NAD 352

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Daniel
Příspěvky: 10
Registrován: 15 pro 2008 18:31
Kontaktovat uživatele:

NAD 352

Příspěvek od Daniel »

Dobrý deň všetkým na fóre,
pred rokom a pol som si v bratislavskom ketose kúpil zosík NAD 352. Pôvodne som chcel 320-ku (poradil mi ju kamarát), ale chlapík na predajni (veru šikovný predajca) ma ukecal na 352-ku. Dnes mám z tohto rozhodnutia zmiešané pocity a uvedený zosík vnímam (môj názor sa nemusí zhodovať s inými) skôr ako problémový, ako hifistický, a ktorý ma stál ďalšie investície, aby konečne začal "hrať". Zvukovú kvalitu zvyknem hodnotiť hlavne podľa mojich uší a neriadim sa až tak technickými údajmi, ktoré sú udávané výrobcami (som muzikant a nie elektrikár). Takže tu je moje stručné hodnotenie tohto nadovského výrobku made in China.
Zosilovač NAD 352 je podľa mňa výborný na výškach, tu to konštruktérom naozaj vyšlo, a poslucháčovi poskytuje množstvo detailov. Basové frekvencie sú u neho síce mohutné (ako je u nadu zvykom), avšak u tohto modelu zároveň aj akési rozliate a preto potrebujú spevniť. Ak ich spevníte, potom je to na basoch tiež fajn. Ako najslabší článok vnímam podanie stredového pásma a s tým súvisiace slabšie priestorové zobrazenie. Prístroj je navyše veľmi citlivý na zlý elektrický prúd (citlivejší ako jeho rovesníci v základnej cenovej kategórii HiFi), a aby hral kvalitne a nestrácal dych (dynamiku), potrebuje aspoň dobrý sieťový filter, alebo najlepšie sieťovú pračku. Rezultát: Ak zosilovaču NAD 352 dodáte 230V/50Hz, prepojíte ho vhodnými káblami, ktoré sú rýchle na stredoch a dokážu aj spevniť rozliate basy, máte doma v obývačke kvalitný nadovsko mäkký hifi zvuk. V opačnom prípade máte doma málo dynamický, málo priestorový a celkovo nezáživný zvuk, ktorý "cenkajúce výšky" nevytiahnu z biedy, a ktorý Vás vôbec nenadchne, skôr naopak.
Poprosím u recenzie na uvedený zosilovač.

Uživatelský avatar
korys
Příspěvky: 823
Registrován: 18 dub 2008 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD 352

Příspěvek od korys »

Kurňa,kurňa,kdo by to čekal? Taková kritika na NADpozemský zesilovač. :mrgreen:
Přes řeku do stínu stromů.

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD 352

Příspěvek od Borek »

Myslím, že řady končící 0 hrály lépe, co se v konstrukci změnilo k lepšímu nebo horšímu nevím. Je to možná jen můj dojem...

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD 352

Příspěvek od Mike »

Raději než NADy mám rád dámské vNADy.

Ted trochu k tématu zesilovače NAD nejsou špatné,ale pořád je to dost kompromisní zesilovač mě se zdálo že sléval dost detaily.
Od NADu bych už nic nekoupil a tuhle čínu už vůbec. Jediný chválený NAD je c370 ten už je zvukově opravdu jinde. Ale já za sebe říkám NAD už nikdy.
A řeči typu "best of best NAD c350+c272 + Xavian 125" mě nutí k zamyšlení jestli má daný jedinec všech 5 pohromadě.
Zdraví Michal

Uživatelský avatar
sostakovic
Příspěvky: 456
Registrován: 17 dub 2008 07:30
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD 352

Příspěvek od sostakovic »

To Daniel:
Zajímavý názor. Jaké byly připojeny bedny? Je to dosti důležité. Vždy hraje celá sestava a kombinace zesilovače a repro je, myslím, důležitá.

Daniel
Příspěvky: 10
Registrován: 15 pro 2008 18:31
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD 352

Příspěvek od Daniel »

pozdravujem Sostakovica,
bedne Audio Psyhic Spark, starší model, basy do zeme, zdroj zvuku NAD 542, signálové káble Neotech KHS 184 Silver, reprokábel WSS LS2 Silver.

