Sroll LYRIC

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Sroll LYRIC

Příspěvek od PMA »

http://www.sroll.com/cz/produkty-lyric.html

Sroll Lyric - zesilovač

Hudba je jako poezie. Je velice abstraktní a každý při ní může prožívat něco úplně jiného. Emoce z hudby se v nás projevují jako neviditelné básnické linie. Pomocí našeho zesilovač se můžete plně oddat hudební poezii, poznávat nespecifikovatelné pocity. Tento zesilovač má tak výjimečné schopnosti, že v tomto “básnickém” přednesu vyslovené vyniká. Proto jsme mu dali jméno “LYRIC”.

Během let úspěšných pokusů s novými technologiemi ve zpracování audio signálu jsme došli k poznání, jaké topologie a fyzikální vlastnosti obvodů jsou důležité pro čistý, přirozený a věrný poslech. Výsledkem je SIL technologie ve které jsou tyto poznatky dotaženy až na fyzikální hranice možností dnešních součástek a výrobních technologií. Lyric je ojedinělým výrobkem té nejvyšší kategorie nejen z hlediska užitných a technických vlastností, ale i po stránce vysoké spolehlivosti a životnosti.

Tento zesilovač reprodukuje naprosto čistý a přirozený zvuk, dokonale kontrolovaný s reálnou dynamikou a vynikajícím rozlišením i těch nejjemnějších detailů. Jeho výraznou vlastností je důrazné prokreslení všech dynamických špiček, které nezamaskují ani nejtišší nástroje v pozadí nahrávky.

Reprodukce je stále plná emocí a radosti a ani při dlouhodobém poslechu neunavuje. Naopak při vhodném žánru působí blahodárně na psychiku posluchače a tak vrcholně podporuje léčivé účinky hudby. Díky SIL technologii se zvuk vůbec nemění a zachovává všechny popsané charakteristiky i pro velmi nízké, střední i vysoké hlasitosti.

Tyto vlastnosti by nebyly plně využity na zdroji signálu standardní kvality. Proto zesilovač obsahuje stejně dokonalý D/A převodník, který velmi dobře opravuje jitter signálu a tak potřebuje hlavně bezchybně přečtená data, což dobře zvládají pouze nejnovější CD mechaniky.

Zkušenosti s takto kvalitní technologií zesilovače a D/A převodu ukazují, že i z CD formátu lze získat naprosto špičkovou reprodukci srovnatelnou s formáty o vysokém rozlišení. I z digitálních rádií výsledný zvuk posluchače překvapí.

Náskok SIL technologie se projeví především při dlouhodobém poslechu a nejlépe na přesných reprosoustavách s vysokým rozlišením. Těm sice bývá vytýkáno přílišné zobrazení nedostatků nahrávek, ale po vyzkoušení mnou nalezené technologie zjistíte, že naprostá většina těchto nedostatků překvapivě zcela zmizí. Přijďte si poslechnout, slovy nelze výhody této technologie popsat.

Výstupní výkon 2x530W / 2Ohm
2x350W / 4Ohm
2x225W / 8Ohm
Kmitočtový rozsah 2 Hz - 200 kHz
Činitel tlumení na výstupních svorkách 3500 / 8Ohm / 1 kHz
Zkreslení žádné slyšitelné zkreslení
Výstupní zesilovač otevřená třída AB
1 pár velmi silných tranzistorů se špičkovou
zatížitelností přes 20 kW, čtyřvrstvé zlacené
plošné spoje, zalitý do hliníkového monolitu
Regulace hlasitosti přesné odpory přepínané pomocí relátek
Vstupní díl symetrický vstup, diskrétní obvody bez celkových zpětných
vazeb a bez použití operačních zesilovačů
D/A převodník 16 - 24 bit / 32 - 192 kHz, zalitý do hliníkového monolitu
Šasi frézovaná masivní hliníková skříň
Chlazení celým tělem, horní deska tloušťky 40mm, 620 ventilačních
otvorů, rozvod tepla kapalným plynem bez freonů
Kabeláž značkové vnitřní kabely
Výstupní reproduktorové svorky WBT
Vstupy
- analog 1x XLR
3x cinch
- digital 4x cinch 75Ohm
Rozměry 440 x 185 x 440 mm
Hmotnost 38 kg
Záruka 5 let
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Slyšelo nás to mnoho a často. Namátkou Matrix, Syčák, Machalík, já a řada dalších odsud, ze slovanetu a z lopuchu. Pro mě, a nejen pro mě, jeden z nejlepších zesilovačů, jaký jsem kdy slyšel, pravděpodobně nejlepší vůbec.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od pasul »

Obrázek

Uživatelský avatar
Pytel
Příspěvky: 1155
Registrován: 19 dub 2008 08:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Pytel »

Také jsem měl možnost ho slyšet jak v Brně tak v Praze na různých sestavách a pro mě osobně nejlepší co jsem měl možnost slyšet. Hodně oblíbený a používaný v Brně.

Uživatelský avatar
Jirka83
Příspěvky: 164
Registrován: 06 bře 2009 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Jirka83 »

Zajímalo by mne, kolik tenhle "drobek" koštuje, nikde jsem to nenašel ..

Uživatelský avatar
Donuts
Příspěvky: 489
Registrován: 23 dub 2008 07:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Donuts »

Jirka83 píše:Zajímalo by mne, kolik tenhle "drobek" koštuje, nikde jsem to nenašel ..
Posledni info co jsem zahlidnul bylo 450, ale mozna se cena po zacatku vyroby finalnich kusu zmenila.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Zappadaddy »

Pasul,vidím tam ten Sencor,to je asi velká výhoda,že potřebuješ pouze dobrý transport, aby to hrálo?!

