onkyo vs yamaha vs pioneer vs technics vs Kenwood

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

onkyo vs yamaha vs pioneer vs technics vs Kenwood

Příspěvek od kite19 »

Fascinuje ma dizajn starších topmodelov týchto značiek, technickým parametrom ja veľmi nerozumiem. Minule som zvažoval kúpu pioneer m-90 + c-90 a aj keď sa mi veľmi páčia, rozhodol som sa založiť túto tému, z dôvodu uvedomenia si, že by ma ten pioneer úplne neuspokojil. Plne si uvedomujem obtiažnosť zaobstarania topmodelu yamahy, ale viem, že všetko sa dá a nádej zomiera posledná.
Ak by sa písal rok +-1990 pre ktorú značku by ste sa rozhodli s ohľadom na osobné preferencie a technické parametre, bez ohľadu na cenu (predpokladajme, že máme fiktívny neobmedzený rozpočet).

ONKYO Grand Integra M-510
Obrázek
tuto neviem priradiť preamp, prípadne čo sa k nemu robilo

Yamaha MX-10000 , CX-10000
Obrázek
Obrázek

Pioneer, v takomto prevedení ja ani nepoznám, ak niečo podobné robili, dajte to sem :D

No a zaznávaný Technics, ja vlastním 2000 kovu radu, a som spokojný, určite sú lepšie zosilňovače, ale za novými modelmi ja nepachtím :D ak ho vymením tak jedine za toto
Technics SE-A7000 Technics SU-C7000
Obrázek
Obrázek

Kenwood, kto značku pozná mohol by sem dať nejaký ich topmodel.

Možno si niekto bude myslieť, že si robím srandu, ale v krajine vychádzajúceho slnka som ešte nebol a ak bude treba, kľudne vycestujem :D Jednoducho ma tieto japonské výrobky fascinujú a niekedy sa pošťastí, v japonských obchodoch yamaha raz za rok prefrčí a tá cena je za ten stroj v pohode(nie je to nič likvidačné).
Na niekoho môžem pôsobiť ako pablb, ale nesnívam o žiadnom novom stroji, toto by naplnilo moje hifi ambície natrvalo, rád počúvam hudbu a neriešim o stupeň teplejšiu a chladnejšiu farbu hlasu :D
Dávam čestné slovo, že nesrandujem a chcem len nezáväzne pokecať o tom aké značky ste preferovali v minulosti 80-90 roky, ale aj o tom prečo sa Technics v Československu považuje viac menej za podradný voči ostatným značkám. Nie je to aj tým, že to bola jediná ako tak dostupná značka v tuzexe?
U mňa to asi vyhráva tá yamaha ale môj názor je postavený len na jej dizajne :D Od kedy ju jeden člen fóra vychválil, tak pachtím a nie je to beznádejné, sem tam sa zjaví, musím byť pripravený.

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: onkyo vs yamaha vs pioneer vs technics vs Kenwood

Příspěvek od kite19 »

Za to JVC sa ospravedlňujem,chýbalo tam, chýba tam aj SONY :D kto to vyhrá :D
Dawsoo: Ja nezbieram, každý topmodel si zaslúži svoju izbu, nedokážem to zatiaľ zabezpečiť, preto si vyberám. Chcem to naj, chcem len špicen klase :D Doseriem sa ak zoženiem čokoľvek, a teba ukecám, ak zoženiem yamahu máš ju na dva mesiace a môžeš sa jej dotýkať vlastnymi rukami, ja ťa už na ten servis presvedčím :D verím že servis nebudú potrebovať, vyzerajú na kondíciu, ešte aj ten technics sa bliští ako psie gule a aj u mňa doma :D fakt je, že aj povrchova úprava zodpovedá kategórii.


JV
Příspěvky: 1406
Registrován: 08 říj 2008 07:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: onkyo vs yamaha vs pioneer vs technics vs Kenwood

Příspěvek od JV »

Kite 19 - máš pekné chúťky. *thumbs up*

Ja som svojho času slintal nad dizajnom práve toho tvojho technicsu 2000ky. Nenapíšeš niečo o týchto mašinkách? Čo máš k tomu pripojené a podobne.

