Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
štětináč
Příspěvky: 194
Registrován: 16 lis 2014 09:16
Kontaktovat uživatele:

Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Příspěvek od štětináč »

Úvodem: Všimli jste si, co je na Aukru kšeftařů s audiotechnikou? Kde se to zboží bere? Skupují to snad po celém Německu? Taky jsem tam chtěl koupit zesík a jako prodejce se mi ozval Vietnamec. Nechápu a děkuji, nechci.
K věci: Tento týden mi přijde domů: Yamaha A-S500 nová, Cambridge Audio 540 bazar, Teac 630 nový a možná Pioneer A-30 nový. Bude to hrát do třípásmovek AQ 651.
Nechcete si tipnout, kdo to vyhraje? Pak sem dám své pocity ohledně zvuku všech. Zvolil jsem na testování skupinu Žlutý pes, zdají se mi melodičtí a srozumitelní.
(jen si rejpnu-podle skupiny Kabát bych asi žádný rozdíl neslyšel, jen by mi to roztrhalo repráky.)

jimmi
Příspěvky: 1168
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Příspěvek od jimmi »

štětináč píše:Úvodem: Všimli jste si, co je na Aukru kšeftařů s audiotechnikou? Kde se to zboží bere? Skupují to snad po celém Německu? Taky jsem tam chtěl koupit zesík a jako prodejce se mi ozval Vietnamec. Nechápu a děkuji, nechci.
K věci: Tento týden mi přijde domů: Yamaha A-S500 nová, Cambridge Audio 540 bazar, Teac 630 nový a možná Pioneer A-30 nový. Bude to hrát do třípásmovek AQ 651.
Nechcete si tipnout, kdo to vyhraje? Pak sem dám své pocity ohledně zvuku všech. Zvolil jsem na testování skupinu Žlutý pes, zdají se mi melodičtí a srozumitelní.
(jen si rejpnu-podle skupiny Kabát bych asi žádný rozdíl neslyšel, jen by mi to roztrhalo repráky.)
Kde žješ?

Už 20 rokov dozadu ked som pracoval v Prahe boli plné bazary a zastavárne týchto hifi hračiek. Z Nemecka, Svajčiarska a čo ja viem od kade všade. A to boli colnice a internet "žiadny" a mobilné telefony v plienkach.

Teraz to skupuju po celom svete EBAY atd vseliake podobné aukcie, dražia na kilá ako šrot, vyhodené na zberných dvoroch,smetiskách.Pokazené hociako polepia len aby to trocha išlo(česť serioznym oprávárom ked sa niečo pokazí čo to Tvoje hifi sa Ti snažia zachrániť,ale to je výnimka) zaplavia kompletne všade kde sa dá inzerovať a kšeftuju zarábaju len taký fukot.Niekdo sa snaží peknejšie kusky kupovať,o to su drahšie,a iný to beru ozaj nakupiť čo najlacnejšie,oprašiť prihodiť si a posunuť dalej.
(aj na Kabáte je počuť rozdiel.. :) )

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Příspěvek od pompo »

štětináč píše:Úvodem: Všimli jste si, co je na Aukru kšeftařů s audiotechnikou? Kde se to zboží bere? Skupují to snad po celém Německu? Taky jsem tam chtěl koupit zesík a jako prodejce se mi ozval Vietnamec. Nechápu a děkuji, nechci.
K věci: Tento týden mi přijde domů: Yamaha A-S500 nová, Cambridge Audio 540 bazar, Teac 630 nový a možná Pioneer A-30 nový. Bude to hrát do třípásmovek AQ 651.
Nechcete si tipnout, kdo to vyhraje? Pak sem dám své pocity ohledně zvuku všech. Zvolil jsem na testování skupinu Žlutý pes, zdají se mi melodičtí a srozumitelní.
(jen si rejpnu-podle skupiny Kabát bych asi žádný rozdíl neslyšel, jen by mi to roztrhalo repráky.)
No ten kdo se trošku placatí po aukru aBay atd. si nemůže nevšimnout tohoto nebez.el.odpadu kterým to tu naši vlastní spoluobčané - odpadkáři zaplavují (znečišťují)
. Naštěstí jsou tyto nabídky snadno identifikovatelné ,většinou (pokud existují) podle fotky. Poznávacím znamením (tohoto odpadu z němackých železných sobot a rakouských sběrných dvorů) jsou nová přívodní šnůra (ta půvudní byla při vyhození odstřižena ,dále pak dotlučené rohy a hrany ,dodřené panely ) nebo záměrně nekvalitní foto které to má zamaskovat. Pokud foto zcela chybí poznáte takový inzerát i podle textu , který dokáže vyplodit jedině totální blbínek začíná třeba nadpisem - POZOR !!! mimořádná šance.... *headbang* nebo se dozvíte ,třeba že stary zes.technick nejnižší třídy je ještě dnes absolutní háj-end s duchaplným dodatkem že znalci vědí *headbang* ,věž universum prý je LEGENDÁRNÍ *sunglases* ,či jde o uloženku z jeho vymazlené zbírky v EXCELENTNÍM až jakonovém stavu , *fnuk* nebo prostě podle ceny která je v těchto případech zcela mimo . Někdy nad těma dementníma kecama stratím chuť hledat co jsem původně chtěl ,pak to raději vypnu a přijde na řadu muzikotrapie :lol: Je prostě potřeba si tohoto garbage vůbec nevšímat a odpadkáři buď postupně vymizí nebo alespoň nebudou profitovat.

