Zesiky Pioneer, rozdíly?

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
štětináč
Příspěvky: 194
Registrován: 16 lis 2014 09:16
Kontaktovat uživatele:

Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od štětináč »

Ahoj, mám tenhle, A109 : http://www.digifotoshop.cz/zesilovac-pioneer-a-109/
je to takový docela normální zesík, dobře mi to hraje s mými tesla reprobednami. Jinak bych si troufnul říct, že je to tak zvukově na úrovni středně dobrého autoradia, co jsem zkoušel. Rozdíl ve zvuku jsem nepostřehl. Neuměl byste mi někdo říct, jaký by mohl být zvukový posun v nové řadě Pioneer A10,20,30 ?

Pesi
Příspěvky: 703
Registrován: 28 čer 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od Pesi »

...je to vůbec možný? Ten tvůj zesík má 4 kila - to má normálně CD player.... a dodá 40 W do 8 mi ohmů... no, vždyť příkon je 80W, že..
Tenhle zesík se posere pokaždý, když po něm chceš do těch beden něco dostat. .....
Prostě tady to rozdíl určitě bude . A30 má příkon asi 175 Wattů, dokáže dodat myslim 75 Wattů do 4 ohmů ..... to prostě musí být znát. Pokud ti ty watty a ohmy nic moc neříkaji, tak nevim jak na to..... Váží dvakrát tolik, líp si se všim poradí, bude mít opravdu víc síly když na to přijde ... a při slabotě toho tvého současného to platí asi furt

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5439
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od lechos »

Líší se zejména výkonem...Pesi má pravdu, kritériem je hmotnost (kg), mohutnější napájecí zdroj, výkonová rezerva...
ale nezoufej, i A-109 ozvučí běžný obývák...2x100W a více do bytu je paranoye pokud nechceš popudit sousedy, spolubydlící a zbourát barák...

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od PítrsPraha »

lechos píše:2x100W a více do bytu je paranoye pokud nechceš popudit sousedy, spolubydlící a zbourát barák...
To je hodně zkratkovitý názor a tak, jak je napsaný, je to nesmysl.

Záleží na mnoha okolnostech: citlivost beden, impedance beden, doporučený příkon beden, velikost místnosti, typ hudby...

Taky samozřejmě záleží, o jakých 2x100W je řeč. Pokud je to 2x100W špičkového výkonu do 4 Ohm při sinu 1 kHz a THD+N 1%, tak je to něco úúúplně jiného než 2x100W trvalého výkonu do 8 Ohm při komplexním signálu do obou kanálů 20Hz - 20kHz při THD+N třeba 0.01%.

Takže pro dosažení např. nijak závratného akustického tlaku špiček 95 dB v místě poslechu může v některém případě být těch 2x100W žalostně nedostačujících, jindy bohatě postačujících. Navíc, výkonově bohatě dimenzované zesilovače bývají zpravidla i obvodově pokročilejší, tudíž jejich zvuk i při potichém poslechu je mnohem lepší než u slabších kolegů. Samozřejmě to neplatí dogmaticky (lampy, čistá Ačka apod.).

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5439
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od lechos »

No, jak chceš...já tomu říkám nezdravá megalomanie jako že běžně hraješ max. na třetinu výkonu. Co je citlivost a impedance repro beden vím...dřív jsem měl Technics SU700 ještě dříve TW44 a hrály přibližně na stejných bednách stejně...

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od PítrsPraha »

Pokud bys to bral tímhle omezeným pohledem, pak je vlastně celé hifi nezdravá megalomanie. Hudbu přece slyšíš i z minisystému za 5000 Kč, že...

A navíc, jak jsem se ti snažil vysvětlit, oněch "megalomanských" 2x100W může taky klidně znamenat, že zesilovač bude každou chvilku v limitaci i při ne příliš hlasitém poslechu.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2232
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od fox »

Mám lampový zesilovač Leben 300, který má výstup 2 x 12 W. Když hraji na "10", sousedi si stěžují na hluk. Nezdá se mi, že by zvuk postrádal dynamiku.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od PítrsPraha »

No ano, pokud někdo bydlí v paneláku a má extra citlivé sousedy, pak i tohle se může dít. Nezávidím. O reálné hlasitosti to ale moc neříká.

