ONKYO

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: ONKYO

Příspěvek od efičák » 21 dub 2013 00:18

Patmann píše:Já jsem měl možnost poznat http://audio-database.com/ONKYO/amp/integra624-e.html

...nádherný analogový zvuk,Dadaft by mohl napsat víc...

...člověk když si poslechne ten křivý analog,tak mu tak navykne,že s nových strojů mu sednou už jen nejkrivejsi lampy :-)
U Dadafta to hralo jak velmi drahy lampac. Byl jsem okouzlen mazlivym zvouckem vintage Onkya.
Vubec na to nevypadal. Obycejny kus z polskeho Allegra. Dadaft dal nakonec prednost jinemu kousku ale co umel tenhle Tokio mazel jsem cumel s otevrenou pusou.
Nevim jake trazistory a jak byly nastavene servisni hodnoty...klidaky.
Vintage chce dycky osefovat merakem a prodlouzit mu zivot aspon ve zdrojich...

*thumbs up*

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann » 21 dub 2013 00:55

Nene,Dadaft ho má pořád jako konec v obýváku pokud se nemejlim...

...a přál bych mu sehnat druhý kus,pro každou bednu,nedávno ho prodával někdo na Slovensku,to by byl teprve mazanec...

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 21 dub 2013 08:16

Nám už roky hrá v spálni onkyácky mikrosystém CR-315 a je s ním pohodička. Akurát má trochu problém z CD mechanikou - raz som jej v otvorenom stave mojou nešikovnosťou zasadil úder a od vtedy jej treba pri zatváraní trochu pomôcť jemným pripostrčením. Inak šlape spolalivo a po zvukovej stránke sa mi tiež celkom pozdáva.

Marien
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Marien » 21 dub 2013 15:35

Tomu všemu rozumím, vintage je prostě mazel. Nicméně jsem dospěl k názoru, že je třeba jít s dobou. Ze všech těch AV udělátek a receivru mi jde hlava kolem a ikdyž chápu, že někdo preferuje desítky HDMI a různých digitálních out/inů, osobně dám přednost starému dobrému analogu, byť v novém kabátu. Proto hledám řešení pro mé stereo chutě a ONKYO se mi jeví jako láska na první pohled. Podle referencí budí dojem poctivého kusu železa. A 9070 vypadá, že by mohla být adeptem na doprovod mé osoby do důchodového věku. Ve spojení s dospělými repráky a project gramem si představuji tuto společnost na nejbližších 10 let.

Foxy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Foxy » 14 úno 2014 10:45

Krásný vintage kousek, že by spolupráce s Micro Seiki?
http://www.audioscope.net/onkyo-px100m-p-2083.html

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 14 úno 2014 13:08

Né že by měli licenci na měděné talíře, taky myslím že je to Mikro Seiki.

Krááásné.
Ceny vintage MS jsou otřesně vysoké.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 18 úno 2014 00:26

eficak píše:Dadaft dal nakonec prednost jinemu kousku...
to rozhodne ne!!! :lol:
ONKYO 624 nemá chybu, právě teď ho poslouchám v klasickém stereu (s SXV6000 vpředu) a pro mě konečná pokud jde o zesilovače...

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 18 úno 2014 14:34

Dadaftův koncák Onkyo Integra 624.
Báječný lampově hrající tranzistorák 2 x 22W.
Je to koncák s vestavěnou vyhybkou jestli to správně chápu. Možná by to uměl s širokopásmem aby retro zvuk došel naplno k posluchači.
Nesnaží se o neutralitu, má svůj překrásný zvuk.

http://www.westernlabo.com/79_2119.html

Obrázek

Co vše tam jde nastavit ?

Obrázek

Obrázek

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft » 20 úno 2014 00:39

eficak píše:Co vše tam jde nastavit ?
70. léta. :)
.................... jo, jsou to filtry (i subsonic).
taky se 624 dá použít jako monoblok...........
.............. ale moc jsem to nezkoušel, mám vše off, prostě klasicky jako stereo-koncák.

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann » 20 úno 2014 19:53

Jsem rád, že je v dobrých rukou, ještě by to chtělo určitě vyzkoušet jako monobloky, to by byl asi nářez, ale sehnat ještě druhý kousek by bylo asi těžké... :(

Max. manual ;-) http://www.ebay.com/itm/Instructions-Ma ... 54007bea2e

Lečo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lečo » 18 bře 2014 19:18

Zdravím, keďže je toto asi jediné vlákno k Onkyo, tiež by som sa rád zapojil a spýtal, či má niekto skúsenosť s prepojením M5570 a P3370, teda aký najvhodnejší signálny kábel, momentálne mám 70 cm kábel s konektormi Eagle, iné označenie na ňom nie je (dostal som ho spolu so zosilňovačom). Som začiatočník, budem vďačný za každú radu.

Marien
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Marien » 14 čer 2014 19:47

Takže vážení přátelé,
po mnoha letech přemýšlení a rozhodování jsem se konečně rozkýval postupně nahradit svou sestavu Technics modernějším a mému libidu uspokojujícím novým "železem" od Onkya. Tady musím také podotknout, že jsem zcela změnil názor, kde v jednom vlákně zde mluvím o tom, že moderní udělátka s mnoha digitálními výstupy nejsou můj šálek kávy. Původně jsem totiž chtěl zakoupit Onkyo zesilovač A-9070, ale nakonec po několikaměsíčním zvažování, které obsahovalo už i zmíněný odklon od původního názoru, jsem nakonec zakoupil receiver Onkyo TX-NR818. A věřte, že to nebylo vůbec jednoduché. Tento model roku 2012 již prakticky na našem trhu přestal existovat už vloni, kdy byl postupně nahrazen modelovou řadou 2013.

