaký máš zbytek aparátu a poslechový podmínky, myslím si, že jsem schopen to vše s tebou rozebrat a nějak ti poradit...je to na tobě...

boxer

Re: Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Příspěvek od boxer »

BVa

Pokud tímto postupem bude zájemce postupovat,tak dopadne jako drtivá většina komunity.Koupí ve studiu,kde to má prodejce "vychytaný" a pak doma nestačí valit bulvy.

Ovšem pro takového prodejce je to správně.Vydělá a co mu je do toho,jak to hraje u koupěchtivého.

Pokud kupující není trotl,tak si SAMOZŘEJMĚ nejdříve poslechne v různých studiích vocogo,ale to,kde to bude on poslouchat musí vyzkoušet. Jiná dobrá cesta není. Jestliže zjistí,že to u něj hraje podstaně hůř,než ve studiu,tak se začne zajímat proč. A začíná známé kolokolomlýnský.

Jenže pak teprve může mít u sebe výsledek.

Kazzatel.

Myslím,že nemáš zapotřebí srovnávat náš trh s USA. Tady je to ocamcaťpocamcať max cca 5OO km. Takže hrajeme na jiným kluzišti.Ta možnost zde půjčit je u některých studií(prodejců) a u některých nee. Proč té možnosti nevyužít?
Srovnej vedlejší Německo,Belgii,Dánsko,Rakousko. To má cenu.

Ale je mi jasné,proč oponují právě ti,co oponují.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6701
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Příspěvek od dadaft »

boxer píše:Ale je mi jasné,proč oponují právě ti,co oponují.
:)

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký zesilovač kolem 120 000,- kč

Příspěvek od korys »

Každá ze zmíněných značek má v této kubatuře rovněž velmi dobrý sladěný přehrávač do páru k zmíněnému zesu. A celé toto ,,kombo'' je nejlépe napasovat k bednám, pokud už to tedy na nějakém definitivním přehrávači nestojí.
Přes řeku do stínu stromů.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host