Čítam pozorne a viem že po novom nebažíš, ale pokial by si nezohnal starú Yamahu a nevieš čo s peniazmi, tak tu máš predsa túto novinku v kvázi starom šate: http://europe.yamaha.com/en/products/au ... mode=model

efičák
Příspěvky: 1971
Registrován: 18 dub 2008 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: onkyo vs yamaha vs pioneer vs technics vs Kenwood

Příspěvek od efičák »

Dělený zesilovač Kenwood L-1000 měl Renown a hraje parádně. *thumbs up*

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: onkyo vs yamaha vs pioneer vs technics vs Kenwood

Příspěvek od S499_1023 »

JV: Krásny. Ale pre nás analogistov mu chýba jeden veľmi dôležitý gombík: Tape Monitor, prípadne Record Out Selector :( .

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: onkyo vs yamaha vs pioneer vs technics vs Kenwood

Příspěvek od kite19 »

JV:
Ako som písal, mám Technics su-c2000,su-a2000, CD Technics SL-P2000 - to ma trošku štvalo, absolútne som ho nevedel zohnať a potom raz sa pošťastilo a bol som taký nadšený, že som ho kúpil aj s chybou ktorú som si ani nevšimol, teda všimol, ale nadšenie mi nedovolilo pochybovať o kvalite :D a zaplatil som koľko si páneček zapýtal, od kedy som mu pohrozil servisom, ešte tá CD sviňa nezaváhala. Pred tým sem tam skočilo ku koncu CD a niektoré, CD odmietalo načítať. Zvláštne bolo že išlo spravidla o výberovky, absolútne nové, myslel som, že je niečo s laserom, možno aj je ale tie výberovky majú licenciu na južnú ameriku a je tam zhruba 16-18 pesničiek(neviem či to s tým súvisí) ale mám výberovku SINATRU a iné, ktoré sú z UK, je tam aj 24 skladieb na CD a technics na nich nikdy nezaváhal.
Reproduktory sú Pioneer S-3EX, mám ich pripojené káblom tasker C288 4x2,5 13 AVG(toto je na ňom napísané), zapojil som to ako krížovú štvorku, narvané do terminálov bez banánikov a vidličiek, utiahnuté :D, Mám ešte jednu sériu tých istých s banánikmi, ale nechce sa mi to prehadzovať a osobne si stojím za svojim laickým názorom(aj keď som to neskúšal), že banániky na zvuk ak majú vplyv tak len v negatívnom zmysle, kábel vyzerá krajšie, ale je tam o spoj na každom konci viac. Robil som ich sám :D
Gramofón je JVC ql - y5f (ten mi dohodil Efičák) - je to moja najobľúbenejšia časť zostavy. Káble sú VDH a jeden nepodarený Kimber.

No a k zvuku, práve počúvam toho Sinatru (vydanie 1997 Warner Music UK), všetky iné výberovky u mňa doma stoja za prd, zvukovo sú slabučké. Toto je iná káva, tu je počuť všetko z predu dozadu aj z ľava do prava, Technics je starší stroj, ale hrá s prehľadom, reprá som musel trošku posunúť k stene asi tak na pol metra, kôli basom, bolo ich menej ako sa patrí, ale boli oveľa konkrétnejšie ako keď to mám bližšie k stene - akustiku som zatiaľ neriešil asi ani nebudem kôli polovičke, je to škoda pretože už len pohyb o 5 cm sa prejavuje zmenou zvuku. Momentálne som so zvukom veľmi spokojný, pôvodne som mal reprá Technics SB-M1000, ale to basovalo až dunelo, tak som ich dal preč, neviem či som neurobil chybu(bolo to v čase keď som ani netušil čo je výhybka a že existujú ľudia čo by mi to doladili), niekedy mi je to aj ľúto, ale nechcem mať z bytu sklad :D
Takže Technics a Pioneer - nie som klasický Československý hifista, mám repro Pioneer a tak ako technics zosík tak ani repro pioneer nie je dosť hifi, ale ja som spokojný *sunglases*
Jeden predavač raz keď som mu povedal čo mám doma, ma úplne utrel a pomaly mi vynadal za to ako si dovoľujem vôbec niečo také spomínať v jeho super obchode a môj osobný názor bol, že mi to hrá lepšie ako jeho násobne drahšia zostava, osobná spokojnosť je pre mňa pri počúvaní hudby dôležitejšia ako reči a pochvali od odborníkov.

