Lampy vs tranzistory

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampy vs tranzistory

Příspěvek od Zappadaddy »

Manley monobloky Neo Classic jsem slyšel u jednoho pána s Tannoy Westminster a nehrálo to,taky je v zápětí prodal.

Renown
Příspěvky: 2320
Registrován: 18 dub 2008 10:22
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Lampy vs tranzistory

Příspěvek od Renown »

Manley monobloky Neo Classic jsem slyšel u jednoho pána s Tannoy Westminster a nehrálo to,taky je v zápětí prodal.
připadá mi, že ty Manley a Tannoy by k sobě právě měly hezky pasovat :o
Čím ten člověk Manley nakonec nahradil ?

Uživatelský avatar
Dragon
Příspěvky: 98
Registrován: 24 pro 2008 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampy vs tranzistory

Příspěvek od Dragon »

Zappadaddy píše:Já ti to věřím,ale dostat se k tomu správnému bude asi problematické.V Čechách toho moc na výběr asi nebude.Zatím jen Almarro monobloky byy takto uspokojující.

Ako som ti už písal v SS, idem ešte dať urobiť upgrade na monoblokoch, teflónové kondenzátory od výrobcu. Našiel som prvé reakcie na fóre na audiogone a sú veeééélmi pozitívne. Nie je to síce lacná záležitosť ale nové stroje od CJ s týmito kondenzátormi sú podľa užívateľov pecka, ale cena je poriadna paľba!!! Pozri si náhradu za premier 12 a to LP 140 (v USA 14.000,-USA - Europa min. nejakých 18.000 až 20.000 euro, iba za konce) :o

Uživatelský avatar
Acon
Příspěvky: 762
Registrován: 17 dub 2008 22:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampy vs tranzistory

Příspěvek od Acon »

mám oboje a rád oboje aj počúvam. Porovnávanie by bolo zcestné, ide o zásadne rozdielne cenové triedy. No Acony, ktoré mám existujú aj v takej hybridnej verzii, kedy je možné voliť flaškový, alebo trazistorový "pohon". Basák je len na tranzistoroch. Sú žánre, alebo konkrétne nahrávky, ktoré mi viac chutia na lampách a iné zasa na tranzistoroch. Ak ešte niekedy budem upgradeovať, tak týmto smerom. A je mi úplne jedno, že lampy viac skreslujú. Vyrastal som na kapelách, ktorých gitarové kombá boli výlučne elektronkové, tak mi príde trochu smiešne riešiť, že Led Zeppelin. Frank Zappa, Ozzi Ozbourne.... hrá vernejšie na tranzistoroch.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampy vs tranzistory

Příspěvek od Zappadaddy »

Tvoje monobloky bych rád slyšel,ale ta dálka.Podej zprávu jak se ta modifikace projeví na zvuku.Věřím,že to bude špicový zvuk. *thumbs up*

Uživatelský avatar
Dragon
Příspěvky: 98
Registrován: 24 pro 2008 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampy vs tranzistory

Příspěvek od Dragon »

Acon píše:mám oboje a rád oboje aj počúvam. Porovnávanie by bolo zcestné, ide o zásadne rozdielne cenové triedy. No Acony, ktoré mám existujú aj v takej hybridnej verzii, kedy je možné voliť flaškový, alebo trazistorový "pohon". Basák je len na tranzistoroch. Sú žánre, alebo konkrétne nahrávky, ktoré mi viac chutia na lampách a iné zasa na tranzistoroch. Ak ešte niekedy budem upgradeovať, tak týmto smerom. A je mi úplne jedno, že lampy viac skreslujú. Vyrastal som na kapelách, ktorých gitarové kombá boli výlučne elektronkové, tak mi príde trochu smiešne riešiť, že Led Zeppelin. Frank Zappa, Ozzi Ozbourne.... hrá vernejšie na tranzistoroch.

Kapely fungujú dodnes na lampových kombách a je to to najlepšie. Niektoré štúdia používajú dokonca nahrávacie mikrofóny (sa mi zdá, že napr. Chesky rec.) a toho by sa tu dalo písať donekonečna, kde v štúdiu a načo sa používajú stále lampy. A, že sa ešte aj dlho budú ....

Uživatelský avatar
Dragon
Příspěvky: 98
Registrován: 24 pro 2008 09:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampy vs tranzistory

Příspěvek od Dragon »

Zappadaddy píše:Tvoje monobloky bych rád slyšel,ale ta dálka.Podej zprávu jak se ta modifikace projeví na zvuku.Věřím,že to bude špicový zvuk. *thumbs up*

Poviem ti, že už ani teraz nemám ku zvuku veľa výhrad, ale sú to moje konečné stroje, takže to dám poriadne dokopy, najbližšie idem vymeniť sieťové káble - Shunyata research - Diamondback (cryogenické káble). Ale určite ti dám vedieť, chcem sa ku tomu dostať ešte tento rok. *palec*

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampy vs tranzistory

Příspěvek od pompo »

etudiant píše:zappadaddy

To je vecna rozepre. Zalezi samozrejme na osobnim vkusu a konkretnich pristrojich. Navic lampovy zesilovac je dan, resp. jeho zvuk, ruznym vyrobcem lamp.

