Sonus Faber

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonus Faber

Příspěvek od efičák » 05 led 2012 09:10

Zappadaddy píše:Sonusy jsou fakt nádherné,měl jsem čest slyšet pouze jedny SF Elipsa ,někde v Karviné,a nehrály úplně špatně. 8-) Obrázek
Výstava Klangbilder Vienna představila Elipsu s tranzistorovým koncem Krell a elektronkovým předzesilovačem Audio Research.
Pro mne nejlepší zvuk výstavy.

Martinp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinp » 15 srp 2012 13:03

Na stránkách Sonus Faber se objevila další nová řada VENERE.
Jsou tam regály, sloupy i centr. Asi to bude základní řada.
http://www.sonusfaber.com/
Zajímalo by mě jestli ustoupí od starých řad, jako TOY, LIUTO, CREMONA....
Nahradí je nové designové řady?

ještě odkaz na oblíbený facebook :-) http://www.facebook.com/pages/Sonus-faber/75096556063

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 15 srp 2012 19:27

Na nové řadě Venere je zajímavý basreflexový port vpředu, což by mělo znamenat méně problémů s umístěním .....

jezekm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jezekm » 25 kvě 2014 23:14

Na HighEnd Mnichov 2014 byla představena reprosoustava LILIUM ve zlatém provedení - viz foto. Pěkná.

Obrázek

Vedle toho (škoda že jsem ji nevyfotil) byla cedulka kde bylo obšírně popsáno jak se reprosoustavy vyrábí, kolik je tam zlata, jaký to má zvukový přínos a jak je to exklusivní zboží v limitované sérii... Jelikož o zlatě (zlacení) něco málo vím, tak jsem se koukl blíže a zdálo se mi to jako "blbý sen" a největší "oblbovák" na lidi co jsem na výstavě viděl - a že jich tam teda bylo - tenhle jednoznačně vyhrál. Na povrchu jsou normálně naneseny zlatnické papírky - což je fólie šířky 0,00nic, která se používá se na pozlacování, restaurátorské práce atd...

Vypadá to asi takhle (a stojí to pár korun):

Obrázek

Na detailu struktury je vidět, jak jsou ty papírky přez sebe a vzhledem k tomu jako to vypadá, tak to musel dělat úplný ňouma a nebo je to tak schválně...

Obrázek

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 29 zář 2014 17:23

jezekm píše:Na HighEnd Mnichov 2014 byla představena reprosoustava LILIUM ve zlatém provedení - viz foto. Pěkná.

Vedle toho (škoda že jsem ji nevyfotil) byla cedulka kde bylo obšírně popsáno jak se reprosoustavy vyrábí, kolik je tam zlata, jaký to má zvukový přínos a jak je to exklusivní zboží v limitované sérii... Jelikož o zlatě (zlacení) něco málo vím, tak jsem se koukl blíže a zdálo se mi to jako "blbý sen" a největší "oblbovák" na lidi co jsem na výstavě viděl - a že jich tam teda bylo - tenhle jednoznačně vyhrál. Na povrchu jsou normálně naneseny zlatnické papírky - což je fólie šířky 0,00nic, která se používá se na pozlacování, restaurátorské práce atd
Výrobci a obchodníci okolo tzv. Highendu dobře znají své zákazníky ..... :lol:

Hunzek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunzek » 10 led 2016 12:24

Tak jak píše Pipis,taky by mne zajímalo srovnání uživatelů starších a novějších řad.Právě se rozhoduji mezi Concerto/Venere 1.5,Concerto má kolega z Karviné a zvuková nirvána *thumbs up* ale zase hlodá červík protože je mezi nima bezmála 15 let rozdíl a vše kolem jde rychle dopředu.Osobně mám raději vintage,poctivě udělané hračky pro velké kluky.Né dnešní předražené žďorba co odejdou hned po skončení záruční doby. *fnuk*

Hunzek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunzek » 15 led 2016 21:43

Chlapi,byl jsem v Praze pro své vysněné SF Concerto.Super přivítání,bomba chlap.Má doma SF Electa Amator II,oproti Concertům pěkný rozdíl.Samozřejmě i cenový,ale jakmile jsme zapojili k poslechu SF Signum tak nám spadla se švagrem brada !! Byli jsme předem upozorněni že příjde překvapení :o :o Jarda Nohavica na MD,skladba ve které teče voda.Kolečko na trenkách a slzy štěstí v očích,nádhera i cokoliv jiného co se pustilo.Na tak menší regály prostě nevídané.Vím kde jít dále,když se ucho rozmlsá a jednou budou doma. *2thumbsup* *hura* Ještě jednou děkuji.
Nebyla možnost srovnání s novějšími modely ale i tak na těch třech rozdílných modelech které už mají bezmála 20 let pro mne neskutečná zvuková nirvána. *fnuk* *fnuk* *klanimse*

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 16 led 2016 07:47

Základní věc je být spokojen! Tak to má být.
SF Concerto je slušná bedna. Poslouchal jsem je občas u kamarády hifisty z vedlejšího města. Byl taky nadšený. Když přijel ke mně a poslechnul si v té době mé Dynaudio Contour 1,3mkII, jeho nadšení dramaticky pohaslo. Ale zase se mu vrátilo, když jsem mu zapůjčil tehdejší Bryston 4B-SST a BP25 na místo jeho Marantze cosi - takový ten zlatý kus s modrým podsvícením čudlíků. Tím chci naznačit, že maximu SF Concerto jistě nebylo zcela dosaženo a máš kam jít-myslím směrem nahoru.

Odpovědět