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD 352

Příspěvek od Borek »

zkusil bych možná změnit zdroj zvuku.

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD 352

Příspěvek od agavel »

Borek píše:zkusil bych možná změnit zdroj zvuku.
Pod tuhle radu bych se podepsal. Z těch mála setkání s výborným 542 jsem nebyl nadšený. A vždy hrál zase s NAD. Nevím, zda by zrovna popisovanému charakteru a potížím pomohl zde inzerovaný Myryad, ale za dané peníze je to zajímavý CD přehrávač, který v podstatě dobře znám. Už je ale cenově jinde, než současný CD přehrávač a zesilovač. A navíc jinak vypadá. Příjemný na středech by mohl být i Vincent CD S6, který znám ve variantě MK (ta zde nemá smysl kvůli absenci symetrických vstupů). Ale ten není k dispozici každý den. Všechno je to tedy z druhé ruky, jinak je to cenově úplně mimo. Jsou možná i další zajímavé stroje, ale nemůžu doporučit z těch, které neznám ;)

Daniel
Příspěvky: 10
Registrován: 15 pro 2008 18:31
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD 352

Příspěvek od Daniel »

To Sostakovic and Borek and Agavel,
...este je tu sieťový filter robený na zakázku jedným šikovným chlapíkom od Lučenca, ak poznáte Jula, je to on. V jeho VF filtri nie je cievka, nevykráda dynamiku, je to dobrý pomocník na daný problém.

Uživatelský avatar
agavel
Příspěvky: 769
Registrován: 25 dub 2008 16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD 352

Příspěvek od agavel »

Daniel píše:To Sostakovic and Borek and Agavel,
...este je tu sieťový filter robený na zakázku jedným šikovným chlapíkom od Lučenca, ak poznáte Jula, je to on. V jeho VF filtri nie je cievka, nevykráda dynamiku, je to dobrý pomocník na daný problém.
Věřím, že všechny filtry jsou z nějakého pohledu výborné. Ale zkoušel jsi to zapojit i bez něho, že? Poznal jsi změnu?

Daniel
Příspěvky: 10
Registrován: 15 pro 2008 18:31
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD 352

Příspěvek od Daniel »

...poznal. Inak Julo si pozrel schému k tej problémovej 352-ke, filter dopasoval podľa toho. Pôvodne som chcel, aby mi ten zosík prerobil.

Borek
Příspěvky: 547
Registrován: 03 kvě 2008 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD 352

Příspěvek od Borek »

zkusil bych jiný zdroj signálu, připadlo mi, že zesilovače NAD byly povedenější než CD přehrávače...

Daniel
Příspěvky: 10
Registrován: 15 pro 2008 18:31
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD 352

Příspěvek od Daniel »

Borek píše:zkusil bych jiný zdroj signálu, připadlo mi, že zesilovače NAD byly povedenější než CD přehrávače...
...máš nejaký tip v cene do 20 tisíc bývalých sk?

Mike
Příspěvky: 594
Registrován: 04 kvě 2008 21:15
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD 352

Příspěvek od Mike »

Daniel
CA Azur c340 to je geniální přehrávač za ty peníze. Příplatek za vyšší verze už bohužel tolik slyšet není. Ještě je tu ROTEL RCD-06 mimořádně povedený CD player. Troufám si tvrdit že do 20 tisíc nejlepší. Možná i zde nabízený Myryad nebo nějáký C.E.C

Daniel
Příspěvky: 10
Registrován: 15 pro 2008 18:31
Kontaktovat uživatele:

Re: NAD 352

Příspěvek od Daniel »

ahoj mike, díky za radu,
ako si si všimol, riešim hlavne ten zosilovač 352, ale ako vidím, takmer všetci mi radíte vymeniť skôr zdroj zvuku ako ten zosík, čo mi bez dobrého filtra a bez dobrých káblov proste nehrá, zaujímavé reakcie...toto som nečakal

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host