Z me vlastni zkusenosti uprednostnuji v kategorii nekolika desitek tisic Kc za komponent lampove nebo hybridni reseni pred tranzistory. Jeste v cene komponentu kolem jednoho sta tisic Kc mne znel lepe lampovy komponent. V kategorii priblizne dve ste tisic se pro me rozdily stiraji - tranzistory uz dokazi zahrat prirozenou barvu a podat dobry prostor.

Jinak ten diskutovany vyraz o hazeni exkrementu na plateny pribytek ma svou delsi historii a byl, tusim, kdysi v pocatcich nasich hifi periodik v clanku jak hifi nadsenci predvadeli jakousi sestavu profesionalnimu hudebnikovi, filharmonikovi, jmeno mne bohuzel vypadlo, a on jejich nadseni nad pevnym basem, ktery ze sestavy vymackali, komentoval prave takto.

Omlouvam se za diakritiku, ale zapnout si ji na neceske klavesnici a psat po pameti by byl tezky boj. :|

Pěkné, zajímavé a tak vůbec.Stotisíc sem stotisíc tam,něco zaplatitelného by nebylo.Vím v této zemi si pár lidí opravdu (pomohlo) ale pro ty ostatní jso toto finanční sebevraždy.

kazzatel
Příspěvky: 389
Registrován: 28 úno 2010 15:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampy vs tranzistory

Příspěvek od kazzatel »

" hovna na stan " je komentář Marka Ebena, který se tak vyjádřil po poslechu jedný aparatury na Portě...je to dokonalý popsání zvuku slovy, krerý si umí představit každý: žádnej hifisticko - recenzentskej newspeak (...muzikanti přišli...rozhlížím se po kraji...atd...) se mu nevyrovná.... :lol:

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampy vs tranzistory

Příspěvek od AM »

jaky model byste doporucili na vyzkouseni, poslouchal jsem vcera v panskem dvore wlm la scaly na lampach a hralo to hodne zajimave, pri vyssi hlasitosti netahaly stredy usi a nastroje byly taky pekne lokalizovane. sound se mi hodne libil *palec* chci to vyzkouset na hornech zingali overture. v panskem dvore maji almaro, dalsi si nepamatuju.

enregistree

Re: Lampy vs tranzistory

Příspěvek od enregistree »

Byt tema se stocilo spis na diskuzi o koncovych zesilovacich:
porovnaval jsem ruzne predzesilovace (jfet buffer; lampovy buffer; pasivni – samotny potenciometr) v zapojeni do ctyr monobloku musical fidelity a do konc. zes. tripath. Mam radsi zvuk toho lampoveho predzesilovace. Fakt je, ze ten tranzistorovy buffer ma mensi vyrobni naklady a nepracuje s napetim v radu stovek voltu, je maly a netopi. Vlastne se nejedna o predzesilovace – nemaji zadny zisk (neni ho zpravidla treba, naopak potenciometr pracuje v lepsim rozsahu). Kombinace lampoveho line stage a tranzistorovych koncaku je preci docela casta, nemate to nekdo tak?
--
L_u_k_a_s

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampy vs tranzistory

Příspěvek od AM »

loni jsem v belgicke poslouchal hybrid Pathos Logos, lampovy preamp a tranzistorovy konec, na audio physic se mi libil vic nez primare
Obrázek

enregistree

Re: Lampy vs tranzistory

Příspěvek od enregistree »

…tranzistory, ktere se vic zahrivaji, doporucuji davat k pismenu H, ma nejvetsi plochu. S je tam naopak jen do poctu, lepe by bylo PATHOW… (smile)

No jo, vzdyt spousta cinskych vyrobcu CD prehravacu tam strka na vystup lampu (nekdy bohuzel ne na vystup, ale jen na pohled) formou podobnou, jako se lehke zeny vystavuji v red light districtu (i to cervene svetlo se pridava v obou pripadech. Nevim, co pouzivaji damy, ale prehravace cervene LEDky).
--
L_u_k_a_s
AM píše:loni jsem v belgicke poslouchal hybrid Pathos Logos, lampovy preamp a tranzistorovy konec, na audio physic se mi libil vic nez primare
Obrázek

AM
Příspěvky: 325
Registrován: 02 bře 2010 01:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Lampy vs tranzistory

Příspěvek od AM »

nahodou ty pismena budou mit docela velkou plochu na chlazeni, ikdyz cinske klikihaky by mely mozna jeste vetsi :D

maji jeste jeden hybrid Inpol2 za dvojnasobek a s polovicnim vykonem

Obrázek

http://www.pathosacoustics.com

nevim jestli je uz nekdo mel moznost porovnat

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host