Obrázek

Zřejmě se mi podařilo zakoupit jeden z úplně posledních kusů (né-li zcela poslední), od prodejce Limal, který se zabývá prodejem zboží, jež bylo například jen rozbaleno. Toto byl i můj případ. A tak jsem získal zcela nový, nepoužitý, jen s rozbalenou krabicí, můj vysněný receiver za velmi pěknou cenu. Tady je výtah mé recenze na Heuréce:

V době komerce je velmi obtížné nalézt kus poctivého "železa", které v cenové relaci do 19 tisíc, uspokojí audiofilův sluch i dobrý pocit. Onkyo TX-NR818 toto splňuje na jedničku. Nejvyšší řada modelového roku 2012 a vítěz mnoha testů, směle konkuruje mnohem dražším výrobkům jiných firem. Tento model jsem sháněl takřka dva roky a pravděpodobně jsem přes rozbaleno.cz zakoupil poslední kus dostupný v Česku. Výhodou byla nejen výprodejová cena úplně nového kusu s plnou zárukou, ale i kvalitní 132 stránkový český manuál. 818 je vcelku složité zařízení a manuál byl velmi nápomocný při zapojování komponent. Nástupcem tohoto modelu není, jak by si někdo myslel model TX-NR 828, ale až TX-NR929 (Japonci přidali roce 2013 devítkovou řadu), ovšem ta je cenově již někde úplně jinde. Pro milovníky Apple hraček je příjemná podpora jejich produktů. Kvalitní analogová část se promítla i do celkové váhy - 18,3kg už mluví samo za sebe. Komu chybí wifi komunikace, nemusí zoufat. Wifi plug UWF-1 umožní ovládat bezdrátově Onkyo iPhony nebo mobily s Androidem. Onkyo se pro mě stalo symbolem kvality na cestě za mimořádným hudebním zážitkem.

Ono je to opravdu pěkný cvalda a příjemným překvapením bylo také zjištění, že obsahuje dvě pořádná trafa, pro každý kanál zvlášť. Dálkový ovladač je tzv. SMART, tedy umí se učit ovládat i přístroje jiných značek, což v mém případě znamenalo zadání kódu pro značku Technics a jedním ovladačem ovládám i prvky Technics. Největší radost mi ovšem udělala spolupráce Onkya s wifi routerem a mým iPhonem. V praxi to vypadá tak, že v iPhonu mám aplikaci Onkyo, kterou bezdrátově ovládám receiver (přepínání mezi jednotlivými zdroji signálu, volume atd.), ale hlavně mi umožní přístup k mé audio databázi v iPhonu a následně je odešle do Onkya, které je odešle k reproduktorům. Jelikož kvalita mp3 v datovém toku 128 je nižší než wma formát CD audia, přimělo mě to postupně předělávat svou audiobázi do mp3 s datovým tokem 320 pro maximalizaci kvality audio signálu. Vlastně pak nepotřebuji používat CD player, který časem nahradím BD playerem, což je další krok k domácímu kinu. Chytré Onkyo při přehrávání pouze audia, vypne všechny nepotřebné obvody včetně displaye a využívá toliko jen audio obvody, aby se zabránilo co nejvíce rušení signálu. Toto lze samozřejmě udělat i manuálně tlačítkem Pure.

Jen pro zajimavost, ve špičkové třídě zaujímá pěkné čtvrté místo v excelia hifi top 1000: http://www.excelia-hifi.cz/top-1000.html#receivery

V současné době se nejvíc těším na spolupráci Onkya s mou Teslou HC43, kterou letos čeká mechanické seřízení u pana Zatloukala a pak snad další úspěšná dekáda vinylové radosti...

Seiko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Seiko » 21 čer 2014 20:54

Marien píše:Takže vážení přátelé, po mnoha letech přemýšlení a rozhodování jsem se konečně rozkýval postupně nahradit svou sestavu Technics modernějším a mému libidu uspokojujícím novým "železem" od Onkya. V současné době se nejvíc těším na spolupráci Onkya s mou Teslou HC43, kterou letos čeká mechanické seřízení u pana Zatloukala a pak snad další úspěšná dekáda vinylové radosti...
Vyměnit Technics zesilovač či receiver za Onkyo je neuvěřitelný skok dopředu v kvalitě zvuku. Předpokládám, že používané reprobedny nebudou "ptačí budky" B&W 202i, zdaleka nemají schopnost zahrát tak, jak by si Onkyo zasloužilo. Co se týče gramofonu - teslácké HC 43 je o tolik tříd níže (i kdyby se na něm vyřádily zlaté ručičky), že bych doporučil minimálně Technics SL-Q2, nebo jakýkoli lepší gramofon. Tolik ze zkušeností *2thumbsup*
Příjemný poslech *hura*

Marien
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Marien » 23 čer 2014 20:18

Seiko píše:Předpokládám, že používané reprobedny nebudou "ptačí budky" B&W 202i, zdaleka nemají schopnost zahrát tak, jak by si Onkyo zasloužilo.
Ach ano, ptačí budky. Zapomněl jsem si upravit podpis. Onkyo krmím Quadraly Signo Avantgarde 80. Bíle repro a černý Onkáč nejen, že vypadají opravdu dobře, ale také si spolu rozumí. Ohledně Tesly HC43, na doporučení zdejších guru, jsem se jal tento gramec revitalizovat a zatím si jej ponechat. Do budoucna počítám s přechodem na ProJecty...

macky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macky » 30 lis 2014 19:48

Zdar,takze ked chcem iba stereo zosik a odmyslim si cenu a kilá za vsetko okolo tak by mohol byt model Onkyo A-9050 vpohode...

Odpovědět