K té druhé části ,záleží dost na tom jak si co k sobě sedne ale nedivil bych se kdyby nakovec zazářila ta 500-vka od Yamaha ,myslím že v této cenové se mimořádně povedla. Každopádně pak dej vědět.

štětináč
Příspěvky: 194
Registrován: 16 lis 2014 09:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Příspěvek od štětináč »

Zatím přišla ta Yamaha A-S500. Čekal jsem, jaké bolení uší mi zesík připraví a ono nic. Marně jsem hledal něco, co by mi na zvuku vadilo. Nenašel jsem nic. Zvuk je svižný, pohodový, sebejistý, basy nijak nebučí, je jich tak akorát. Výšky do uší nepíchají. Přednes řeči je dobře srozumitelný. Skoro bych řekl, že k mým bednám je to až přepych, asi by postačil nižší A-S300. Jenomže A-S300 stojí 8000 Kč a tohle jsem našel taky za osmičku. Kdyby zesík uměl mluvit, asi by řekl : "A cos čekal, amatére, že jsem nějaké konkurenceneschopné ořezávátko?"

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Příspěvek od pompo »

štětináč píše:Zatím přišla ta Yamaha A-S500. Čekal jsem, jaké bolení uší mi zesík připraví a ono nic. Marně jsem hledal něco, co by mi na zvuku vadilo. Nenašel jsem nic. Zvuk je svižný, pohodový, sebejistý, basy nijak nebučí, je jich tak akorát. Výšky do uší nepíchají. Přednes řeči je dobře srozumitelný. Skoro bych řekl, že k mým bednám je to až přepych, asi by postačil nižší A-S300. Jenomže A-S300 stojí 8000 Kč a tohle jsem našel taky za osmičku. Kdyby zesík uměl mluvit, asi by řekl : "A cos čekal, amatére, že jsem nějaké konkurenceneschopné ořezávátko?"
Ono právě že ta pětistovka se jim zdá se velice vydařila ,někde jsem narazil na nějaký skupinový test a se mi zdá že vyhrála. Modely nižší ale i ty nad ní už takový úspěch neměly ,sám jsem o ní uvažoval za ty prachy .Teď se dívám na what HI-FI Best stereo amplifier up to £500, Awards 2010.
Read more at_ http://www.whathifi.com/yamaha/s500/rev ... WLAx8r5.99

r. 2010 doporočení ke koupi nej ampl.do £500 , pět hvězd a nebyl to jejich British výrobek. Docela mě mrzí že jsem ji nikde neslyšel hrát ,kdysi jsem krátce vlastnil její dávnou předchůdkyni tuším AX-500 a byl to asi nejlepší zesík co jsem tehdy měl,každopádně gratuluji ke koupi a přeji nerušený poslech.

