Sony Esprit

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Sony Esprit

Příspěvek od blesk666 »

tak ano je to dost aj o preferenciach. Ja co som pocul tapedecky upravene od Alexa Nikitina (Technics RSB965 a Tascam 122) tak to daleko prekracovalo kvalitu seriovych top modelov Nakamichi CR7 a Dragon. Je pravda ze vtedajsie moje Sony TC K730ES ci Akai GX95 boli zvukovo este pocutelne slabsie ako tie top modely Nakamichi (pocul som naraz na jednej zostave). Dost zasadne bolo podla mna mna, ze to bolo na dvojnasobnej rychlosti.
Inak ten Sony TCK730ES bol zvukovo lepsi ako Akai GX95

progsociety
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od progsociety »

Alex Nikitin je A.N.T. z tapeheads.net alebo ide o niekoho iného?

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

ano to je on

progsociety
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Aha. Tak Alex je podľa všetkého maniak. Ak som dobre informovaný, používa ako referenčný stroj rovnaký model decku ako ja: TC-K870. Lenže ho má nejakým špeciálnym spôsobom upravený a zvuk z neho je vraj nenormálne presný. Podobným spôsobom zrejme upravuje aj ďalšie stroje, ktoré spomínaš. Tak ďaleko som však zatiaľ nezašiel.

Nevadí, v týchto dňoch som na jednu z "NOS" metaliek Sony XR-60 nahral "Amarok" od Mikea Oldfielda s šílenou dynamikou a nestačil som sa čudovať, ako málo sa z tej digital verzie na páske stratilo. V tichých pasážach skoro žiaden šum a výborne zachytené sú aj bleskové prechody do veľmi hlasných momentov.

blesk666
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od blesk666 »

CC kazeta ma dost kompromisov a mam za to ze tam hodne pomohla ta vyssia rychlost posuvu pasu, ale urcite aj Alexove dalsie upravy, kedze to hralo lepsie ako seriove top modely Nakamichi

progsociety
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Mal som za to, že vyššia rychlost posuvu pásu sa dá nastaviť iba pri R2R. Nemal by kazetak hrať štandardnou rychlostou a produkovať pritom famozny zvuk? Niektorí ľudia tvrdia, že na dobre nastavenom a kvalitnom decku by mala kvalitna a dobre nakalibrovana metalka hrať ako CD.

Odpovědět