KEF

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

KEF

Příspěvek od dadaft »

KEF

http://www2.kef.com/US
moc se o té značce tady nemluví.
a jelikož s bednama téhle firmy strávím několik (kolik?) příštích chvil, rád bych se o ní dozvěděl něco víc od uživatelů...

zatím začnu zlehka, ale kdybych do toho mohl opravdu naplno šlápnout, stálo by mi na stojanech bezpochyby tohle:
Obrázek
totální nádhera, nemyslíte?

bohužel cena je stejně referenční jako zvuk...

tahle značka má několik unikátních zlepšováku, které se už léta uplatňují nejen u nejvyšších modelů. hlavně tzv. Uni-Q, což je pokus o splnění jednoho z hifi-snů, a to bodového zdroje zvuku. dlouho to nebylo ono, ale ve spojení s SST to konečně vypadá na bingo! jako důkaz snad poslouží nová řada Reference a její hodnocení znalci.

jelikož mě čeká peklo rozehrávání, snad si ho zkrátím příjemným pokecem. máte někdo rádi KEF?

agavel
Kontaktovat uživatele:

Re: KEF

Příspěvek od agavel »

Nejmenovaný člověk, který už postavil mnoho reproduktorů mi při dotazu na tyto koaxiální měniče řekl toto: Problém idey spočívá ve faktu, že výškáč pracuje v jakémsi hornu, který se ale díky svému vlastnímu pohybu výrazně mění v čase. A tyto změny se ovlivňují charakter toho výškáče.
Takže by to mohlo být i o tom, že to třeba bude dobré pro nějaký typ hudby, ale jinde to třeba bude dělat nějakou rotiku. Sám jsem to neměl možnost slyšet u KEF, ale jen v podání firmy Tannoy. Dobře to hrát umí. Otázka je, jestli se díky "bodovému zdroji" tak strašně stane v porovnání s dobře udělanou klasikou. Nevím proč, ale mám pocit, že se minimálně u nás KEF moc neobjevují. Takže je to určitě oblast, která čeká na propagátora Dadafta. Nedostatku barvitého líčení se nebojím a jsem zvědav, co bude příští krok.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

sám jsem zvědav.
pro zvídavější povahy poněkud detailnější materiál http://www2.kef.com/resources/whitepapers/uniq.pdf

tebou zmiňovaný problém by měl zřejmě eliminovat nový tzv. mandarinkový vlnovod výškáče
Obrázek
společně s mělkčím profilem toho středobasu. tím pádem by výšky měly mít stejný rozptyl jako zbytek spektra, ale vůbec by odrazy neměly vstupovat do kontaktu s pulsující plochou membrány středobasu. zisk více než zřejmý. co je na tom pravdy nevím...

jinak zřejmě ještě budou nějaké regálky monitor audio. ;)

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Já měl zkušenost s KEF Coda 7. Za cca 4,500 Kč (výprodej) to byly přímo famózní bedýnky.
Obrázek

boxer

Příspěvek od boxer »

Tak já chodiv do HifiStore,poslouchaje kdeco,tak KEFy nikdy nebyly můj šálek kávy.

A to prosím hovořím o nejvyšších řadách na setsakra drahém železe.Prostě neee.

topinka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od topinka »

KEFI jsem měl také v hledáčku když jsem vybíral svoje budky . Jel jsem je poslechnout až do Špalíčku kde jsem je porovnával s Bowers&Wilkins ,Tannoy ,Acoustique Quality a Wharfedale a pro moje ucho jasně zvítězily Wharfedale . KEFI se mě zdály dost kovoví až ukřičeny .

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

hohohóóó, tak to je pro dadafta výzva!
tam kde hifisté lámou hůl se cítí dobře.
kvalita podle všeho přišla až s tou novou sérií. a podle reakcí ty bedny budou hrát přesně. velmi nepraktická vlastnost...
:mrgreen:

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

dadaft píše:hohohóóó, tak to je pro dadafta výzva!
tam kde hifisté lámou hůl se cítí dobře.
kvalita podle všeho přišla až s tou novou sérií. a podle reakcí ty bedny budou hrát přesně. velmi nepraktická vlastnost...
:mrgreen:
dadafte, preco ty sa vzdy chytis niecoho a nepustis pokial nedorazi k tebe domov niekto ako Eficak?
*headbang*

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

V Hifistore jsem také poslouchal ty nejdražší KEFy a nelíbilo se mi to...
Nebavilo mě to poslouchat.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

ale dyť já nevím. uvidíme za měsíc. :P
jsou to ty nejmenší regálky. mě zajímá hlavně ten bodový zdroj zvuku. jestli a jaký to bude rozdíl proti 3-pásmům. co to udělá s lokalizací a stereofonií.
vy děláte jako bych se ženil kurvadrát...

a s efičákem tehdy to bylo zrovna prostě na levačku. to nevysvětlíš... 8-)

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Používám na DK ( na DVD filmy a koncerty ) set KEF KHT 3005 v konfiguraci 7.1 ve spojení DENON 3806 a 2930. A mohu říc že naprosto vyhovující, předtím jsem měl Bosse Acoustimas 15 II, ale KEFy hrájí daleko lepšeji a hlavně čistě. Dle mě potřebují jemnější železo ( Denon ) jinak jsou potom až moc na mě ostré a takové za uši tahající výšky. Jinak toho bodového zvuku bych se nebál.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

mám velejemné železo. já myslím, že budou o.k. schválně jsem zvolil ten 5 palcový basák a budou hodně hluboko v prostoru. ta čistota mě těší - mám to rád.
na bytelnější verzi se stejnými měniči jsou dobré ohlasy. obzvlášť na stereo. třeba http://www.hometheatermag.com/compactspeakers/608kef/. nebudou to špatné bedny, bych řekl.
ale uvidíme...

Vit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit »

KEFů jsem taky pár slyšel, sám jsem měl staré (prý "staré dobré, ještě U.K. made") Q55.2.

Nehrály špatně, seděly ale do větších prostor a vyžadovaly uhlazenější zesáky, jako např. H/K. S agresivnějšími kousky (NAD apod.) to hrálo plechověji, ale zároveň by to mohlo být cosi odrbaného ve výhybce...?

Jinak jsem měl tu čest slyšet kdysi legendární KEF 104 s modifikovaným NADem 3120 (nebo 3020? už nevím, obojí lehký upgrade dle TNT tuším) a tohle hrálo výborně, aristokraticky britsky...

Nové KEFy co jsem slyšel (ne top kategorie) byla hrůza za dané peníze.

Neměls náhodou dadafte v podtitulu hledač ztracených pokladů? Tato zlatá vintage kombinace by mi k tobě seděla víc než koupě nových komerčních budek...

sostakovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sostakovic »

Ahoj Dadafte,
nevím proč mi stále při sledování tvých počinů napadá velikán Jára Cimrman :D
Asi tam nějaká ta podobnost bude.

Machalík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machalík »

Jendou jsem od jednoho Švýcara kupoval Quadral Titan Mk V. Ptal jsem se ho, proč to prodává - říkal, že si chce polepšit a chce zkusit ty nejvyšší Kefy, takové ty hnusné mnohopásma, co vypadají jak čínská kopie Nautilů od B&W, s tou bambulkou na vršku.
Za měsíc psal, že to je katastrofa, že to neměl měnit.
Ta značka je prostě sympatická už od pohledu.

Odpovědět