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll

Příspěvek od PMA »

Transport může být dokonce velmi levný, jen ne velmi starý :)
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
lachim
Příspěvky: 2257
Registrován: 17 dub 2008 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od lachim »

měl jsem možnost je 2x delší dobu poslouchat v domácích podmínkách...
někam jsem to již psal. že nebudu nic plkat o zvuku.
že je to prostě SROLL.
závidím, uuuukrutně, všem vlastníkům.

pasul
to porovnání se zvukem mark levins by mě také velice zajímalo....

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll

Příspěvek od PMA »

Asi jediné + pro jiný zesilovač může být jen tehdy, pokud je potřeba ještě větší výkon. Stát se to může, ale v domácích podmínkách ne běžně.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od pasul »

Sroll - Jednoznačně špičkový konec, předek, DAC v jednom. Žáden ostrý humus jako jiné nejmenované značky. Zvuk je přesný, detajlní a neskutečně neúnavný. Prostor a vše ostatní je přesně tak, jak má být. Čím déle to posloucháte, tím víc to chcete. Neúnavně vás přitahuje k poslechu hudby a doslova nutí k přehrání celé sbírky CD.

Co se týče ceny, tak je třeba si uvědomit, co všechno získáte. A potom to až spočítat. Já už to nepočítám, protože jsem na víc než trojnásobku pořizovací ceny tohoto stroje a teda kdyby jsem byl na začátku, tak jednoznačně volím Sroll Lyric a neváhám ani chvíli. Zvukový rozdíl zcela určitě nebudu probírat. :? Je to další přístroj kategorie "MASAKR".

Nejlepší bych teda určitě nepsal. To bych potom spíše viděl na slabší poslechové zkušenosti dotyčného, co takový výrok nahodí. Ale upřímně je mě to jedno. Hádat se kvůli tomu nebudu. Mimochodem ten výkon je jednoznačně pravda.

Zappa - Chlape bídná. Ty jseš takzvaný rakeťák. Takhle rychle měnit názor jsem neviděl ani v té naší politice. :lol: Tady bych už teda určitě volil vyzkoušení v tvém systému. U všeho jiného bych si dokázal tipnout, ale tady nevím nevím. Ovšem spíš si myslím, že nic pro tebe. Bude ti tam něco chybět. Fous to tady jednou psal, když byl u tebe.... Myslím si, že tu minulou možnost co jsme probírali by ti vyhovovalo daleko více. *thumbs up*

Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 1915
Registrován: 23 úno 2009 10:47
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sroll

Příspěvek od PMA »

Pasule někdo třeba nemiluje Levinsona. Nejde ani tak o poslechové zkušenosti, jako o preference.
Pavel Macura Audio

Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 123
Registrován: 06 lis 2008 15:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Rado »

PMA píše:Slyšelo nás to mnoho a často. Namátkou Matrix, Syčák, Machalík, já a řada dalších odsud, ze slovanetu a z lopuchu. Pro mě, a nejen pro mě, jeden z nejlepších zesilovačů, jaký jsem kdy slyšel, pravděpodobně nejlepší vůbec.
Podtrhuji....

Cena je skutečně 450 tis Kč, ale když vezmete do úvahy, že nepotřebuje monobloky, žádný top CD player, pouze dobrý CD player s dobrým transportem (o zbytek se postará sroll se zabudovaným DACem), nepotřebuje DAC, apod, tak mi připadá cena adekvátní. Vnitřek je řešený velmi dobře a je to podle mě stroj řešený bez kompromisů, s citem a s láskou. (myslím, že síla aluminiového páště je kolem 1 cm - vcelku zajímavé řešení chlazení)
Slyšel jsem na výstavě HE 2008 i v domácích podmínkách. B&W Matrix 800 to rozehraje jedna báseň a stačil přitom jen tento zesilovač, nic víc...Poslech velice přirozený, detailní, nezkreslující a vydržel bych ho poslouchat celý den, bez únavy. Mít toto doma, přestanu zvuk pitvat...(otázka je, jestli by mě nechybělo hledat, co by to chtělo a co tomu chybí...)

Obdivuji se panu srollovi, co vytvořil, jen se divím, že se o tomto zesilovači ví tak málo. Ale vím, že kdo ho má, stal se z něj spokojený člověk, bez nutnosti řešit..

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Zappadaddy »

Pasul.Mně se Sroll moc líbil té výstavě minulý rok i předminulý rok na Trianglech.Jak říká PMA pouze výkon by pro mne mohl být problém,ale tím,že Tannoy mají velkou citlivost tak si to nemyslím.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1634
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Zappadaddy »

pasul píše:Obrázek
Krásná fotka,aspon vidím jak vypadá v černém.V silver se mi vůbec nelíbí,ale černá je ok. *thumbs up*

Uživatelský avatar
Jirka83
Příspěvky: 164
Registrován: 06 bře 2009 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Sroll

Příspěvek od Jirka83 »

Mě se hodně líbí design (kromě horní promáčkliny). Hlavně LED.. A jinak ano, zaujala mě právě chvála přístroje ve spojení s integ. DAC.. Ve své krátkodobé historii sledování Hi-fi jsem v českých vodách narazil zatím jen na ohlasy k Lyngdorf TDA2200..

No, vždy rád vidím, když našinci umí něco velmi dobře.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host