NEC

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
NIN
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NEC

Příspěvek od NIN »

Já na tuhle parádičku čuměl každej den do výlohy v Písku, když jsem jezdil do školy. Pak si to koupil táta jednoho našeho kamaráda a to jsme se pak objednávali na kukačku, když starej nebyl doma. :D

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

p3k píše:tehdy to snad byla jediná stříbrná věc za výlohou
Jedinej Teslák který jakž-takž snesl požadavky, kritéria jakosti a designu byl K304 Condor jakkoliv přišel na trh dost pozdě, byrokratické průtahy a objektívní příčiny...to známe. I když zlí jazykové říkaj že je to opajcnutý velmi podobný Philips (foto dole) nuže posuďte sami.
Obrázek

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Tak nezapomeňme, že Condor byl společný podnik s Polákama a celej polskej průmysl (nejen spotřebka) jel z jedné poloviny licence a z druhé obšlehnutiny - Fiat 125p, 126p, tramvaje Konstal, traktory Ursus...

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Jo, tak to bylo, rovněž dederoni RFT tam něco v kooperaci dodávali. Kdo pamatuje legendární polské cívkáče ZK246, M2404S, M2405S...lic.Thomson ale mně připomínají opět starý Philips.
Obrázek
Kdysi velmi dávno častý předmět spekulace a pašování z Polské lidové republiky pro svůj atraktívní vzhled, celkem dobré vlastnosti a výhodný přepočet měn. Dovážel se legál i k nám do prodejen Elektra.

PH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PH »

Přesně tento jsem měl, někdy od roku 80 a stal kolem 5 tisic? Hral skvěle a vydržel mě asi do 98-9 a když jsem od 89 nahraval z CDček na kvalitni pasky a rychlost 19cm-s tak to hralo fantasticky!

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Jo a soukromě dovezený cca 8600 zł tedy nějakých 2700-2800 Kčs podle tehdejšího černotržního kurzu. Dobrá mašinka ale hlavy...to byla plastelína a častá výměna nutná, konstrukce velmi jednoduchá, všechno hezky přístupné a pochopitelné, trandy, diody a trimry, jeden hnací motor, ND dostupné v prodejnách Tesla Eltos.

PH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PH »

Pravda že hlavy jsem nechal vyměnit asi v 88-89 ale pak už vydrželi až do konce.

p3k
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od p3k »

K304 Condor jakkoliv přišel na trh dost pozdě,

Condor přišel cca 5 let po NECu.
Vzhledem i v akci byl oprafvdu slušný, ale mi přišel moc placatý.
Byl to takový skok blíže k západním standardům, jak by to pokračovalo s Teslou už se nedozvíme

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Condor se dodával rovněž v červené kastli pro hasiče a v černé pro smuteční obřadní síň...tak jsem to chápal. Mně se líbil stříbrňák. Philips uměl nahrávat a tedy i číst kazety typu IV metal,
Condor tuším ne a když tak mě opravte. Tyto nebyly zrovna levné a běžně tenkrát dostupné, pro vyšší nároky stačila CrO2 z Tuzexu nebo burzy.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

Přehrávat metalky uměl samozřejmě I Condor, co umí CrO2, umí i metal, snímací korekce jsou stejné.

Henryk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Henryk »

Magnetofon NEC K 311E jsem si kupoval v druhé polovině osmdesátých let a byl jsem s ním velmi spokojen. O tom, že by jej magnetofony TESLA mohly nějak zvukově "ohrozit" nemůže být ani řeč. Necík byl vyjímečný ve schopnosti promodulovat pásek až neskutečně. Nahrával jsem tak, aby mi lehounce zablikávala poslední dioda. Známý měl něco od JVC. Jednou jsem na zkoušku vzal kazetu a nahrál kousek s takovou modulací podle VU metru, jak se projevoval při přehrávání mé kazety. Výsledkem byl hrozně moc zkreslený, příšerný zvuk. Nahrál jsem tedy kousek na VU nulu podle JVC. U nich dobrý, na Necíkovi neposlouchatelně slabé, poblikávala druhá dioda, zesilovač jsem musel velmi moc vytočit. Přitom mé kazety s vyjímkou přístrojů SONY (všech) hrály výtečně a brilantně.
Měl jsem v té době možnost poslouchat i tu TESLU a debatu o jejích zvukových ani nebudu začínat, byl bych po chvíli vytočený a vulgární.
Tuner JVC T-GX 3 jsem měl ještě před Necíkem kvůli nahrávání muziky od poláků. Byl předražený, jako všechno z TUZEXU, ale byl jsem s ním spokojený. Věž od NECů, o které se tu zmiňujete stála plus-mínus 29.000,- komunistickejch. Nehoráznost. Přesto ale po čase zmizely z obchodů.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Ten problém u kazet existoval...dáno mírně odlišně nastavenými přístroji různých výrobců, ručkové VU měřáky ukazovaly efektívní hodnotu signálu cca 70% max. tedy budily se do 0 dB (JVC KD-A11, NEC K-316E...) kdežto ledkové TOP level meter proto až +3 dB nebo +6 dB u kazet CrO2.

Henryk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Henryk »

Na radu svého známého, který v té době u nás pomáhal zavádět PCčka, jsem kupoval jen chromdioxidky od BASFů. Vždycky jsem špóroval a jednou za čas jel na nákup. Ono i v TUZEXU to bylo občasné zboží. Pak jsem se vztekem zjistil, že v polské BALTONĚ prodávají digitální tunery TECHNICS s úpravou na OIRT. Tady u nás byly jen PEWEXY a v těch nebylo nic moc. Ale NECíka jsem měl moc rád. A od těch časů si tu firmu nějak považuju. Je pravdou, že u nás moc známá není, zejména v oblasti spotřební elektroniky. Ani nevím, zda se její výrobou ještě zaobírá.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Když jsem si nastřádal na první cassette deck JVC (rok 1987) který jakž-takž splňoval spodní kritéria hi-fi tak pro kazety Basf chromdioxid maxima II jel 100 km vlakem do Tuzexu v Žilině poáč v blízké Ostravě zrovna neměli...z pohledu dnes přesyceného trhu čimkoliv a zásilkou z e-shopů do 24h nepochopitelné...kazety mám dodnes. Později jsem zjistii že německý pásek na japanu nezní jak má a změnil dodavatele na Sony, TDK, Maxell a Fuji, v té době již dostupné materiály na hudebních burzách. Jo a NEC se redukoval na informační technologie a hardware s dopadem bohužel na pracovní místa ve výrobě. Inu kapytalyzmus a jeho "vymoženosti" je to.
Obrázek

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

lechos: Ty se s tím tvým nadáváním na "kapytalyzmus" vetřeš zcela mimózně do naprosto jakéhokoliv tématu, to je děs!

Odpovědět