Ono je to celé složitější i tím, že slabý zesilovač může subjektivně "řvát" víc než výkonný zesilovač, který zprostředkuje větší akustický tlak, ale s řádově menším zkreslením, a tudíž zvuk z něj, ačkoliv výrazně intenzivnější, není subjektivně vnímaný jako nepříjemný - na rozdíl od klipujícího slabého zesíku. (Tím nemyslím tvůj lampáč).

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5439
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od lechos »

Ano, přesně...každý nemá to štěstí bydlet v atomovém bunkru nebo na Kamčatce či kokosové palmě na ostrově Sumatra... :lol:

boxer

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od boxer »

To jsou zase teóorie.

Ten, kdo vidí velký bedny a řádnej zesík a jediný , co ho napadne či vysloví, že to musí hrozně dunět, řvát a chudáci sousedi, tak nikdy neměl doma pořádnej aparát.

Čím kvalitnější a citlivější bedny a pořádnej zesilovač, tím je poslech umožněn mnohem tišší, s vykreslením a bez dunění a emocionálně popuzených sousedů. A při "řádně osoleném" aparátu,aspoň slyší i sousedi daleko od zdroje, velmi čistě a zřetelně. :D

Protože na rozdíl od slabé a horší sestavy,kde není poslech potichu se zřetelným hudebním projevem možný a tudíž je posluchač nucen více vybudit nejen volume, ale i sousedy.

Já mám doma 2 x 300W do 8 ohm a citlivost beden 92 dB/m, a nevím o tom, že bych rušil manželku, natož sousedy.

Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 2232
Registrován: 07 črc 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od fox »

PítrsPraha píše:No ano, pokud někdo bydlí v paneláku a má extra citlivé sousedy, pak i tohle se může dít. Nezávidím. O reálné hlasitosti to ale moc neříká.

Ono je to celé složitější i tím, že slabý zesilovač může subjektivně "řvát" víc než výkonný zesilovač, který zprostředkuje větší akustický tlak, ale s řádově menším zkreslením, a tudíž zvuk z něj, ačkoliv výrazně intenzivnější, není subjektivně vnímaný jako nepříjemný - na rozdíl od klipujícího slabého zesíku. (Tím nemyslím tvůj lampáč).
Nebydlím v paneláku, ale ve zděném domě v podkroví. Hraji v poslechovce o ploše cca 25 m2. Se svými nájemníky, kteří bydlí pode mnou, mám dohodnuto, že do 20 hodiny můžu hudbu kalit, večer piánko. Nezdá se mi, že by zvuk duněl. Ani při tichém poslechu si nestěžuji. Zesilovače střídám. V zimně si přitápím lampovým Lebenem :) , na jaře a v létě střídám za studený bateriový Red Wine Audio, který má 2 x 30W. Bedny mají citlivost 91 dB.
Kdysi jsem hrál na dva monobloky o výkonu 320 W a nezdá se mi, že by zvuk se zesilovači o nižším výkonu nějak ztrácel na dynamice, hrál bez detailů a duněl. :D Spíš asi záleží na kvalitě komponentů v řetězci.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5439
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od lechos »

Ale ta spotřeba ! Odběr, příkon !!! Byť v klidovém režimu naprázdno (bez signálu). My štříme každej W energie, mobil ma nabíječku cca 2W a upozorní plné nabití
baterie, odpojte, šetřte ! Uvedeno na displeji jest.

Uživatelský avatar
PítrsPraha
Příspěvky: 3959
Registrován: 05 pro 2013 10:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od PítrsPraha »

Tohle eurohujerství ohledně hysterického hlídání spotřeby všeho je mě osobně k smíchu. resp. jak se tím lidé nechají zpitomět. Spočítej si, lechosi, kolik Kč ročně by tě stálo, pokud bys nabíječku po každém nabíjení nechal zapnutou o hodinu déle. Budeš se svému strachu smát. Je to 3,65 Kč :-).

Fox:
Souhlas. Ale píšeš o něčem trochu jiném, než byl původní nesmyslný výkřik o 2x100W bourajících barák...

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5439
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od lechos »

bos dosud nebyl na dně...korunka ke korunce...a bude hůř, to jo

boxer

Re: Zesiky Pioneer, rozdíly?

Příspěvek od boxer »

Pokud nemám zesík v Ačku, tak jsou ty počty úplně mimo.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host