ReVox

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Uživatelský avatar
Felčar
Příspěvky: 68
Registrován: 27 úno 2011 09:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

ReVox

Příspěvek od Felčar »

Tato značka mi zde chybí :) , jelikož jsem se stal čerstvým vlastníkem zesilovače B-250 (první dojmy budou příští týden až si ho vyzvednu, ale už teď se nemůžu dočkat), tak mě zajímá jak jsou tady na tom ostatní s touto značkou *thumbs up*

Obrázek

Uživatelský avatar
liboraudiotechnika
Příspěvky: 77
Registrován: 09 črc 2013 10:08
Kontaktovat uživatele:

Re: ReVox

Příspěvek od liboraudiotechnika »

Od Revoxu mám kotoučák (B77) a gramec (B790) a ještě pokukuju po zesilovači (B750). Ve své třídě špička.

Uživatelský avatar
Seiko
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2010 19:39
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ReVox

Příspěvek od Seiko »

Osobní zkušenosti mi říkají, že pro běžné použití jsou magnetofony A77, B77 a PR99 výborné. Tuner B760 je ve své podstatě reference (za ty peníze). Gramofon B791 hraje k mojí spokojenosti. U zesilovače B750 MKII jsou výborné koncové stupně a tomu neodpovídající předzesilovač (prazvláštní, "naleštěný" zvuk s vytaženými okraji pásma a malou dynamikou). Kazetový magnetofon B710 je citlivý na typ kazet, používat doporučované. Nemá rád levné kazety s nepřesnýma mechanikama, pak klidně požvýká pásek. Jakmile začal dávat Revox do cesty signálu elektronické přepínače, šla kvalita zvuku dolů, tehdy zdaleka nebyly tak dobré, jak dnešní. Tolik v kostce, co slyší moje slechy *sunglases*

Uživatelský avatar
JanJan
Příspěvky: 61
Registrován: 08 pro 2019 23:18
Kontaktovat uživatele:

Re: ReVox

Příspěvek od JanJan »

Mám dvoustopý B77.Jsem velice spokojený.Zvuk super, zpracování a design přesně podle mých představ.Již pokukuji po 4 stopu a zcela určitě to bude REVOX😀 Jediné maličké minus jsou RCA blízko vedle sebe takže nejdou připojit běžné kvalitní kabely.Po chvíli bádání jsem zjistil že se vyrábí buď sada i s destičkou co má konektory více od sebe a pozlacené a nebo jdou připojit kabely inacustic ( modré )

Satanáš
Příspěvky: 182
Registrován: 25 pro 2020 10:35
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ReVox

Příspěvek od Satanáš »

Mate nekdo zkusenosti s b150?

progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ReVox

Příspěvek od progsociety »

JanJan píše:
25 pro 2020 22:35
Mám dvoustopý B77.Jsem velice spokojený.Zvuk super, zpracování a design přesně podle mých představ.Již pokukuji po 4 stopu a zcela určitě to bude REVOX😀 Jediné maličké minus jsou RCA blízko vedle sebe takže nejdou připojit běžné kvalitní kabely.Po chvíli bádání jsem zjistil že se vyrábí buď sada i s destičkou co má konektory více od sebe a pozlacené a nebo jdou připojit kabely inacustic ( modré )
Mám doma 2-stopový Sony a vadí mi, že zožerie veľa pásu. Na 3 3/4 nahráva zvuk podobný ťahajúcej sa žuvačke, na 7 1/2 v pohode. Takže na 762-metrový pás vojde len cca 66 minút hudby *headbang* Tečka. Viac ani ň. Treba dať opraviť kladky, dráhu, iný pás alebo? Preferoval by som nižšiu rýchlosť, pretože nemám pocit, že nejako rapídne klesá kvalita záznamu a vojde tam viac minút. A keby sa tam dal cca 1162-meter na nízku rýchlosť, vošli by tam hodiny a hodiny :)

Uživatelský avatar
JanJan
Příspěvky: 61
Registrován: 08 pro 2019 23:18
Kontaktovat uživatele:

Re: ReVox

Příspěvek od JanJan »

Proto se tu bavíme o Revox😀. Sonny zahoď a kup něco lepšího. Mám německý UHER v ceně cca 5000 a na rychlost 9.5(3 3/4) hraje jako fík.

