MUSIC FIRST AUDIO

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: MUSIC FIRST AUDIO

Příspěvek od pasul »

petrL píše:
pasul píše:Možnost vyzkoušet je určitě skvělá. Ovšem nesouhlasím s tvrzením, že je to rozhodně lepší než variabilní výstup z CD přehrávače. Podle čeho jsi k tomu došel Petře?
Jak to dělají CD přehrávače? Buď ještě v digitální oblasti nebo v analogové přepínáním zase v nějakém čipu. To jsou řešení obecně horší než obyčejný (kvalitní) potenciometr nebo mechanický řadič odporů. Jistě může být variab. výstup do koncáku lepší než přes předzesilovač, ale to říká spíš něco o tom předzesilovači. Udělat přepínač na DO je složité, pokud se výrobce nerozhodne pro IO. Předpokládám že to zatím neudělal hlavně proto, že by došlo k určité ztrátě kvality. Ale myslím, že už existují i trafové regulátory na DO, např. Bent audio TAP-X. To je přesně vzato autotransformátor (AVC). Já ale myslím, že určitý zvukový přínos se dosáhne už jen galvanickým oddělením (TVC), aspoň u nesymetrického propojení.

(a nakonec charakter lamp Almarra se těžko změní, když je regulace na vstupu)
Máš tam nějak moc myslím, předpokládám, může být, obecně bývá horší. Vychází mi z toho, že jsi k takovým závěrům došel vyčtením na internetu? Nebo ještě lépe vyčtením od českých guru konstruktérů? Pletu se?

Já si zase myslím, že regulaci hlasitosti půjde udělat špičkově i elektronicky. Poznáváš?

Obrázek

A ještě jedna otázečka. Jak jsi přišel na to, že charakter zvuku Almarra se nezmění při vložení tohoto prempu do cesty? Nešlo mi o tu regulaci zisku(Kde bez aktivního obvodu za tím poťákem bude výstupní impedance kde?), ale právě o to trafo.

petrL
Příspěvky: 1363
Registrován: 22 črc 2008 08:47
Kontaktovat uživatele:

Re: MUSIC FIRST AUDIO

Příspěvek od petrL »

Jo, většinou čtením, pokud jde o výrobce tak hlavně mezi řádky. Je potřeba si udělat nějaký obraz a technicky podložený názor a za tím jít, ne chaoticky chtít slyšet všechno, eventuálně všechno od určité cenové hladiny. Jedině tak mi zbyde aspoň nějaký čas na poslouchání zvuku podle mých představ.

Vycházím z toho, že Almarro ovlivní zvuk ZA ním, ne zdroj zvuku. I o tomhle by se dalo diskutovat, ale můj, z výše uvedených důvodů zjednodušený, mentální obraz audio sestavy je takový.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: MUSIC FIRST AUDIO

Příspěvek od Peer »

to fox:
z dnešní návštěvy ve studiu Tykon jsme si odvezli předzesilovač Music First Audio Silver.
Dělají se dvě verze: Copper a Silver. Podle názvu je jasné z jakých materiálů jsou vinutá trafa.
Silver by mělo být zvukově kvalitnější.
Díky Liborovi vyzkoušíme ve studiu Adost Audio jeho vliv na zvuk koncových zesilovačů.
Tyto vysoce kvalitní pasivní předzesilovače jsou zvukově neutrální...
Uvidíme, co z toho vyleze.
Nicméně tomu věřím, jelikož jsem měl možnost je slyšet již víckrát.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: MUSIC FIRST AUDIO

Příspěvek od fox »

Ja uvažuji o postupné obměně svého zesilovače. V první fázi bych chtěl nahradit předzesilovač NAD C162 a jít z MFA do výkoňáků 2x NAD C272. Po nějaké době, až našetřím na nové, potom je vyměním. Nechci pořád něco hledat, chci, aby to byla konečná.

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Příspěvky: 1361
Registrován: 17 dub 2008 20:39
Kontaktovat uživatele:

Re: MUSIC FIRST AUDIO

Příspěvek od Mark Levinson »

pasul píše: Já si zase myslím, že regulaci hlasitosti půjde udělat špičkově i elektronicky. Poznáváš?

Obrázek
Pasule, já poznávám :idea:

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: MUSIC FIRST AUDIO

Příspěvek od pasul »

No ještě aby jsi to nepoznal !!!!!

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: MUSIC FIRST AUDIO

Příspěvek od Peer »


Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: MUSIC FIRST AUDIO

Příspěvek od fox »

Už pevně sedí v mém racku mezi ostatními přístroji. Dojem, po asi desetihodinovém poslechu, je velmi dobrý. Kdybych ho vrátil, už by mne dál nebavilo poslouchat. Vřele doporučuji.

Uživatelský avatar
Aleska
Příspěvky: 2673
Registrován: 02 kvě 2008 07:07
Kontaktovat uživatele:

Re: MUSIC FIRST AUDIO

Příspěvek od Aleska »

pasul píše:No ještě aby jsi to nepoznal !!!!!
Pasule - pro neznalé, co to je a kde to je ?
Děkuji.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: MUSIC FIRST AUDIO

Příspěvek od Peer »

to fox:
gratuluji. Jaké provedení to je? Měď nebo stříbro?

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: MUSIC FIRST AUDIO

Příspěvek od fox »

Je to měď. Myslím si, že to v aparátu do jednoho mega bude konečná. Výš se z daleka nechystám.

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: MUSIC FIRST AUDIO

Příspěvek od pasul »

Tohleto je deska elektronické regulace hlasitosti v TOP přístrojích Mark Levinson. Zdejší člen Mark Levinson ho má v předzesilovači No.326S. A hlavně je použitý v TOP preampu No.32. Jednoznačně nejlepší na světě. Technické řešení je to nejlepší možné. Phono modul možno doinstalovat.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: MUSIC FIRST AUDIO

Příspěvek od Peer »

to fox:
jaký rozdíl sleduješ oproti tvému bývalému NADu C162?
K MFA byse hodily i lepší výkonové zesilovače. Chystáš něco?
Nic proti NADu. Konce C270 jsem měl kdysi také.
Za ty peníze je to dobré.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: MUSIC FIRST AUDIO

Příspěvek od fox »

Výměnou za MFA se zvuk podstatně změnil. Celé se to zklidnilo, přibyly basy, prostor,detailnost, zmizela ostrost na výškách.
Prostě vše se zlepšilo, jako kdybych vyměnil celou aparaturu.
Koncáky prozatím měnit nebudu. Zrušil jsem propojení Bi-Amp a zapojil oba zesilovače jako monobloky, protože MFA má pouze jednoduchý výstup. Když jsem použil rozdvojení pro Bi-Amp, nebyl zvuk tak čistý, jako při jednoduchém zapojení.
Při propojování předzesilovače jsem vyzkoušel několik kabelů. Zajímavé bylo, že neměli na zvuk až takový vliv. Nakonec jsem zůstal u Van den hul- Integregration.
Dále jsem zjistil, že to lépe hraje, když je předzes více vzdálený od výkonových předzesilovačů. Asi ho ovlivňuje elektromagnetické rušení z transformátorů zesilovačů.
Myslím sí, že toto zařízení může hrát v jaké koli sestavě, aniž by negativně ovlivňovalo zvuk.
Až to pořádně naposlouchám, chce to delší čas a více žánrů, dám do placu další své postřehy.

Peer
Příspěvky: 2633
Registrován: 17 dub 2008 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: MUSIC FIRST AUDIO

Příspěvek od Peer »

to fox:
myslím, že jsi udělal moc dobře s tou výměnou. Dnes jsem měl opět možnost poslechnout MFA (stříbro)
a musím uznat, že je to opravdu vynikající předzes.!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host