štětináč
Příspěvky: 194
Registrován: 16 lis 2014 09:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Příspěvek od štětináč »

No pozor, negratuluj předčasně ke koupi. Dnes mi přišel Cambridge Audio Azur 540. Poslouchal jsem jen krátce, a rozdíl tam je znatelný. Oba hrají dobře. Ten CA má takový měkčí projev, snad trochu sametový, je to taková hudba, která hladí. Kdežto Yamaha je jakoby přísnější, cituji z recenze: Basy mají vynikající důraznost, hutnost a pevnost.To potvrzuji. Takže bych řekl, že pro tichý poslech k pohodě je dobré CA, kdežto abyste slyšeli přednosti Yamahy, je třeba trošku zesílit a uslyšíte suverénní zvuk.
Te´d co si vybrat, zatím nevím. Ty ostatní zesíky jsem odvolal. Tak pompo, který??
BOHUŽEL, řeším poslech v paneláku.Ta Yamaha má navíc proti CA :MM vstup pro gramofon, Loudness, vyšší výkon.

kubas
Příspěvky: 272
Registrován: 28 črc 2010 13:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Příspěvek od kubas »

AQ 651.špatná volba.

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Příspěvek od pompo »

štětináč píše:No pozor, negratuluj předčasně ke koupi. Dnes mi přišel Cambridge Audio Azur 540. Poslouchal jsem jen krátce, a rozdíl tam je znatelný. Oba hrají dobře. Ten CA má takový měkčí projev, snad trochu sametový, je to taková hudba, která hladí. Kdežto Yamaha je jakoby přísnější, cituji z recenze: Basy mají vynikající důraznost, hutnost a pevnost.To potvrzuji. Takže bych řekl, že pro tichý poslech k pohodě je dobré CA, kdežto abyste slyšeli přednosti Yamahy, je třeba trošku zesílit a uslyšíte suverénní zvuk.
Te´d co si vybrat, zatím nevím. Ty ostatní zesíky jsem odvolal. Tak pompo, který??
BOHUŽEL, řeším poslech v paneláku.Ta Yamaha má navíc proti CA :MM vstup pro gramofon, Loudness, vyšší výkon.
Mohl bych z tohoto dotazu elegantně a alibisticky vybruslit odpovědí ,kterou by ti tu teď dalo snad dobrých 90% radilů a zněla by i logicky (poslechni si je a nech si ten co se ti jeho zvuk zdá lepší) . Mají samosebou pravdu ,minim, v tom že tvoje estetické vnímání hudby a poslechové návyky jsou naprosto unikátní ,podobně jako u většiny ostatních tady. Tímto by se jakékoli rady a doporučení staly irelevantní a možná i škodlivé ,protože hudební a poslechové preference jsou jak to tu už někdo (psal) nepřenosné. No ale nebyl bych to já abych ti k tomu něco nepověděl a mám k tomu i dobrý důvod který vysvětlím. Tu tvou 500 od YAMAHY jsem (jak jsem už přiznal neslyšel) takže se mohu držet jen popisu z testů a vzpomínkou na zvuk její praprababičky ,zato co se týka CA ček tak jsem momentálně celkem v obraze. Je to tím že jeden známý (přítel hi-fi sta) má cambridge asi střední třídy a já mám zrovna taky CA ale jeden z těch dražších a vím jak hrají oba. No a tvůj dotaz mě navedl k zamyšlení - jestli by ta YAM. neměla zvukově blýže k tomu dražšímu CA čku co mám já. Moc bych za to nedal a neznamená to že by ten CA byl automaticky horší než ta japonka ale naznačuje to posun ve zvuku jistým směrem. Tento směr by mohl nebo také nemusel odpovídat tvým audiofilním choutkám nebo také vhodnosti k tvým repro ,které jsou v tomto případě (podle mě) větším problémem než rozdíl těch zesů. Tím chci říct jakkoli moc jsou ty zesíky zvukově odlišné tak je s podivem že na těch (AQ jsi uváděl ?) repro jsi to poznal . Pokud to není moc srozumitelné tak ještě jinak - oba ty zesíky bych si rád poslechl , ALE na pozadí (zastíracích schopností těch AQ ) aniž bych jim chtěl křivdit ,bych si sám nedokázal udělat jasný obrázek který z těch 2 ampl. je jednoznačně lepší. No neznám všechy ty škopky od AQ ,ale vím že vyladit vyhybku v bedně není triviální záležitost ne tak v případě kompromisních reproduktorů. (Můj osobní dodatek v případě měničů TVM je to snad zcela nemožné) Takže pokud jsou ty bedny ať je to cokoli skládané z tesla repro tak ti tvé rozhodování nezávidím. Pokud v AQ dostali rozum a použily např.scan speak ,peerles , nebo cokoli kvalitního tak to může být jinak. Napiš co je za repra v tom zázraku od AQ, napiš mi třeba i na e mail odkud jsi ,(já z moravy Olomouc) .Pokud bys to neměl daleko možná bych ti výběr usnadnil ,zapojením na lepších repro (což jsou v podstatě každé ne-tesly) tak poznáš snáze zvukový charakter i jiné drobnější rozdíly a taktéž to můžeš třeba porovnat z dalšímy zesi. co tu mám. To je asi to nejl. co můžu poradit a taky právě o tom to celé hi-fi asi je. Poradil bych stejně každému především poslech,poslech a zase poslech všeho možného a nákup až jako to poslední. O těch CA cosi vím a múžu to předat ,a přidat názor i na tu japonku (zvlášt´ pokud ji uslyším) ale je to na dýl ,tak pokud budeš chtít ... Podotýkám že nic neprodávám ani nic nechci ,je to koníček a tyhle sleziny jsou většinou přínosné a bývají i fajn narozdíl od návštěv hi-fi studií ,tam už jde jen o kšeft.

