Luxman LV 105 u

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Ramones
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman LV 105 u

Příspěvek od Ramones »

Tak ano, pokud umí vypnout koncové stupně, ale bez této možnosti bych to nedělal *taktone*
...pro jistotu *thumbs up*

cvrcek69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od cvrcek69 »

Můj to asi taky neumí. Nic o něm nevím, na netu je o něm pouze od výborný po : velikým obloukem se mu vyhni... Koupil jsem ho s bednami Arcus TM 85 a nevím jestli to je bednami či zesilovačem ale hraje mi to proti předešlé sestavě parádně akustickou hudbu. Ale mám zapojené obojí, protože na některé styly mi přijde lepší Marantz+Canton ct80... Celkové kdybych měl říct co je lepší tak vůbec nevím pro co se rozhodnout....

mesky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesky »

Zdravím všechny jsem tu nový a s mým prvním příspěvkem.
Pro cvrcek69 : Zesilovač LV105 nemám ale mrknul jsem na jeho schéma. Tak v podstatě je to běžný integrovaný zesilovač, který je tranzistorový, má ale lampy použité jen v části rozkmitoveho stupně - tedy před koncovým stupněm zase tranzistorovym + výkonové mosfety. Pak to jde na výstupní relé, přepínač beden A,B případně sluchátka. Takže hraješ li do beden,nebo sluchátek, zesilovač je trvale komplet v provozu a nevadí mu třeba odpojené bedny. Totéž marantz - do sluchátek jede až z výstupu tedy vybereš buď bedny nebo sluchátka, nebo dohromady. Jinak za sebe bych si nechal oba zesilovače s tím, že merantze bych nechával zapnutého třeba celý den, tam se nemá co opotřebit a luxmana bych šetřil.

cvrcek69
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od cvrcek69 »

Dnes jsem vložil 2 stejná CD a srovnal časy aby hrály obě současně. Chtěl jsem porovnat 2 sestavy a tak se hrálo přes Marantz pm7000 +cd 67se+Canton CT 80... Na druhé sestavě byl Luxman zmíněný výše, CD Luxman d100+ repro Arcus TM 85. Střídal jsem obě sestavy (vím že to není žádnej zázrak) přepínáním mute na zesilovačích... A zjistil jsem že to každý hraje jinak ale nedokážu se rozhodnout která sestava je pro moje ucho lepší. Takže to vypadá že v mým případě je to ztracený a asi se budu věnovat už jen obsahu hudby než hledání nějakého ideálu 🙂

Odpovědět