Luxman

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
maretti
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman

Příspěvek od maretti » 30 lis 2011 13:24

YngwieM píše:Ano, je to tak. U p. Navratila jsem koupil Luxman L507u a napojil to do KEF Reference a spokojenost nejvetsi. Hraju jen z desek. Ochota pana Navratila je prikladna ;)
Hraješ z desek .... to by mě zajímalo. Přemýšlím, že bych k novému Luxmanu L-550AX nebo L-590AX (záleží co si nakonec vyberu) pořídil nějaký gramofon ... co máš odzkoušeno, co se k tomu hodí ?? A v jakých cenových relacích to taky je ...

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 01 pro 2011 00:37

Maretti
Vystihl jsi to naprosto a do dna. *thumbs up* Přeji mnoho příjemných poslechových hodin ve vší spokojenosti. S Luxmanem se prostě žije nádherně.

YngwieM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YngwieM » 02 pro 2011 12:28

Hraješ z desek .... to by mě zajímalo. Přemýšlím, že bych k novému Luxmanu L-550AX nebo L-590AX (záleží co si nakonec vyberu) pořídil nějaký gramofon ... co máš odzkoušeno, co se k tomu hodí ?? A v jakých cenových relacích to taky je ...[/quote]

Přiznám se, že jsem trochu líný špekulant, proto jsem zase tolik značek gramofonů a přenosek neprošel. Zřejmě proto, že se mi zadařilo hned v úvodu mé ''po-dvaceti-letech-obnovené'' audiofilie :lol: V praxi to znamená, že jedu v Clearaudio, protože zkrátka nemám důvod zkoušet jiné produkty - bojím se, abych nezabředl do nekonečné špekulace ''tohle-by-s-tímto-mohlo-hrát-lépe''- zejména z finančních důvodů :mrgreen: A se zvukem jsem spokojen, takže čas trávím spíše poslechem. Nyní se u mne roztáčí Marantz TT-15 (made by Clearaudio), Clearaudio Ambient a také Concept MC (ten byl zakoupen pro kolegu jako entry model do světa lepších gramofonů) téže značky ;)

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann » 17 pro 2011 14:10

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann » 17 pro 2011 14:43

A ještě jeden odkaz na zajímavouu aukci pro "vintagefily" :)

http://allegro.pl/luxman-c05-preamp-hi- ... 81934.html

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 17 pro 2011 17:01

Vidím Páťo, že Tě Luxman chytil.
Dobré odkazy.
*palec*

Pro preamp Luxman C-03 bych volil co nejpřesnější přenosku, je tam step up trafo a pro mne je výsledek příliš jemný a medový.

S Patmannovou Ortofon Valencií je to jemnější, ale výborné.
Ona sama má bohatý atraktivní bas a trafíčka ještě něco přidají.

http://3x.cz/di-AHBW.jpg

Velmi se mi líbila kombinace MC přenosky Ortofon Jubilee a Luxmanu C-03 u Renowna před několika lety.
MC Jubilee mi vždy přišla suchá přesná, bórový hrot sejmul a přehrál vše, co bylo v blízkosti napikaču.
Jako kolísání a hluk pohonu, kvalita ložiska, podklad gramofonu, recyklovaný vinyl suprafonského nakladatelství, o tom všem umí Jubilee zpravit což je sice pravda, ale ta někdy bolí... 8-)

Až její zesílení phono preampem v C-03 přineslo kýženou analogovou hladkost a milou spojitost zvuku jak mám rád.

Snad ještě MC Audiotechnica a MC Goldring Eroica mi přijdou tak přesnějším že by se mi na C-03 líbily víc.

Kilogram se domnívá, že v C-05 trafo není, čili by mělo hrát přesněji.
O něčem podobném píše Šostakovič, který má děleného vitange Kenwooda a jeho phono je přesnější.

Záleží jak kdo co chce a tyhle věci jsou k mání za příjemné peníze.

Nevěděl jsem, co je to za značku a že byli dříve než Accuphase.

U Valdy v jeho studiu se mi nejdražší áčko s symetricky připojeným CDP velmi velmi líbilo.
Svěží a kultivovaný zvuk.
Maximální spokojenost.

http://www.navratilaudio.cz/pr_luxman/pr_luxman.html

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage » 17 pro 2011 19:13

Ano ano, Luxman vznikl asi půl století před Accuphasem :-) Accuphase zpočátku Luxmana jen kopírovala a dnes vlastně nedělá nic jiného :-D Nic ve zlém ;)

Jinak se Efi mýlíš, tu medovost u Luxmana nedělá step-up trafo, nýbrž korekčák jako takovej... Luxman C-02 má prostě takovou charakteristiku. Naopak, dobrý step-up dodá hudbě energii a údernost. :-) Můj skromný názor je takový, že ani ty absolutně nejdražší aktivní MC phona se nevyrovnají dobrému step-up trafu.

Nejvyšší model předzesilovače Luxman C05 byl vždy můj velký sen, společně s koncákem M-05 asbolutní konečná, až vyrostu tak si to koupím 8-)

Obrázek
http://www.thevintageknob.org/luxman-M-05.html

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska » 17 pro 2011 20:28

Přece bys' nekupoval starej vintage krám, minimálně čtvrt století starý, za pouhých 5.449 € bez dopravy !

Kup si raději něco moderního, chváleného, co tohle 1000x přehraje :lol:,
s vintage aušusem nikdy nevyrosteš :!:

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann » 17 pro 2011 23:28

No já být velký,tak zkusím hračky jako M-05 s C-05,buď bych pak honil vodu nebo zvuk barákem :-),no každopíďo bych to fakt rád slyšel,od Luxmana 105W v Áčku musí být docela mazanec...

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann » 17 pro 2011 23:42

Ještě Aleši,
píšeš o výrobku C 03,ale jedná se o C-02,který má step-up trafo(C-03 už ho bohužel nemá) a C-05 ho má z určitostí také,jen by mě zajímalo,co skýtá navíc,proto bych jej moc rád slyšel a M-05 asi bude úplně někde jinde než M-02,což mě taky láká k poslechu...

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann » 18 pro 2011 00:01

Ještě bbych byl moc rád,kdyby se Kilogram rozepsal pro nezasvěcené jako jsem já,co je na step-up trafu špatně,že zkresluje,opravdu bych se rád přiučil a vyhnul se tak budoucím chybám a nasměřováním...Pokud možno Efi,poptej se a dej vědět,díky ;)

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 18 pro 2011 02:54

Aha, já to zkonil, Luxman C-02.

jouda

Příspěvek od jouda » 04 led 2012 23:43

Patmann píše:Ještě bbych byl moc rád,kdyby se Kilogram rozepsal pro nezasvěcené jako jsem já,co je na step-up trafu špatně,že zkresluje,opravdu bych se rád přiučil a vyhnul se tak budoucím chybám a nasměřováním...Pokud možno Efi,poptej se a dej vědět,díky ;)
Me by spise zajimalo, k cemu step-up trafo vubec slouzi. Dekuji za vysvetleni nebo nasmerovani *klanimse*

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 05 led 2012 00:58

Na zesílení MC LO gramofonové přenosky pro MM phono.

Jsou i předzesilovače pro audio z takových traf.

Google nebo naše http://www.hifinazory.cz/forum/search.php

koukni: http://www.vinylengine.com/step-ups-and ... dges.shtml

Luxman předzesilovač C-02 s MM/ MC phonem, je jemný a hladký.

jouda

Příspěvek od jouda » 05 led 2012 07:53

Děkuji ;)

Odpovědět