Zesilovač k Infinity Kappa 8

Integrované i dělené zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, monobloky, ...
miky
Příspěvky: 2
Registrován: 07 říj 2011 15:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od miky »

To co tady napsal kolega konstruktér může být pravda,nejsem žádnej technik ,ani jsem ho nikdy neotvíral (nic bych tam nevykoukal) ale já dám spíš na osobní zkušenost .Mně dělá radost už 6 let a 13.let konstrukce asi taky není špatná vizitka.
Co se týká zvuku taky se to nemusí líbit každému ale k těm Kappam se léta používal a všichni byly spokojeni( ve většině recenzí ho ke Kappam přímo doporučovali).Zkoušel jsem ho u kamaráda na 7.2i a hrálo to pěkně ale zdálo se mi že občas už to při větším výkonu bedny nestíhaly.Proto doporučuji minimálně 8 čky.
A obchod určitě nekazíš ,není to moje priorita z toho určitě nezbohatnu a mám doma ještě jedem pár ProAků a spoustu dalších místností.(že by do ložnice ? zeptám se manželky co na to řekne *hura* ).
Jen jsem chtěl Kappistům trochu usnadnit život.Vždyť i já to nemam s těma 10tikama lehký. *headbang*

vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od vision »

Tak dávám po delší době vědět, jak to vypadá s poslechem Infinity Kappa 8 a Luxmanu M-03.
Nakonec jsem toho Luxmana koupil jen jednoho. Předzesilovač ještě nemám, tak to do zesilovače pouštím přímo z DACu (tedy konkrétně ještě přes equalizer, abych mohl korigovat hlasitost a pod.). Tu C-03 bych měl za pár dní mít doma.
Zatím je všechno bez jediného problému. Koncák se absolutně vůbec nezahřívá. Hlasitost mám nastavenou na 50% na koncáku a 10-40% na eq. Víc není potřeba.
Hraje to úžasně. Nejvíc jsem nadšený z toho, že můžu poslouchat relativně potichu s nádherným zvukem. Dřív jsem s Wharfedale musel poslouchat spíš hlasitěji, aby to trochu hrálo. Není potřeba subwoofer (na který jsem byl zvyklý), Kappy basují dostatečně i bez něj. Takže spokojenost.
Někdo se tady ptal, jestli ty Kappy prodávám... ano prodávám, ale jen proto, že mám dvoje (to je na delší vyprávění).
Ještě koupím jednu M-03 a vyzkouším to zapojení do můstku a bi-amp.
Pak se k tomu tedy ještě vyjádřím.

palinoch
Příspěvky: 84
Registrován: 01 lis 2010 15:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od palinoch »

Gratulujem k spokojnosti.

Petrkolin
Příspěvky: 1
Registrován: 27 led 2012 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od Petrkolin »

Dobrý den líbí se mi tyto repro a uvažuji o jejich koupi,ale ještě jsem je neslyšel.Našel by se někdo v okolí Kolína kdo by byl ochoten mi je předvést jak hrajou.děkuji za nabídky.Můj email je Grmela1@seznam.cz

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od johny52 »

Zdravím,z nejasných důvodů se ten Luxman c 03 ocitnul u mě a jsem s ním spkojený.Jestli on nakonec nebude problém s těmi reprokabely(zmínka někde uprostřed tematu).Já řešil nespokojenost s podáním basů 50tisícovou investicí do zesilovače (přechod z Vincenta SP-997 na SP-995) a přitom stačilo investovat do slušných kabelů z druhý ruky(18t.Nordost Heimdall)a nastalo 100% zlepšení snad všech parametrů.Kdybych nezkusil,neuvěřím,takže radím:kabel=komponent,zesilovač za 40=kabel za 20.Pochopitelně vyzkoušet víc značek,nejlíp půjčit domů(já sám šel naslepo a nelituju).
Zdar John

vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od vision »

Tak opět po delší době dávám vědět, jak jsem postoupil.
Mám ty Luxmany M-03 dva a C-03 předzes. jsem prodal. Místo něj mám Denona PRA-S10.
Měl jsem to zapojené nejdřív s jedním Luxmanem. Pak jsem zapojil dva Luxmany do bi-ampu.
Teď mám zapojené dva Luxmany do můstku, ikdyž mně někteří od tohoto zapojení odrazovali.
Tohle zapojení je ale nejlepší i když to nechápu. Čekal jsem, že nejlepší bude bi-amp.
Takže zatím naprostá spokojenost. Ale červíček vrtá pořád :-)

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od johny52 »

Ahoj,tak jsem opravdu zdědil tu c 03 po tobě.Můžeš prosím napsat jak se Ti zvukově jevila s tvým aparátem?Mě se skrze monobloky Vincent do repro Aurum cantus V8F nezdá vůbec špatná.Kupoval jsem ji jenom jako dočasnou náhradu za opravovaný Vincent a nakonec si ji asi nechám trvale.Čekal jsem moc medu a kulatý basy,ale zvládá skvěle i nahrávky od kterých bych to nečekal a navíc je přes svý stáří plná detailů.
zdar John

palinoch
Příspěvky: 84
Registrován: 01 lis 2010 15:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od palinoch »

johny52 píše:Zdravím,z nejasných důvodů se ten Luxman c 03 ocitnul u mě a jsem s ním spkojený.Jestli on nakonec nebude problém s těmi reprokabely(zmínka někde uprostřed tematu).Já řešil nespokojenost s podáním basů 50tisícovou investicí do zesilovače (přechod z Vincenta SP-997 na SP-995) a přitom stačilo investovat do slušných kabelů z druhý ruky(18t.Nordost Heimdall)a nastalo 100% zlepšení snad všech parametrů.Kdybych nezkusil,neuvěřím,takže radím:kabel=komponent,zesilovač za 40=kabel za 20.Pochopitelně vyzkoušet víc značek,nejlíp půjčit domů(já sám šel naslepo a nelituju).
Zdar John
johny52, diky za konstruktivny prispevok.

vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od vision »

Johny52:
Abych řekl pravdu, já jsem tu C-03 neměl možnost ani moc vyzkoušet. Měl jsem jí v době, kdy to nebylo tak ucelené jako teď. Myslím, že hodně udělala i kabeláž od Vincenta, kterou jsem koupil nedávno. Prostě mi to teď hraje k mé spokojenosti a zpětně nedokážu říct v čem konkrétně jsem byl dříve nespokojený. Hodně velký význam pro mne ale byl i vzhled. Denon PRA-S10 je nádherný předzesilovač a stál mnohem víc než ten Luxman. Teď mám k tomu i Denon DCD-S10, takže sestava krásná.
Mě se ale vždy líbil Luxman M-02 + C-02 a taky ho teď sháním. Koupím je i když je teď momentálně nepotřebuju. Chci je prostě mít. Jen se teď nikde neoběvujou v dobrém stavu.
Ale všeobecně jsou Luxmany C-02 a C-03 skvělé předzesilovače. Jsem rád, že jsi spokojený.

vision
Příspěvky: 228
Registrován: 11 čer 2010 19:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od vision »

A ještě malá ulázka, že ten Denon k Luxmanům docela sedí.

Obrázek

johny52
Příspěvky: 189
Registrován: 13 dub 2011 17:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od johny52 »

Zdravím a díky za vysvětlení.
Jestli sestava hraje tak dobře jak vypadá tak gratuluji
John

Uživatelský avatar
olympus720
Příspěvky: 115
Registrován: 31 bře 2012 16:53
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od olympus720 »

Hrál jsem Infinity Kappa 8.2i Serie II s Yamahou AX 1070 a 1090 a bez problemu - krásný hutný zvuk......

Slavek69
Příspěvky: 99
Registrován: 14 led 2011 23:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od Slavek69 »

Hraji Kappy 8.2i Series II na pre Denon DAP 2500A - power Denon POA 4400A. Propojeno Kimber PBJ XLR a repro Kimber 8TC bi-wire. Na zvuk si nemohu vůbec stěžovat. Kdyby měl někdo problém uřídit basy, tak já to řešil tak, že jsem bass reflex ucpal slámkami a basy se dost zpřesnily.
http://www.gastrozone.cz/barove-slamky- ... -2384.html

blazas
Příspěvky: 4
Registrován: 01 úno 2010 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od blazas »

Zdravím,

jak by dopadlo spojení Kappa 8.2i a Cambridge audio 640A??:-)

Respektive Kappa 7.1i a Cambridge audio 640A?

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Zesilovač k Infinity Kappa 8

Příspěvek od koudy42 »

Tak jak jsem ti psal, co čekáš že dostaneš za fundovanou odpověď..... chce to silný stabilní zesilovač a né čajíček v podobě CA640 *sunglases*. Pročti si diskuzi, někteří doporučují dokonce 2 koncáky po min. 200W/8ohm :!:. Víc zjistíš osobně z poslechu, z internetu nebo papíru ještě nikdo nic nevyvěštil, každopádně 100% nevymačkáš ani z IK 7.1, měl jsem k nim 2x Vincent SP997 a nebylo to ono. Až Classé si s nima pohrával.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host