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Příspěvek od pompo »

ted´jsem se nato díval , je to tohle ?

Třípásmová reprosoustava se dvěma basovými reproduktory a bassreflexem je dalším pokračováním úspěšné a oblíbené reprosoustavy AQ 650. V konstrukci boxu byla provedena zlepšení, patrná zvenčí nejvíce použitím nového středového reproduktoru firmy Harman, jenž přináší jemnější, přesnější a detailnější podání středních kmitočtů. AQ 651 je neuvěřitelně univerzální reprosoustava s vynikajícím zvukem ve své kategorii. Dostupná též v osazení s basovými reproduktory s polypropylenovou membránou a kovovou kalotou vyškového reproduktoru pod označením AQ 653.


Podle toho co píšou ten rozum teprve dostávají a až nyní postupem času ty kouzelné tesly nahrazují (v horším případě kde čím a jen z toho důvodu ,že už jim docházejí )

Je fakt že největší průs_r byly ty středy v tom černém plastovém kyblíku (s legendárním kelímkovým nádechem zvuku) ale i ten zbytek byl příšerný ,ty šustivé kaloťáky co hrály hůře než sebelevnější cizí kovové kaloty ,připomínaly zvukově smirkové brusky a způsobyly u mě ve výškových repro doživotní odklon k páskům se snad už ani nevyrábí - nebo jo?

Zkus popsat co tam vlastně je za repro,

sekal
Příspěvky: 1502
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Příspěvek od sekal »

pompo píše:..Pokud v AQ dostali rozum a použily např.scan speak ,peerles , nebo cokoli kvalitního..
V AQ měniče Scan-Speak používají, ale pouze v model. řadách Donna a Labrador. V řadě Labrador jsou kromě zmíněného SS použity ještě reproduktory Vifa..

Pokud jde o výběr zesilovače, preferoval bych spíše Yamahu, neboť má větší jmen. výkon a v dané cen. kategorii velmi slušná měření.

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Příspěvek od Dinosaurjr »

AQ Kentaur 651
to byly jedny z mých prvních 3-pásem, který u mě vydržely docela dlouho (pár let jsem šetřil na lepší). Rád na ně vzpomínám. Byl jsme s nimi spokojený a i dnes mi přijde, že hrají dobře (za ty prachy !!). Něco z mého archivu:

Třípásmová reprosoustava se dvěma basovými reproduktory a bassreflexem je dalším pokračováním úspěšné a oblíbené reprosoustavy AQ 650. V konstrukci boxu byla provedena zlepšení, patrná zvenčí nejvíce použitím nového středového reproduktoru firmy Harman, jenž přináší jemnější, přesnější a detailnější podání středních kmitočtů. AQ 651 je neuvěřitelně univerzální reprosoustava s vynikajícím zvukem ve své kategorii. Vhodná pro rockovou a taneční hudbu.
ROZMĚRY [mm]
šířka/výška/hloubka 255/890/320
HMOTNOST [kg] 19,5
OBJEM [l] 47
IMPEDANCE [ohm] 8
ŠUMOVÝ VÝKON [W] 110
HUDEBNÍ VÝKON [W] 230
CITLIVOST [dB/W/1 m] 91
KMITOČTOVÝ ROZSAH
[rozsah Hz/v pásmu] 45-20 k/10 db
VÝHYBKA [dB/oct] 12, 6, 12

