Luxman

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
feco64
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman

Příspěvek od feco64 »

kubas, môžeš Tvoju odpoveď trochu rozvinúť ? Mám kombo Luxman M02 + C02, keby som nahradil C02-ku za tube preamp CL 32 ? mohol by to byť trochu posun vo zvuku ? / viem že sa to nedá jednoznačne posúdiť, jedine posluchom. / No tak trochu ma tie lampy aj lákajú...hlavne to že charakter zvuku si môžem " doladiť " zámenou elektroniek.
Dík aj za názory ostatných. ;) .

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

Zdravim nadsence znacky Luxman a prosim o radu ve vyberu zesilovace. Hodlma zmenit zesik z Pioneer SA-7500 prave na Luxman kdyz si odmyslim modely L-530, L-510 ci L-550 (a vsechny jejich klony), tak se mi nabizi modely L-450, L-480, L-45A a L-55A a zajima me jak tyto modely obstoji v porovnani s prvnimi jmenovanymi???

Predem dekuji za odpovedi ;)

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

skoda skoda, ze nikdo neporadil nebo nezna modely, na které jsem se dotazoval...kazdopadne jsem dnes poridil model L-530, tak se tesim na blizsi seznameni *2thumbsup*

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

dnes jsem hledal na NETu informaci ohledně damping factoru modelu L-530 a nemůžu nic najít!?? Ani u modelu L-510, ani u modelu L-550, které jsou velmi podobné. Samozřejmě jsem hledal i v manuálu a všech dalších servisních dokumentech a nikde nic není..:( Neznáte náhodou někdo tuto informaci??? Dost byste mi s tím pomohli...předem díky.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Spokojeně sem se zaposlouchal do zvuku Luxmana 550.
Metry měřily kanálům spravedlivě, zvuk integrovaného MC gramofonového předzesilovače s mě důvěrně známou přenoskou ClearAudio Sigma velmi příjemně překvapil svým vysokým rozlišením , dynamikou a současně jemnou barevností.

Na integráč excelentní přesné pevné basy jako z koncového zesilévače a především hladká hudebnost. Ne jako plně lampový Audiomat Solfege Reference od Páťi, je to prostě tranzistorák, ale zato sem dostal více přesnosti na hudební straně vahadélka.
Není to levné, ale taková investice by mne uspokojila natrvalo.
Hudební načasování "taktíček" byl podán ve správném čase, kapely byly sehrané a přítomné v poslechovace.
To je to pravé.
:P

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek »

Nový integráč Luxman L-507uX stojí za pozornost

Obrázek

Je to sice AB, ale vzhlem ke svým zkušenostem s předchozím modelem 507u, nemohu než vřele doporučit.

Pěkná recenze zde: http://audiodrom.cz/recenze/zesilovace/430.html

Autor má podobné zkušenosti, včetně vnímání přínosu excelentního interkonektu Neyton.

xtedy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xtedy »

Planuju koupi nejakeho starsiho zesilovace. Asi to bude C-02 + M-02. K tomu pak nejake novejsi bedny - aktualne se mi hodne libi Usher BE-718. Hlavou mi vrta otazka jestli bedny nebudou o nekolik urovni nad zesilovacem a jestli ma takovato sestava smysl. Tj vintage zesik + nove repro. Jde nejak porovnat kvalitu 30 let stareho zesilovace a dnesni produkce?

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

Osobně si myslím, že cena reprobeden by se měla rovnat ceně zesilovače, avšak otázka je, jak přepočítat cenu vintage zesilovače do dnešních cen!? Ale asi bych v tom nehledal větší vědu a držel se tržních/bazarových cen. No a když Tebou zmíněný Luxman se dá pořídit za cca 18.000,- a reprobedny, které chceš za 40.000,-, tak je to trochu nerovná "hra"...

xtedy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xtedy »

O to mi slo. Jak je na tom kvalitativne zesilovac kterej se ted prodava za 18.000 Kc proti soucasne produkci. Kdyz vezmu v potaz ze novej byl 2x drazsi nez soucasna produkce ;)

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

Ta kombinace C02 + M02 je výborná, rozhodně bych ji nesrovnával s tím co lze pořídit dnes za 20 nebo 40 tisíc. Je mnohem lepší. Víc by k tomu asi mohl říct uživatel Vintage, který tuhle kombinaci provozuje, nebo provozoval

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

No rozhodně jak píše Renown se nedá srovnávat s tím co se dá dnes pořídit za 20-40 tis. Regálovky Usher jsem stímto Luxmanem náhodou taky zkoušel a hrálo to v pohodě, lépe jak dražší Aurum Cantus.
Přímé srovnání doma jsem měl akorát s Nad C370 a Vincent 238 (69 999 Kč) a Luxman se mi zdál v obou případech lepší. Oproti Nadu zásadně, v druhém případě slyšitelně. Prodal jsem ho, abych se oklikou vrátil opět k Luxmanovi, tentokrát jsem pořídil integráč Luxman L510 a nejspíš už konečná, hraje to víc než dobře a hifi jsem již přestal řešit.

Jinak ještě je u těchto Luxmanů bonus phono, který je opravdu velmi dobré, pokud bys chtěl koupit lepší musel bys vysolit slušnou částku...

xtedy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xtedy »

Dik za info. Nejakej takovej zaver sem si udelal po precteni dostupnych materialu. Zkusim a uvidim ... slo mi o to jestli to neni uplnej nesmysl :) dik

sostakovic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sostakovic »

Provozuju Luxman C02 M02 s repro ATC SCM20
http://audio-database.com/ATC/speaker/scm20-e.html
ty bedny patří k tomu nejlepšímu co se dá z regálů koupit a zároveň mají nízkou citlivost, Luxman s nimi hraje dobře. Na poslech hudby ve výborné kvalitě paráda. Pokud je někdo echt hifista, může si pořídit druhý konec. Pak už by cena nového srovnatelného zesilovače byla hodně vysoko... (dle mého názoru hodně nad 100 000)
Já ho ale asi vyměním za Luxman L510. Ten totiž krásně hřeje a dobře se nad ním suší boty. :D

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko »

osobně vlastním L-530, což je určitě lepší oproti L-510 díky vyššímu výkonu a tedy díky vyšší výkonově rezervě. Takže pokud můžeš tak běž do ní ;)

Jinak servisman, u kterého jsem si nechával tu L-530 zkontrolovat a opravit co bylo nutné, vlastní L-550 a L-550X a říkal, že je to ještě o velký kus dál co se zvuku týče (samozřejmě i výkonově) ! Cenově je to taky o kus dál...

xtedy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xtedy »

Muzes prosim doporucit nekoho na servis starsich Luxmanu?

Odpovědět