ONKYO

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ONKYO

Příspěvek od drfish »

Zajímalo by mne, jak by si asi tato dizajnová lahůdka stála v souboji s koncákem NAD nebo CA 851W. Cena 70 tisíc.
Obrázek

jvees69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jvees69 »

Někdo, kdo by mohl přispět osobními zkušenostmi s ONKYO TX NR636? *2thumbsup*

jfed
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jfed »

A co by tě zajímalo? Mohu případně vyzpovídat bráchu, který 636ku má cca 2 měsíce, k tomu zapojené sloupy AQ Labrador 24 (http://www.aq.cz/obchod/aq-labrador-lin ... or-24-240/) a hraje mu to dobře (slyšel jsem osobně, ale jen CD formát). Momentálně začal experimentovat s Hi-Res Audio, resp. s DSD streamy, hraje to prý parádně, v naposlouchaných nahrávkách objevuje zvuky, které tam ještě nikdy neslyšel (ale dost možná by je tato kombinace vytáhla i z klasického CD, oproti jeho předchozí sestavě).

jvees69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jvees69 »

http://www.stereovideo.cz/stereovideo/4 ... komponent/

Jo díky, recenze jsou na něj hodně zajímavé a myslím že by splňoval veškeré mé požadavky. Za cenu 11 tisíc se mi to zdá až nemožné ..

Plánuju ho pořídit a k němu repro set 5.0 JAMO S628 HCS do budoucna pak 12tku woofer ..

Má brácha přední sloupy zapojené bi-ampingově? Je prý přitom nutné vzdát se zadních surroundů, čemuž popravdě moc nerozumím .. zapojím pak tedy max. 5.1 nikoli 7.1?

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil »

jvees69 píše:Má brácha přední sloupy zapojené bi-ampingově? Je prý přitom nutné vzdát se zadních surroundů, čemuž popravdě moc nerozumím .. zapojím pak tedy max. 5.1 nikoli 7.1?
No a jak jinak bys chtěl zapojit bi-amp? Na každý přední kanál přece 2 zesilovače, ne? Čili má-li jich zesilovač 7, tak 4 použiješ na bi-amp předek a zbydou Ti 3 - z toho vyplývá že jich bude pak v podstatě 5. Takže obětuješ zadní surroundy. Nevím, co je na tom nepochopitelného. Pokud bys chtěl mít dále režim 7.1, musel bys mít A-V Reciever 9.1.

jvees69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jvees69 »

*palec*

Takže sem to pochopil správně.. ;)

jfed
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jfed »

přesně tak, zapojení Bi Amp viz manual ... http://www.onkyo.com/manual/txnr636upg/adv/en/043.html

DRACK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRACK »

je tady někdo ale opravdovy proffesional kdo umi opravit osvetleni na onkyo PA uz to nesviti tak jako před 30ti lety sviti to slabe, ta zelena, cervena sviti OK) a pak mam tape deck co uz mi v jedny opravne pok.rvily a vzkradly z toho nejaky draty nebo co nemam to ted po ruce tak nevim co to je za model ale v roce cca 1985 to bylo to nejvyšší co bylo na trhu. Je to pro mne osobní nostalgie , nejsem zadnej "hifik" jsem z prahy centrum , tel 603210887 dekuji

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish »

Zdá se, že letošní rok je pro Onkyo ten lepší-silnější. Alespoň podle časopisu What hifi, který mám čest pročítat. Buď Onkyo časopisu dobře platí, anebo se jim ty nové modely povedly. Anebo obojí :mrgreen:
zesilovač entry level:
http://www.whathifi.com/onkyo/9010/review
a AVR pro pokročilé. Tam mají velké a letité zkušenosti a v téhle kategorii už to bude asi dost dobré...
http://www.whathifi.com/onkyo/tx-nr3030/review

tvurce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvurce »

Ale co je zajímavé: UK verze 9010tky testovaná a chválená whathifi nemá DAC. EU verze DAC má. Ušetřili na něj jinde v zesíku? Spíše ne, ale kdo ví...

Měl bych dotaz: 9010 má parametricky dost mizerný odstup signál šum. Lépe jsou na tom 9030 a 9050. Ale ve stejné cenovce jako 9010 je na tom výrazně lépe i konkurence. Třeba pioneer A-30. Jak moc je to zásadní parametr?

PavelOnkyo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelOnkyo »

Zdravím, mám dotaz, koupil jsem si receiver TX-DS575 a k tomu mám ovladač RC 391M. Můžete mi někdo poradit, jak zprovoznit ten ovladač? Jen bliká ale receiver na to nereaguje. Stáhnul jsem si appku ONKYO2 ale ta žádné zařízení nenašla. Díky

mikes32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikes32 »

IMG_20210129_191700.jpg
IMG_20210129_191651.jpg
Zdravím, mam od sváry funkcni malo používaný zesik/receiver onkyo TX-SR505E
Ale když zapojim back speakers tak to proste nehraje
Kdyz jsem to pripojil na Surround tak take nehraji. hraje pouze front a subwoofer.
Otazka je : jak propojit prostorovy zvuk ? Nebo mi neco chybí propojit?
A problém mam i s ovladačem nejak mi funguje jen nastavení ale zesilovani nebo prepinani kanálu nic nereaguje takze baterky ok jsou ale kupu tlacitek nereaguje ovladač ma oznaceni onkyo RC-681M

Moc dekuji předem

Odpovědět