Dali

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
vandal
Kontaktovat uživatele:

Re: Dali

Příspěvek od vandal »

máme už aj recenziu/test aktívnych stĺpov ;)

http://www.areadvd.de/tests/test-dali-z ... bluetooth/

vandal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vandal »

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon »

Ešte stále mám DALI 8000AXS http://www.rehifi.se/arkivet/2013/dali-axs-8000-2 žiadny high end (skor low end) no na príjemné počúvanie hodne dobré za tú cenu. Veľmi dobré priestorové podanie, podanie detailov tak isto.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Tak jsem se trošku posunul - na hlavní mám teď 850 http://www.rehifi.se/arkivet/2013/dali- ... alsearch=1 a je to neuvěřitelný posun vpřed oproti 450. Včera na DK BRD Spectre, úvodní scéna karnevalu smrti v Mexico City má neuvěřitelnou dynamiku, basy uzemní, ale neduní. Perfekt. No a 450/350 střídám na menší sestavě v ložnici dle nálady a žánru.

NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od NIN »

S 850tkami jsem žil v devadesátých letech. Tenkrát stály něco málo pod 40tisíc. Poháněl jsem je dvěma Dudky 383. Byl jsem spokojen než jsem slyšel (zvláštní to vývoj) aktivní Mackie HR824. Tolik detailů a informací jsem z těch Dali nedostal. Možná to bylo i tím zdrojem, ale kdo ví. :?:

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

No kamarád je tehdy kupoval za nějakých tuším skoro 45 (aspoň tvrdil), přešel na ně ze 450 - ty byly za 27. Já měl nejdřív 350 - ty stály 21, ale byl to poslední kus, tak byly za 10 ;) Jak jsem psal výše, mám je na AVR a vzhledem k celkem slušné citlivosti 92 dB je poměrně dobře rozehraje. Do budoucna je ale posunu jen na audio a na DK vrátím 450 + SW.

Borek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

mám doma nevyužité http://www.positive-feedback.com/Issue8/dali.htm občas je zapojím, velký nestresovaný zvuk, je tam všechno, nikam to netlačí, dají se bez únavy dlouho poslouchat, i ty horší nahrávky jsou snesitelné bez skřípění zubů. Někdy fungují jako vysvobození od audiofilia nervosa...

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Ty bych chtěl někdy s 850 porovnat.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

Ahojte,
díky jednomu nadšenci a sběrateli Dali od nás z ČR se mi dostal do rukou historický katalog Dali, ve kterém jsou prototypální, dipólové Dali Megaline, které nikdy nespatřily světlo světa. Zájemci si ho můžou stáhnout zde. Budete si ho muset otočit, pardon za to.
Myslím, že o těchto původních Megalinech nikdo neví. Sám jsem jimi nadšen.
Mějte se,
J.

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Při hledání Dali 40SE jsem narazil na tyhle - údajně 40SE v limitované edici. Nikde na webu jsem je nenašel, nevíte někdo, co je to zač? Není to "samo-domo" pokus? Díky.
dali.jpg
dali3.jpg
a proč je na zadní straně tolik konektorů?
dali1.jpg

bryston
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bryston »

DALI 40 SPECIALE EDITION

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Recommended Amplifier Power [W] 50.0 - 500.0
Frequency Range (+/-2 dB) [Hz] 25 -20.000
Sensitivity (1Watt/1m) [dB] 89.0
Nominal Impedance [Ω] 4
Crossover Network Linear Directivity
Woofer 4 x 8" very long stroke
Midrange 2 x 4 1/2” TPX with floating spider
Tweeter 1" with impedance matched rear chamber
Cabinet Type L-linkage VEB2R bassrelex
Dimensions (HxWxD) [mm] 124 x 48 x 38

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

Vím, jak vypadají Dali 40SE, právě proto se tady ptám, protože mi to přijde divné. I když po odchodu Lyngdorfa Dali nemá v archivu svých stránek ani model Grand-Grand Diva a Grand Center. Sice ty postované mají na zadní stěně štítek se sériovým číslem (údajně jde o sérii 500 párů), ale na tkanině přední stěny nemají znak Dali, což je divné.

bryston
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bryston »

Nikde na webu jsem je nenašel, nevíte někdo, co je to zač?

Takto zněla otázka. Po zadání mi vyjelo, že řada Dali 40 SE, ne v limitované, ale speciální edici, vypadá takto a byla tam i technická data. Takže se v Dali vyráběly. Proč měly či neměly označení atd, jsem nezkoumal.

Odpovědět