Profi studiové zesilovače v domácím použití.

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...

Uživatelský avatar
Diode
Příspěvky: 65
Registrován: 15 lis 2008 07:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Profi studiové zesilovače v domácím použití.

Příspěvek od Diode »

dražsí být nemusí – dá se šáhnout po vintage kouscích, které slouží více něž obstojně – takový Luxman M-02 nebo m-03 kopíš kolem 10k a máš o muziku postaráno.

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 751
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Profi studiové zesilovače v domácím použití.

Příspěvek od šeďour »

bh69-> jo to je on.
Hraje to s ním opravdu dobře.Vždycky si u kamaráda Tobiáše uvědomím, jak je příjemný poslouchat muziku samotnou a nesoustředit se na přemíru detailů, na chyby v nahrávce a na další, pro dobrej pocit z muziky, nepodstatný věci.

Včera byl Tobiáš u mě, na poslech mýho aparátu a byl překvapený z velkého množství výšek, na který neni při poslechu u sebe zvyklej.Na druhou stranu chválil kvalitu vysokých tónů a hlavně detailnost a prostorovost.Byl unešenej z prostorovejch informací v nahrávkách, který jinak dobře zná.On má umístěný reprobedny dost nízko, neni klasickej hifista.
Specifikoval poslech u mě jako monitorový, se spoustou detailů, ale zároveň byl překvapený, že poslech muziky je i tímhle způsobem příjemný.Jako aktivní muzikant a majitel malýho nahrávacího studia, monitorovost ocenil a prohlásil, že si ke mě přijde poslechnou zvuk jeho vlastních nahrávek.

Tímhle povídáním nechci chválit svůj aparát, jen chci poukázat na jeho jiný charakter zvuku (spíše studenější, detailnější) oproti charakteru podání muziky přez zmiňovaný Hafler a malý monitory JBL control 25/WH u Tobiáše.
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
Diode
Příspěvky: 65
Registrován: 15 lis 2008 07:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Profi studiové zesilovače v domácím použití.

Příspěvek od Diode »

JBL control 25/WH jsou zrovna toakový "prdítka" co hrajou jak jim dech stačí :-) Jestli není ten rozdíl spíše v akustice / umístění repra / velikosti poslechovky? Ty JBL budou určitě hodně směrové – přeci jen jsou to studiove monitory – proto pokud si někdo sedně mimo směr šíření zvuku nebo je má moc nízko – jak píšeš – a né v úrovni ucha... Stačilo by pár úprav a hned by se mu ty JBL "rozespívaly" *thumbs up*

bubuxin
Příspěvky: 452
Registrován: 27 čer 2008 23:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Profi studiové zesilovače v domácím použití.

Příspěvek od bubuxin »

Diode píše:Důležitým faktorem každého zesilovače je kvalita. SLA-2 proto obsahuje toroidní transformátor, který zajišťuje nejen vysokou spolehlivost, ale i čistotu zvuku.
To je riadna šupa, smelo do toho.

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 751
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Profi studiové zesilovače v domácím použití.

Příspěvek od šeďour »

Diode jseš si jistý, že jsi konkrétně tyhle "prdítka" slyšel hrát ?
*taktone*
Nic ve zlém...jen mě svým zvukem rozhodně jako prdítka nepřipadaj !

Jinak s těmi rozdíly budeš mít nejspíš pravdu, proto jsem taky psal, že můj kamarád nemá reprobedny z pohledu hifisty správně umístěný.
Před časem jsem mu zdarma nabízel stojany, ale protože jeho velitelce by se nelíbily, odmítnul je.
...

Bubuxin-> takže jsem za vodou, když mám ve svym zesilovači toroidní trafa dvě, tím mám zaručenou dvojnásobnou spolehlivost a kvalitu zvuku ?

:mrgreen:
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
Sany
Příspěvky: 301
Registrován: 28 úno 2009 07:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Profi studiové zesilovače v domácím použití.

Příspěvek od Sany »

Dobře co se tedy stane, když nahradím CA 840W tímto http://www.music-city.cz/crown-xti-1002-6457.html# bude to mít nějaký zvukový přínos nebo naopak zvuk se zhorší?


Libor Šulc
Příspěvky: 107
Registrován: 17 dub 2010 16:17
Kontaktovat uživatele:

Re: Profi studiové zesilovače v domácím použití.

Příspěvek od Libor Šulc »

Název vlákna je zavádějící a autor na zcestí.

Profi zesilovač na začátku vlákna není určen pro studia či dokonce nedejbůh monitoring,ale pro PA aplikace(ozvučování,klubů,diskoték a pod.)
Kvalitní studia k odposlechům používají kvalitní reprosoustavy napájené většinou nějakým tím highend koncem,žádnou PA mr.kou.
Eventuálně aktivní monitory.Domácí aplikace takových PA zesilovačů je v dobrém slova smyslu zoufalost.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Profi studiové zesilovače v domácím použití.

Příspěvek od PMA »

Souhlas.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
Diode
Příspěvky: 65
Registrován: 15 lis 2008 07:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Profi studiové zesilovače v domácím použití.

Příspěvek od Diode »

Pánové nejsem na zcestí. Zaujalo mě to jako alternativa pro někoho, kdo chce výkon, ale má hluboko do kapsy a zároveň jako jiná cesta. Zesilovače na začátku jsou jakýsi nástřel – nikoli mnou preferované zesilovačě – je na nich ukázáno, že i za rozumný peníz jdou pořídit parametrově kvalitní strojky. Především tu jde o diskusi – nikoli o debatu.

Uživatelský avatar
Sany
Příspěvky: 301
Registrován: 28 úno 2009 07:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Profi studiové zesilovače v domácím použití.

Příspěvek od Sany »

No konečně v tom někdo udělal jasno, děkuji panu Šulcovi a panu Macurovi že ukončili další spekulace o zázračných přístrojích za minimální ceny.

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Profi studiové zesilovače v domácím použití.

Příspěvek od PMA »

Mám s tím pro domácí použití zkušenosti. Velký šum a špatné rozlišení detailů při menší hlasitosti.
Pavel Macura Audio

boxer

Re: Profi studiové zesilovače v domácím použití.

Příspěvek od boxer »

Především tu jde o diskusi – nikoli o debatu.

No pokud by šlo o diskuzi, tak by bylo jasno hned na začátku.

Díky debatě to došlo až sem.

Uživatelský avatar
Sany
Příspěvky: 301
Registrován: 28 úno 2009 07:42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Profi studiové zesilovače v domácím použití.

Příspěvek od Sany »

PMA píše:Mám s tím pro domácí použití zkušenosti. Velký šum a špatné rozlišení detailů při menší hlasitosti.
Tak přesně toho jsem se pane Macura obával i jako nevzdělanec.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti