Zesilovač k Infinity Kappa 8

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 800
Registrován: 28 bře 2009 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od vintage »

Já srovnával dva Luxmany M02 v můstku proti jednomu a rozdíl byl neskutečnej!!! Měl jsem tenkrát Vulkany, hladovější bedny jak tvé Kappy, ale byly 8ohmove... Mimochodem si nemyslím, že by ty Osmičky chodily pod 2Ohmy, tím byly pověstný až novější 8.1...

Pokud to budeš zkoušet v můstku, tak dej nízkou hlasitost a pozoruj jak se to hřeje, když to bude OK, postupně přidávej hlasitost. Ze začátku to moc netav. Myslím že by to mělo být OK.

vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od vision »

A co tedy názor od "MilanTuma "?

vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od vision »

Tohle téma se musí dořešit. Názory jsou různé a já bych rád znal pravdu.
A aby to se mnou bylo ještě složitější, přidám další otázku.
Na co mám vzadu na bedně tyhle čudlíky?

Obrázek

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od Ramones »

No, nebylo by nejlepší tyhle bedny prodat někomu, kdo je ocení??????
Ty čudlíky máš na úpravu hlasitosti jednotlivých pásem a uzpůsobení si tak zvuku pro své uši lahodnějšímu, než jak naplánoval technik ve studiu :idea:

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od Ramones »

Kolego, to co tady předvádíš, je hotová neúcta k hifi. Škoda všech Luxmanů a pod. Zajdi do tesca, kup si nějakou mini "hifi" věž za 5000,- Kč a všechno domácí "vintage" rozprodej. Najde se tady spousta členů, kteří to ocení :!: ....fakt, nemám slov *taktone*

Uživatelský avatar
samoT
Příspěvky: 339
Registrován: 03 srp 2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od samoT »

Ramones píše:Kolego, to co tady předvádíš, je hotová neúcta k hifi. Škoda všech Luxmanů a pod. Zajdi do tesca, kup si nějakou mini "hifi" věž za 5000,- Kč a všechno domácí "vintage" rozprodej. Najde se tady spousta členů, kteří to ocení :!: ....fakt, nemám slov *taktone*
Tak tohle je rada jak "poď na mě z boku".

Visione, nejspíš nedosahuješ takové hladiny úžasnosti jako někteří členové zde, takže nejsi hoden jejich znalostí a rad.

*thumbs down*

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1559
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od Ramones »

...tady nejde o znalosti a rady, ale připadá mi to, jako by kolega koupil "911" Porsche, předtím jezdil jen na babetě a ptal se, kudy se dostane na D1, aby mohl zkusit jestli to fakt pojede 280 :o
...nebo je takový sběratel, že je mu jedno co koupí, jak to funguje atd...prostě ho nakupování baví ;)

vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od vision »

Já taky nemám slov. Co je to za hovadiny? Už jsem to psal!! Mám rád hudbu, ale to neznamená, že musím zákonitě rozumět technické straně věci.
Proč bych si proboha nemohl koupit lepší bedny a zesilovače??? Co to má společného s mou znalostí o zapojení a pod.?
Tohle fórum je pro lidí, kteří potřebují poradit. Jestli radit nechcete, nebo neumíte, vůbec nepište.

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od BVa »

Tie boxy sú podľa obrázkov Kappa 8 RS, niečo aj so zapojením výhybky je tu, http://www.infinity-classics.de/models/ ... pa_8a.html
Tá výhybka na basák je tak ""geniálna" (výrobca "znásilňoval" reproduktor dosť blbých parametrov- lepší asi nemali- aby to basovalo a pritom sa ho snažil aj chrániť pre nadmernou výchylkou), že impedancia aj s reálne 8ohmovým reproduktorom je v pásme od 35 do 100Hz (kde je obvykle najviac výkonu) v priemere asi 2,3 ohm, s dvomi minimami pod 1,5ohmu. Na toto nie sú zosilňovače, o ktorých je tu reč stavané ani náhodou. Aj keď to krátkodobo prežijú, tak ak majú ochranu (lepší prípad..) budú skreslovať (prúdovo limitovať), ak nemajú, tak sa koncové tranzistory systematicky preťažujú , prúdovo aj tepelne a skončí to rýchlo poruchou.
Zapojenie neskoršieho modelu je tu, http://www.infinity-forum.de/kappa_8_2i.html , tam je to už riešené inak..
Zapojenie do mostíka zvýši výkon dvakrát, ale do dvojnásobnej záťaže. Ak sa ten istý box pripojí pri rovnako nastavenej hlasitosti do mostíka, tak sa koniec "snaží" dať štvornásobný výkon oproti normálnemu zapojeniu a hrá to hlasnejšie, čo sa samozrejme na prvý dojem javí ako "lepšie" , ale čas do poruchy sa výrazne skráti..
Jediným skutočným riešením je
a.- zbaviť sa tých boxov
b.- upraviť výhybku aby bol priebeh impedancie "nomálny" a prijateľný aj pre konce, o ktorých je tu reč
c.- použiť koniec, ktorý je schopný bez skreslení a spoľahlivo pracovať dlhodobo do záťaže pod 2ohm.
d.-biampig, vyradiť pasívnu výhybku na basák a delenie basov riešiť aktívne pred koncovým zosilňovačom. Výsledok bude nezrovnateľne lepší ako súčasný stav.
2 vision
Kombinácia toho boxu (bez úprav..) s vintage koncom do cca 10 -15 k je nereálna, fyziku neznásilníš..

vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od vision »

No a když teda zvolím biamping se dvěma M-03?

Tohle je přesně to, z čeho šílím. 10 lidí mi poradí Luxmana... jó M-03 bude super. Pak příjde 1 a celé se to složí.
Já bedny rozhodně prodávat nebudu a Luxmany jsem už koupil.

To není myšleno špatne "BVa", jsem rád když někdo radí a rozumí tomu.

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od BVa »

Ten Luxman má udávané skreslenie do 8 ohm 0,015%, do 8 ohm v mostíku už 0,05%. Ty ho budeš trápiť v tom mostíku do menej ako 2ohm, skreslenie geometrickým radom porastie, rovnako rýchle ide dolu životnosť.
Ten biamping je riešenie, ale s úpravou (vyradením basovej časti výhybky) boxu a s úpravou jedného konca (obmedzenie kmit. rozsahu len na prenos požadovaného pásma basov). Ale bez meraní a vedomostí čo robíš to nejde.
Alebo ak ti súčasný stav (zvuk) vyhovuje tak to nerieš a počúvaj, možno to "chvíľu" vydrží.

Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 800
Registrován: 28 bře 2009 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od vintage »

i kdyby měl zkreslení 0,5 % tak stejně nic neuslyší...

BVA píše: Kombinácia toho boxu (bez úprav..) s vintage koncom je nereálná...

to chceš říct, že v době když se tyhle bedny vyráběly, neexistoval odpovídající zesilovač?

BVa
Příspěvky: 2900
Registrován: 11 srp 2008 11:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od BVa »

s vintage koncom do cca 10 -15 k
Tá prezývka "amplifier killer" o niečom hovorí.

Uživatelský avatar
vintage
Příspěvky: 800
Registrován: 28 bře 2009 20:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od vintage »

Nějaký tip na nějaký konkrétní vintage konec nad 20 tis? Jistě takový existuje, ale pravděpodobně jeho cena (původní) převyšovala 10x cenu těchto beden :-) Jinak ta M03 se prodává i za 30 tis, i když běžná cena je spíš těch 20 tis... http://www.ebay.de/itm/Luxman-M-03B-Pow ... 640wt_1102
Kappy jsem viděl provozovat s příšerným Sony zesilovačem cca 80W/8Ohmu a majitel byl spokojený. Neříkám ale, že to hrálo dobře :D
Jen tím chci říct, že ty Kappy budou s jedním M03 fungovat a záleží na Visionu, zda mu to bude vyhovovat, nebo ne. Osobně si myslím, že bude spokojený.

vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od vision »

Já to napíšu asi takhle.
Mám doma Wharfedale Diamond 9.6 + zesilovač Yamaha A-S500. Byl jsem s touhle sestavou maximálně spokojen a myslel si, že nikdy jiné bedny kupovat nebudu.
Po návštěvě kamaráda, který má právě kappy 8 a krmí je C-02+M02 (nemá žádné problémy), jsem zatoužil po stejném zvuku, jako má on.
Koupil jsem tedy bedny a zesilovač (ještě ho fyzicky nemám doma) a doufám, že si o něco polepším.
Vím, že stejný zvuk, jako má kamarád mít nebudu, záleží na mnoha jiných věcech jako je akustika a pod.
Nikdy nebudu hrát přes CD, gramofon... vždy jen přes PC - flac. Nikdy nebudu rvát peníze do kabelů za desetitisíce.
Mám doma dělaný kabel SIHF do kříže a jsem spokojen. Netvrdím ale, že někdy nekoupím lepší kabeláž.
Bude mi 42 let a s těma kappama a Luxmanama bych rád už dožil.
Chci poslouchat a né se zabývat nesmyslama o zapojení, kterým prostě nerozumím.
Nebudu tedy nic zapojovat do bridge a asi ani do biampu.
Budu poslouchat a poslouchat a věřím, že budu spokojenější, než když budu neustále řešit neřešitelné.
A Luxman M-03? Těším se až bude doma.
Všem děkuji za příspěvky.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host