Výšky - kalota HK, ale na repráku to nebylo uvedeno, na mých bylo nějaké děsivě dlouhé číslo s písmeny, Made in Hungary, předpokládám, že se jedná o nějaký klon či kopii Vifa, asi nejlepší reprák z těchto reprobeden
středy - HK něco spíše povedenějšího bez označení
basy - TVM ARN-226-05/8 lakovaná membrána do spirály
výhybka - jednoduchá, bez kompenzací, jako u 1PF067 08 (mimochodem netuší někdo co znamená 1PF... ?)
skelety - jednoduché, sražené hrany, čistá práce, žádný exklusivní povrch, ale to z víc jak 0,5m není vidět (především u černé), plastové odhm. nožky
tlumení - jednoduché, uvnitř nacpáno několik kusů miralonu či molitanu
bsrflx - dopředu
terminály - plastová vanička jen (+) a (-)
zvuk - hodně příjemné výšky, středy fajn jemné (proti TVM) poslouchatelné, basy hrály až nenápadně na to, že jsou osazeny 2-ma basákamama, celkově OK i na dlouhodobý poslech. Cena nového páru se pohybovala okolo dvanácti tisícovek.

...neuvěřitelně univerzální reprosoustava s vynikajícím zvukem ve své kategorii - jj velmi dostupné jednoduché tří pásmo

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Příspěvek od pompo »

Tak to je dobrá zpráva především pro štětináče ,s těma basákama už by se to dalo s přihlédnutím k ceně .Je fajn že už ty naše hrůzy nikam nemontuji ,mimochodem kdo je výrobcem těch výšek a středú HK ?

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Příspěvek od pompo »

sekal píše:
pompo píše:..Pokud v AQ dostali rozum a použily např.scan speak ,peerles , nebo cokoli kvalitního..
V AQ měniče Scan-Speak používají, ale pouze v model. řadách Donna a Labrador. V řadě Labrador jsou kromě zmíněného SS použity ještě reproduktory Vifa..

Pokud jde o výběr zesilovače, preferoval bych spíše Yamahu, neboť má větší jmen. výkon a v dané cen. kategorii velmi slušná měření.
Jo jo vypadá to fakt dobře a mrzí mě že jsem neměl možnost si ji poslechnout za ty prachy určitě mimořádný kup.

Uživatelský avatar
Dinosaurjr
Příspěvky: 536
Registrován: 20 srp 2012 20:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Příspěvek od Dinosaurjr »

Ty výškové HK vyráběli v továrně Videoton nedaleko od Budapešti http://www.videoton.hu/
stály okolo 350-375 CZK MOC, ale v porovnání s Vifa DX25TG za 500 CZK jsou Vifa výrazně povedenější.
Štětináči nehodil bys sem označení středů a výšek ?

Kdybys chtěl ty Kentaury vylepšit, tak by si určitě zasloužily lepší vnitřní tlumení.

Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 177
Registrován: 05 lis 2008 10:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr zesilovače do 10 000 Kč

Příspěvek od gabik »

Nezkousej to jenom na jedny kapele, poslechni vic CD, kazdy je ruzne nahrany. Me se na my sestave libi, ze kazdy CD ma svuj zvuk, svoji atmosferu, nebo jak to popsat, to k tomu taky patri. Na Kabatech nic nepoznas, aspon na tech novejsich. Myslim, ze napr. Devky ty to znaj, Suma sumarum jsou nahrany tak nejak normalne, jeste kdyz byla Loudness war v plenkach. Nejvic poznas asi na akusticky nebo zivy muzice. Napr. Stouni - Stripped. Ale naposlouchej si vsechno, co poslouchas, mas skvelou vyhodu, ze te nic netlaci do terminu rozhodnuti. A zcela alibisticky napisu, ze co se ti bude dlouhodobe libit vic, to si nech. Ja mam jedno CD blbe nahrany a posloucham ho. A tak si ho dycky poslechnu, jeslti je poslouchatelny. Jak to popisujes, tak kazdej zesik ma jinej firemni zvuk (pravda versus pohoda). Horsi by bylo, kdyby ty zesiky hraly +/- stejne, to by se rohozodovalo hur, repsektive mozna lip vlastne, ze by bylo jedno, co bys sis nechal :). Hodne stesti.
Naposledy upravil(a) gabik dne 21 pro 2014 11:43, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host