HARMAN KARDON

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Prospero
Kontaktovat uživatele:

Re: HARMAN KARDON

Příspěvek od Prospero » 03 bře 2012 13:57

Ke koncernu Harman Kardon patri znacky jako JBL, Revel a AKG. Tím, ze mezi sebou "komunikují", darí se jim to zvukove docela dobre sladit. Mel jsem kdysi HK 6500 a boxy IQ Ted 4. Spokojenost byla az do chvíle, nez jsem si od kamaráda pujcil JBL L90. :o Tyto dve znacky to spolu proste umí. (A pro vyssí nároky je tu potom Revel.)

novice40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od novice40 » 30 bře 2012 09:49

Taky patřím ke spokojeným majitelům kombinace HK/HD/TU970+repro JBL L880. Po Necelých 6 letech
provozu zatím nemám potřebu k zásadní změně, i když jsem samozřejmě slyšel lepší sestavy. Spíš chci dokoupit
další komponenty, které mi chybí - kvalitnější sluchátka, gramo. V souvislosti s tím mám dotaz na majitele HK970,
kteří vlastní současně gramofon - plánuju zakoupení některého z levnějších Pro-Jectů s MM přenoskou (nejspíše rpm 1.3),
postačuje kvalitou integrovaný phono předzesilovač nebo jste jej dokoupili extra? Díky.

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 30 bře 2012 11:13

...A pro NEJvyšší nároky je tu potom Revel

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage » 30 bře 2012 12:02

Bohužel JBL už highendový soustavy nevyrábí - zřejmě politika Harmanu, aby nekonkurovali Revelu *thumbs down* *headbang*
Bohudík JBL stále ještě dělají špičkový studiový monitory, který NEJvyšší nároky splňují:

JBL4365
Obrázek

BloodyBrick
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BloodyBrick » 25 říj 2012 17:19

U značky H/K jsem začal se zesilovačem HK 980 spolu s reproduktory Acoustic Energy Aelite 3. Možná, že nezvyklá kombinace, ale vzhledem k různým tipům hudby co poslouchám, mi v dané ceně přišla ve studiu jako nejlépe hrající. Myslím, že s JBL by hrál lépe, ale k jemnějším tipům hudby jsou JBL nevhodné a tam se zase uplatní AE 3 se subwooferem. Řekl bych tedy, že zesík zvládá repráky obstojně. Slyšel jsem také jejich komplet HKTS 9, které jako domácí kino nehrálo vůbec špatně (A/V Yamaha 3056).

Důvod proč jsem se rozhodl sem přispět je ale jiný a nijak veselý.
Rozhodl jsem se před časem, že oddělím hudbu od videa. Takže HK + Acoustiky a celý audio komplet šel na samostatnou dráhu a zbylo jenom překopat video část. Sestava repro BOSE a starý A/V Pioneer VSX 7??, ten měl být nahrazen. Vzhledem ke zkušenosti s H/K (bylo tomu rok co u mne hrál) jsem se opět rozhodl pro tuto značku a konkrétně H/K AVR 158. Za tehdy cca 8500KČ. K mému překvapení si nejen s Bose nedokázal pořádně poradit ale jeho ovladač ovládal naráz oba přístroje, jak nový A/V tak rok starý stereo zesík. Zapínaly, zesilovaly, přepínaly vstupy atd zcela zároven. V manuálu ani zbla zmínky o řešení. Co bylo ale nejhorší bylo postavení se zástupce Harmana v ČR, se kterým jsem mluvil včetně jejich technika ( a on prý mluvil s Harmanem samotným), a po 2 dnech mě defacto poslal dopr. s tím, že když chci ovládat jeden, mám druhý vytáhnout ze zásuvky a to je vše. Samozřejmě H/K letěl zpět do obchodu PRODVD kde byl vyměněn za Onkyo TX-NR579 tehdy za cca 12 000KČ, který Bose rozehrál nevídaným způsobem a navíc potíže s DO řeší přímo v manuálu. Jen musím dodat, že prodejna PRODVD tento receiver pak za pár dnů nabízela snad o 3 tisíce levněji, až když jej uveřejnila na webu. Pěkně nás posr. p. Bocián. :-D
Každopádně způsob, jakým se Harman/Kardon postavil k zákazníkovi mne natolik zklamal, že i přes skvěle hrající H/K 980 již nemohu u nich koupit ani součástku.

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 15 lis 2016 22:45

Horsi nez volby v USA je inf. ze Samsung kupuje cely Harman Kardon... a je po dalsim hifi :'(

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 » 15 lis 2016 23:21

Mel jsem HK 3490 s Dynavoice df6 a nic moc,po prechodu na pioneer A 701 R to bylo uz poslouchatelne *palec*

Odpovědět