Musím zohnať aspoň predzosilovač Yamaha, dnes som zistil o koľko viac je toho v preampe yamahy a ako starý odborník :lol: v týchto veciach tuším, že na niečo tam sú.

K nákupu ma dohnala nekvalita sterea z domáceho kina, taky Pioneer :D keď som ho kúpil bol som si po rozhovore s predavačom istý, že nič lepšie neexistuje :D A vtedy som to tu len čítal a myslel si o hifistoch svoje (blázni *palec* ), ospravedlňujem sa za to *hura*

Lake292
Příspěvky: 36
Registrován: 04 úno 2014 21:06
Kontaktovat uživatele:

Re: onkyo vs yamaha vs pioneer vs technics vs Kenwood

Příspěvek od Lake292 »

kite19:
Niecim podobnym som si aj ja presiel. V obchode ma presvedcili o tom, ze stare "haraburdy", ktore sa tu na fore rozoberaju uz maju davno najlepsie roky za sebou a technika pokrocila dalej.
Takze som si kupil receiver pioneer, ktory som po 2 tyzdnoch bol vratit s tym ze moj starucky pioneer A-400 hra lepsie. Ano nema dialkove, kalibracny mikrofon a menu so submenu a ine serepeticky ale zvukovo sa receiver nanho vobec nechytal.

Takze som zacal pomalicky skupovat stare "haraburdy" a vykaslal sa na rady vyskoleneho predavaca, ktory je ocividne hluchy ako poleno.

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: onkyo vs yamaha vs pioneer vs technics vs Kenwood

Příspěvek od kite19 »

Lake292:
Ja som mal starší midi systém, dva mesiace som po 30 dní robil na stavbe aby som ich zaplatil za midi systém. Aj tu na fóre existujú témy kde sa zisťuje od akej úrovne receiver prehrá stereo, mám receiver pioneer VSX - 2020 a ten midi systém ho prehral.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: onkyo vs yamaha vs pioneer vs technics vs Kenwood

Příspěvek od fox »

Kite, aparát máš velmi dobrý, tak nesýčkuj. Akorát bych vyměnil bedny. A budeš mít vystaráno.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: onkyo vs yamaha vs pioneer vs technics vs Kenwood

Příspěvek od fox »

Opravuji, bedny se mi líbí. mysle jsem, že máš vintage. :)

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: onkyo vs yamaha vs pioneer vs technics vs Kenwood

Příspěvek od fox »

Vypadají dobře. Zdá se, že je to dobrý materiál. *thumbs up*

Obrázek

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: onkyo vs yamaha vs pioneer vs technics vs Kenwood

Příspěvek od kite19 »

Fox:
:lol: vieš koľko by som musel spustiť z ceny aby som ich dokázal predať, myslím že ČS priestore sú nepredajné a pravda je, že ich ani predať nechcem, pre moje uši sú akurát.
Bolo zopár drahších reproduktorov uznávaných výrobcov a neviem či som ti to aj nepísal do súkromnej správy, pri zvuku niektorých ma rozbolí hlava, už sa to stalo 3krát, prídeš do štúdia, máš voľno a tým pádom aj dobrú náladu a po hodine odchádzaš s trieštivou bolesťou hlavy. Spôsobiť to mohol len zvuk alebo reči predavača :lol:
Tvoje názory mi veľmi pomohli, a od teba si dám vždy poradiť, ale repro si nechám, prípadne raz prehodnotím ich zvuk ak budem mať vyriešenú akustiku ako ty, inak by to asi veľký zmysel nemalo.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2233
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: onkyo vs yamaha vs pioneer vs technics vs Kenwood

Příspěvek od fox »

Pokud jsi spokojený, není co řešit. Tak si užívej. :)

kite19
Příspěvky: 842
Registrován: 15 říj 2013 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: onkyo vs yamaha vs pioneer vs technics vs Kenwood

Příspěvek od kite19 »

Fox:
Inak s tým Pionérom som mal pravdu, len si počul že repro pioneer a už si mi vysvetlil, že toto nééé :lol: Kým som to tu nečítal, teda tak 4-5 rokov do zadu, žil som v presvedčení, že no.1 je Pioneer a až potom sú ostatný, mal som to tak zakódované z detstva.
Si mi zničil detstvo *fnuk*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti