Audia

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Peer
Kontaktovat uživatele:

Audia

Příspěvek od Peer » 30 led 2009 17:32

Výrobky italské firmy Audia jsou nádherné designově a také výborně hrají. Několikrát jsem je slyšel a získaly si mě. Zesilovače hrající v čistém A jsou mě zvukově nejbližší. CD přehrávače vypadají úchvatně. Až nastane čas a bude se mi chtít měnit, tak budu vážně uvažovat o této značce. Není to laciné ale také ne nedostupné...
Možno slyšet v ostravském Tykonu, kam se opět chystám. Vřele doporučuji. *thumbs up*
http://www.tykon.cz/audia/index.htm
http://www.audia.it/uk/audia_concept.html
Obrázek
Obrázek

Peer
Kontaktovat uživatele:

Re: Audia

Příspěvek od Peer » 30 led 2009 17:41

Obrázek
Obrázek

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 30 led 2009 17:55

Phono
[EDIT by Rowing] Pozor, toto je pouze oddělený zdroj k phono předzesilovači. Vlastní phono je v druhé mnohem větší krabici.
Obrázek

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 30 led 2009 18:51

Na výstavě HE jsem slyšel zesák AUdia v "A" s repro Wilos Benesch (takové malé stojanovky s basákem zespod). Zvuk jsem dal 1A z celé výstavy nejlepší jak brilancí, čistotou přednesu a neskutečným basem. Bohužel cena zesáku byla značně vysoká, totéž jako jeho hmotnost. ALe vypadá fakticky nádherně . Taky mě ta značka zaujala.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 30 led 2009 18:53

Také jsem je poslouchal s Wilson Benesch a byl jsem okouzlený... Takto to můžu...

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 26 úno 2009 17:31

Peere, tady máš vnitřky CD Audia Flight one a ještě jednou to phono. Vše nám bylo ukázáno v High end studiu Tykon *klanimse*. U CD se vrchní dvířka pohybují motoricky, dokonalé zpracování.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

A tady je znovu phono, zde je pěkně uděláno napájení, které je zvlášť v samostatném boxu, ale když se postaví vedle phono předzesilovače, tak čelní panel k sobě pěkně lícuje a vypadá to jako jeden přístroj standartních rozměrů ostatních přístrojů Auduia Flight. Phono je vybaveno dvěma vstupy se samostatnými zesilovacími cestami, takže se dá použít gramofon se dvěmi ramínky a to v různých variantách (2xMM, 2xMC nebo MM+MC). Výstupy rovněž dva z toho jeden symetrický XLR. Obrázek napájení už tady ve vlákně je, ale mylně označen jako phono, tak bytelně je napájení provedeno (dvě toroidní trafa) :idea:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

boxer

Příspěvek od boxer » 26 úno 2009 21:37

Ten phono s napájením vypadá báječně.
Flight Phono One MM/MC předzesilovač,separátní zdroj 99 990,00 Kč :(

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 27 úno 2009 08:38

to boxer:
kilo je dost ale jsou i dražší phono preampy... A na tu jeho konstrukci a jak vypadá... *thumbs up*
Mám ho slíbený domů, tak jsem zvědavý co to dokáže.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 27 úno 2009 08:47

Velice se mi líbí to CD. Výstupní analogová část plnně diskrétní s DC servy. Tuším, že to bude výborné. Peere poslouchali jste i to? A foto zadní části toho phono preampu by nebylo? Je tam toho nějak moc uvnitř a dost komplikované. Kolik to má vstupů? Symetrický výstup to bude mít taky co?

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 27 úno 2009 08:49

Jasně, má to i symetriku.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 27 úno 2009 08:53

Peer píše:to boxer:
kilo je dost ale jsou i dražší phono preampy... A na tu jeho konstrukci a jak vypadá... *thumbs up*
Mám ho slíbený domů, tak jsem zvědavý co to dokáže.
Taky si myslím, že je to dost, ale vypadá excelentně. Pokud by to bylo konečné řešení, tak to jde. Za podobnou cenu je i Rega Ios nebo mnohem dražší Audio Research. Neslyšel jsem ho, tak na soudy je ještě brzy.
Chtělo by to vyzkoušet v domácích podmínkách u nějakého vinylového guru (Renown, Rowing, Peer, Ciba). Jak to vypadá, tak první bude Peer. Pokud budu pozván, tak bych se testů rád zůčastnil *klanimse*.
Peere večer ICQ.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 27 úno 2009 08:55

pasul píše:Velice se mi líbí to CD. Výstupní analogová část plnně diskrétní s DC servy. Tuším, že to bude výborné. Peere poslouchali jste i to? A foto zadní části toho phono preampu by nebylo? Je tam toho nějak moc uvnitř a dost komplikované. Kolik to má vstupů? Symetrický výstup to bude mít taky co?
Ahoj Pasule,
než začínají fotky vnitřku phona, tak je krátký popis. Je tam odpověd i na Tvé otázky.
Toto phono je ideální pro gramofon se dvěmi raménky, čili ideál pro Tvůj záměr *sunglases*.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul » 27 úno 2009 11:07

Mark Levinson píše:
pasul píše:Velice se mi líbí to CD. Výstupní analogová část plnně diskrétní s DC servy. Tuším, že to bude výborné. Peere poslouchali jste i to? A foto zadní části toho phono preampu by nebylo? Je tam toho nějak moc uvnitř a dost komplikované. Kolik to má vstupů? Symetrický výstup to bude mít taky co?
Ahoj Pasule,
než začínají fotky vnitřku phona, tak je krátký popis. Je tam odpověd i na Tvé otázky.
Toto phono je ideální pro gramofon se dvěmi raménky, čili ideál pro Tvůj záměr *sunglases*.
Jo jo. Právě proto se na to ptám. Už je mi to jasné a přesně odpovídají i ty desky v tom přístroji. Chtěl bych to slyšet na něčem špičkovém. A nejlépe na gramofonu co bych rád. Ale to půjde asi dost těžko. Takže nejdříve ten gramofon. Potom půjdem dál.

davidhighend
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od davidhighend » 27 úno 2009 20:40

Audia flight jsem mel moznost slyset na vystave Sound and Vision v Manchesteru minuly mesic a to v sestave cd Chord Red Reference, jako analog byl pripojen gramofon Roksan TMS3 s phono preampem Audia Flight, dale predzesilovac Audia Flight Pre k A-ckovym monoblokum Audia Flight 100 a konecne k repro Dynaudio Megaline. Kabely nevim protoze tam byla az prilis velka tma, takze jsem videl prd. Muzu rict, ze to byla asi nejlepsi sestava tehle akce. Zvuk byl absolutne vyrovnany, majestatny a krasne neutralni. Mel jsem moznost poslouchat asi hodinu nekolik druhu muziky jak na cd tak gramu a v tamtom okamziku se mi jevil zvuk gramofonu vice prijemnejsi. Byl jsem prijemne prekvapen zvukem analogu a tak jak jsem nekolik let dozadu tvrdil, ze s gramofonem bych to ani nejak nemusel, tak ted si rikam, ze bych klidne i zit moh. Pristihl jsem se i, ze koukam vice na gramce jako na cd prehravace. Ze by zavislost? No uvidime. Jinak zvuk Megaline je opravdu skvostny a neni tolik nachylny na zaostreni idealniho mista posluchace. Samozrejme, ze je jen jedno misto to nej, ale jakkoliv jsem se pohyboval v poslechove mistnosti, nebyl to takovy prusvih jako u spousta jinych repro. Audia Flight urcite zaslouzi pozornost nejen po zvukove strance, coz je pravda to nejdulezitejsi, ale i po strance zpracovani (opravdu nadherny design) jak vnejsiho, tak vnitrniho.

Odpovědět