Zesiky Pioneer, rozdíly?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2232
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od fox »

lechos píše:Ale ta spotřeba ! Odběr, příkon !!! Byť v klidovém režimu naprázdno (bez signálu). My štříme každej W energie, mobil ma nabíječku cca 2W a upozorní plné nabití
baterie, odpojte, šetřte ! Uvedeno na displeji jest.
Lechosi. Tvému příspěvku moc nerozumím. Pokud myslíš nabíjení akumulátorů zesilovače Red Wine Audio, probíhá to tak, že po nabití se nabíječka automaticky vypne a odpojí se od zesilovače. Ten vydrží hrát cca 12 hod na jedno nabití. Nabíjení trvá asi 1,5 hodiny.

V části bytu, kde je poslechovka, používám sazbu pro "noční proud". Vše se nakonec promění v teplo. Je jedno, jestli topím přímotopy nebo aparátem.
Naposledy upravil(a) fox dne 18 bře 2015 14:12, celkem upraveno 1 x.

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od S499_1023 »

Mám doma asi v každé místnosti USB nabíječku trvale zapojenou v zásuvce, asi kvůli tomu zkrachuji, když to řekl lechos. Ten kdyby raději vypnul počítač a odpustil si ty kydy, ušetřil by víc.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od PítrsPraha »

lechos píše:bos dosud nebyl na dně...korunka ke korunce...a bude hůř, to jo
Co to je za pitomý argument? Jako že ty na dně jsi a proto musíš řešit vypínání nabíječky, abys nazaplatil o tři koruny za ROK navíc? Pokud bys byl na dně, neměl bys na žádné hifi, nevysedával bys u internetu, ale někde bys makal jako šroubek.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5439
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od lechos »

zklidni hormon a o můj přijem se nestarej :lol:
aparáty uvedené pod čarou dole mám cca 22 let z lepších časů, průměrný znalec pozná...

Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 104
Registrován: 30 říj 2009 17:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od yarda »

Teď by mě zajímalo, jak se štětináč rozhodl ... asi ho přešla chuť sem dávat dotazy *headbang*

Já se ale docela dobře bavím ... :D

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od PítrsPraha »

No, budu to, lechosi, brát tak, že prostě nemáš dnes svůj den. To se může stát každému, nic si z toho nedělej. Protože schopnost smysluplné diskuse není to, co bys dnes zvádl. Absurdní přehánění v podobě bourání baráku stowatovým zesilovačem :-D, nutnosti bydlení na kokosové palmě :-D nebo nezbytné nutnosti ušetřit 3 koruny za rok :-D vypínáním nabíječky asi patří k nerudnosti lidí, kteří sami sebe vmanipulovali do pocitu, že bude hůř. Enjoy :-D.

boxer

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od boxer »

Kdyby nebyli přítomni průměrní znalci, tak se tedy koukneme na zoubek té aparatúře z dob lepších alébrž minulých, aby se mohli pokochat ostatní. I když upřímně nevím, k čemu by měl být dotyčný, byť jen průměrný, znalec. :(

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od PítrsPraha »

Tenhle CD prehravac Technics jsem mel, asi jako kazdej tenkrat ;-), a stal za prd uz tehdy.

Naopak tape deck Aiwa byl slusnej.

štětináč
Příspěvky: 194
Registrován: 16 lis 2014 09:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od štětináč »

yarda píše:Teď by mě zajímalo, jak se štětináč rozhodl ... asi ho přešla chuť sem dávat dotazy *headbang*

Já se ale docela dobře bavím ... :D
Já jsem v pohodě. Když to nejde do urážek. Každý vnímáme zvuk jinak a nejen my, DOKONCE všichni zkušení výrobci, jinak by to hrálo všechno všem stejně.
Vlastně bych dotaz zjednodušil tak, že: Pozná se na průměrných bednách rozdíl zesiku za 5000 nebo za 10000? Já myslím, že trochu ano, ale že to za ty dvojnásobné prachy nestojí. Že to prostě musí jít společně-drahý zesík, drahé bedny. A protože mám jen průměrné bedny, asi mi to stačí.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6700
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od dadaft »

štětináč

A-30 je naprosto klasická a osvědčená konstrukce, když se podíváš dovnitř, je to jako by ses díval třeba do skvělého Philips FA860, všechno je úplně stejné, od použitých součástek, přes vnitřní uspořádání zesilovače, až po celkové parametry --- ..................... ideální přístroj k běžnému domácímu poslechu.

v létě o A-30 něco napíšu, je to už jistý přírustek mezi mé hračky, je čas něčím nahradit již zmiňovaný vynikající FA860, neseroucí zesilovač.
a v černé bude asi i opticky k sežrání........... ;)

S499_1023
Příspěvky: 1372
Registrován: 21 říj 2008 18:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od S499_1023 »

dadaft: Ty asi nebudeš dvakrát elektrikář, co?

Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 800
Registrován: 28 bře 2009 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od vintage »

dadaft píše:štětináč

A-30 je naprosto klasická a osvědčená konstrukce, když se podíváš dovnitř, je to jako by ses díval třeba do skvělého Philips FA860, všechno je úplně stejné, od použitých součástek, přes vnitřní uspořádání zesilovače, až po celkové parametry --- ..................... ideální přístroj k běžnému domácímu poslechu.

v létě o A-30 něco napíšu, je to už jistý přírustek mezi mé hračky, je čas něčím nahradit již zmiňovaný vynikající FA860, neseroucí zesilovač.
a v černé bude asi i opticky k sežrání........... ;)
To máš asi na mysli vintage A-30, nebo ten co se vyrabi dnes?

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od pompo »

.....
Vlastně bych dotaz zjednodušil tak, že: Pozná se na průměrných bednách ? Já myslím, že trochu ano, ale že to za ty dvojnásobné prachy nestojí. Že to prostě musí jít společně-drahý zesík, drahé bedny. A protože mám jen průměrné bedny, asi mi to stačí.

to Štětináč -

No řekl bych ža na zesiku za 5000 nebo za 10000 (i když je to dvojnásobek) už samo o sobě rozdíl (většinou - protože existují i vyjímky) moc velký nebude - stále je to zvláště v této době low end. Ale i když narazíš na vyjímečný zesilovač třeba i starší to je fuk v této ceně ,tak bedny tesla atd. nebo zdroj (zvuku schválně nepíšu hudby) co se tam zjevil to spolehlivě srovná a přivede tě právě k tomu závěru co píšeš. Přesto si myslím že se dá i v nízkých cenách složit výborně hrající sestava ,když se ti to podaří (někdo třeba pomůže atd.) nebo na ni alespoň narazíš ,tak potom na tom zkus prohodit zesilovač za ten starý Pincek a pak už budeš vědět. Ale že to prostě musí (jak píšeš) jit společně-DRAHÝ zesík,drahé bedny atd. to asi ne. Jasně že výběr bude složitější čím bude nižší cena tím lépe je třeba vybírat a párovat k sobě vhodné komponenty. Ale X výborných HI-FI sestav už bylo nalezeno a doporučeno ,fakt to jde. Jen to není high-end tam se solí jiné cifry a hledají se na tom i mušky ne jen mouchy :D

Uživatelský avatar
pompo
Příspěvky: 781
Registrován: 06 dub 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od pompo »

Jěště jinak kromě toho ,že je ten zesik fakt slabší výkonem ,což ho může (když nic jiného) dost omezovat pro použití některých tupých nebo jinak hladových beden.Tím pádem ,možná složitější výběr repro.Na druhou stranu je to pokud sem se dobře díval mosfet ,který pokud se zapojení zadaří hraje většinou víc než dobře. Pokud se ti při jeho poslechu zdá ,že má hudba oproti konkurenci najednou nějak jemnější a čistější výšky a někdy taky malebnější středy a čipernější basy tak to bude možná právě díky této maličkosti a je taky klidně možné ,že v této ceové (na své ucho) už nic zvukově lepšího ani nenejdeš. Neznám konkkrétně tuto A109 ale pamatuji že v dávných dobách nějaká A 400 zrovna od Pioneer-a byla (nechci používat obraty jako kultovní či legenda) tak napíšu zvukově velmi ceněna. Mám dojem že také nešlo zrovna o těžkotonážní megawatový drtič.Takže na váhu a psaný výkon bych za předpokladu běžně hlasitého poslechu,menší až střední cimry ale především kvalitních repro s rozumnou vyh. a citlivostí kolem 90dB prostě dlabal. Možná je ten ampl prostě fakt dobrý ,popřípadě ještě lepší a ty to prostě slyšíš i na těch tvých teslách. Už jsem něco podobného také viděl a slyšel ,stává se.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host