NHT

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: NHT

Příspěvek od PítrsPraha » 03 dub 2018 11:18

Dadafte, nač taková hysterie jen proto, že má někdo jiný názor? Pro tebe jsou tyhle bedny tím ideálem, tedy nejlepšími ze všech. Pro jiné lidi tím ideálem zase nejsou a zazněly tu objektivní důvody proč nejsou (tedy vycházející z měření).

A k tomu "v posledních 30Hz se nijak moc nevyžívám, víc mě zajímá těch zbylých 19950". Frekvenční rozsah má logaritmickou povahu, tzn. rozsah od těch cca 65 Hz dolů je cca polovina basového rozsahu. Z celku tedy cca jedna šestina, pokud rozdělení vnímáme jako basy-středy-výšky. Zkusil jsem si včera při poslechu ekvalizérem nasimulovat pozvolný pokles na basech začínající na -3 dB na 65 Hz a pokračující k -12 dB na 40 Hz a .... no hudba prostě zní jako když se vynechá podstatná část frekvenčního rozsahu (v basech je v průměru nejvíce hudební energie). Basa není basa, bicí nejsou bicí, baskytara není baskytara, muzika najednou nemá "tělo", jako celek je to tenké, bez šťávy. Pokud by to nešlo jinak, asi bych si zvykl (kdybych musel), ale nemá to s ideálem = věrnou reprodukcí skutečných nástrojů nic společného. Je to pro mé uši stejný hendikep, jako kdybych uříznul polovinu rozsahu středů.

Na druhou stranu, být hodně omezený rozpočtem, jsou takové regálovky jasně lepším řešením než sloupky s horšími středovýškami a hlubokými ale dunivými basy (což by za shodnou cenu nejspíše byly). Proti tomu samozřejmě nelze namítat nic. Jen myslím není na místě takhle omezenou reprodukci označovat za onen ideál. V dalším plně souhlasím s RedBaronem.

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero » 03 dub 2018 13:06

Pítrs, v čem je podle tebe kouzlo toho, když si někdo koupí 2-pásmový regálovky třeba za čtvrt miliónu? A s vědomím, že basy jako velký třípásmo mít doma nebude?

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 03 dub 2018 13:30

To je spíš otázka na majitele takových bedýnek. Důvodů může být povícero, od malých rozměrů poslechovky, kam se mnohá dospělá tří a více pásma zvukově nevejdou až po specifický zvukový vkus majitele. Navíc řeč je zde o regálovce za desetinu ceny s tomu odpovídajícím provedením (a zvukem).

Ale samozřejmě není dvojpásmová regálovka jako dvojpásmová regálovka - ne každá (a tipuju, že obzvlášť v kategorii 250 tis. Kč) končí na 65 Hz... Navíc pro chybějící spodek existují suby, jak k diskutovaným bednám jasně doporučuje i autor odkazované recenze....:"NHT C3 requires subwoofers for optimum performance"

Atd.

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 03 dub 2018 14:05

zero píše:
03 dub 2018 13:06
Pítrs, v čem je podle tebe kouzlo toho, když si někdo koupí 2-pásmový regálovky třeba za čtvrt miliónu? A s vědomím, že basy jako velký třípásmo mít doma nebude?
K tomu bych měl vlastní zkušenost. Předesílám, že se mi poslech z menších beden líbí a vždy líbil. Doposud mám na "malém" systému připojené KEF RDM One, což je uzavřená konstrukce a zvuk bez basů možná (NHT jsme neslyšel) stejně jako u zde diskutovaných NHT.

Měl jsem příležitost si ve studiu poslechnout TAD Compact Evolution One - tedy stojanový model. V tomtéž studiu byl tehdy jako referenční systém instalovaný model TAD Evolution One - sloupový model a jeho zvuk jsem měl naposlouchaný.
První poslech s Compact mne naprosto usadil - všechno se mi líbilo více než se sloupovou verzí. Zvuk byl najednou čitelnější, byl jsem nadšený, jak tahle menší bedna umí vykreslit lépe prostor, jak jsou středy zřetelnější...

Zajímavé bylo přepojení zpět na sloupový model. Poté, co jsem na Compactech "objevil" ty nové atributy, jsem je zcela přirozeně slyšel i na sloupovém modelu, jen na sebe tolik neupozorňovaly. Sloupy měly plnější zvukovou scénu a v ní, ty na Compaktech "vypíchnutá" pozitiva, existují jako na sebe neuporňující součást celku.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron » 03 dub 2018 14:23

FS: Tohle je opravdu dobrý a smysluplný příspěvek *thumbs up*

Lehce mi připomíná situaci, když sem někdo přijde na ty "obrovské" bedny a je překvapený, že to hraje naprosto normálně, netlačí to žádnou část spektra a jen to sem tam probroukne plnotučným basem tam, kde je třeba a kde to je na nahrávce zaznamenáno. 8-)

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 03 dub 2018 14:56

Tahle značka je mi sympatická, že používá 2palc. alu kalotu pro středy stejně jako Vivid. Jeden čas jsem sháněl center NHT Three C když jsem ho chtěl doplnit ke svým Vivid B1 a zprovoznit multikanál. Nakonec jsem projekt multikanálu odpískal.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 10 dub 2018 20:23

Tak to ani moc dlouho netrvalo a slyšel jsem starší model NHT Classic Three (díky za pozvání a příjemné odpoledne)

Budu stručný:
Bedny jsou vzhledově hnusné. Kvalita materiálů a dílenské zpracování ne, to je OK, ale design je katastrofa. Nejšílenější je asi polovypouklé dno bedny opatřené takovými lyžinami nebo jak to nazvat. *headbang*
Dál už fakt jen klady:
Kam je postavíš, tam hrajou. Můžou stát i těsně u zadní zdi. Uřídí je jakýkoliv zesilovač (použitý integráč Denon 150W/ch je nechal zmizet). Prostě absolutně bezproblémové bedny.
A hlavně:
I když velikostí malé, jsou to trojpásma a ne že ne.
Čistý, neutrální, živý, věrný zvuk. Hrají s vervou, s radostí, všechny druhy hudby.
Skvělé regálovky.
*palec*
(Vůbec se nedivím, že je to nejprodávanější model firmy, který ji táhne posledních 13 let, fakt skvělé bedny.)

Zkrátka ta dobrá hodnocení Classic Three a C3 ve Stereophile, Audioholics, The Absolute Sound, SoundStage! nebo The Secrets of Home Theater and High Fidelity, se dají podepsat.
https://www.stereophile.com/standloudsp ... index.html
https://www.audioholics.com/bookshelf-s ... udspeakers
http://www.theabsolutesound.com/article ... er/?page=2
http://www.soundstage.com/revequip/nht_ ... _three.htm
https://hometheaterhifi.com/reviews/spe ... er-review/

No, vzdávat se svých bi-polárů nebudu. Ale postavit si nové ze čtyř kusů C3, to by byl fakt mazec. Jenže to už je trochu moc peněz na mě. O to zajímavější jsou ty cenově dostupná dvojpásma SuperOne - regálovky totiž v NHT rozhodně postavit umí.

Odpovědět