Uživatelský avatar
JanJan
Příspěvky: 61
Registrován: 08 pro 2019 23:18
Kontaktovat uživatele:

Re: ReVox

Příspěvek od JanJan »

Ne teď vážně.Je potřeba tvůj magnetofon nechat zkontrolovat a seřídit.Jinak samozřejmě čím větší rychlost tím lepší zvuk.U všech magnetofonu.

Uživatelský avatar
lechos
Příspěvky: 5403
Registrován: 09 pro 2008 08:34
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ReVox

Příspěvek od lechos »

2-stopý deck bývá dodnes vyhledáván audio fajnšmekry - lepší odstup a absence přeslechů protiběžných stop, maskování drop-outů a další výhody, bohužel: horší ekonomika provozu to ano ale něco za něco. Technics má cívkovou mašinu s oboji systémy hlav, 1/2 i 1/4 stopé inu Technics...

progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ReVox

Příspěvek od progsociety »

JanJan píše:
30 pro 2020 21:46
Proto se tu bavíme o Revox😀. Sonny zahoď a kup něco lepšího. Mám německý UHER v ceně cca 5000 a na rychlost 9.5(3 3/4) hraje jako fík.
Holt nemá každý šťastie na cievkový magnetofón za 5000 Kč, ktorý "hraje jako fík" aj na najpomalšej rýchlosti. Myslím, že aj tento Soňák by hral na 9,5 výborne. No u mňa platí zásada: ak sa nejaký stroj môže pokaziť, tak sa aj pokazí. Vzhľadom k svojmu veku (45+) už na to zrejme má právo.

Ako tvrdí lechos, niečo za niečo, výhody 2 stôp tu sú. A napríklad iné 2-stopové mašiny iných značiek idú dobre. No nič, snáď ho dajú v servise tento rok konečne do poriadku.

progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ReVox

Příspěvek od progsociety »

Problém vyriešený. Stačilo kúpiť fungl nový LPR90 pás od firmy Recording the Masters, kompatibilný s rýchlosťou 9,5 a hneď nahráva bez zádrhelov.

Uživatelský avatar
JanJan
Příspěvky: 61
Registrován: 08 pro 2019 23:18
Kontaktovat uživatele:

Re: ReVox

Příspěvek od JanJan »

Tak to je dobrá zpráva.Zkus tu starou ještě vysušit než ji vyhodiš.posledni dobou mě zlobili LGR 50 ,že už jsem je chtěl vyhazovat a kupovat nové.No a
na každé skladbě ztráta výšek,vypadávání kanálu atd a po vysušení celá páska jak nová.

Uživatelský avatar
JanJan
Příspěvky: 61
Registrován: 08 pro 2019 23:18
Kontaktovat uživatele:

Re: ReVox

Příspěvek od JanJan »

Tak nám doma přibylo pár kousků REVOX : B77HS CCIR, Zůstala B77 NAB ,CD B226, a B780.Z této doby opravdu pořádně dělaná technika s výborným zvukem.Jen čtyřstopý kotoučový magnetofon jsem koupil u AKAI635 z důvodu možnosti reverzního použití.To REVOX bohužel nedělal.

progsociety
Příspěvky: 521
Registrován: 09 kvě 2019 22:43
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: ReVox

Příspěvek od progsociety »

JanJan píše:
01 led 2022 23:31
Tak to je dobrá zpráva.Zkus tu starou ještě vysušit než ji vyhodiš.posledni dobou mě zlobili LGR 50 ,že už jsem je chtěl vyhazovat a kupovat nové.No a
na každé skladbě ztráta výšek,vypadávání kanálu atd a po vysušení celá páska jak nová.
No nic, Sony už je predaný. Hnevať začal aj LPR pás. Namiesto servisu som zvolil predaj. A najbližších xyz rokov sa k žiadnej R2R mašine ani nepriblížim. Strata nervov, času a peňazí. Originál (CD, LP) fakt nenahradíš.

Uživatelský avatar
JanJan
Příspěvky: 61
Registrován: 08 pro 2019 23:18
Kontaktovat uživatele:

Re: ReVox

Příspěvek od JanJan »

Ano . Kolikrát je to o nervy 😀.Ale to i LP a CD.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti