Vivid Audio / Giya

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
vlado222

Re: Vivid Audio / Giya

Příspěvek od vlado222 »

Nesúhlasím s tým Nautilusom. Sú to nádherné búdky. *palec* Tie designovo len takľahko niečo neprekoná. -> http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 9vKkpzCPNE
Radšej dvoch slimákov od B&W ako 7 trpaslíkov od Vivid. :lol:

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Nautilus som spomenul kôli tomu, že ekonomicky nosné budú asi Diamond(myslím si), vo všetkom existuje topmodel, ktorý sa odlišuje.
Nautilus som ani nevidel ani nepočul, tam hovorím len o svojom dojme. Je veľa vecí, ktoré sa mi cez monitor nepáčia a na živo je to niekedy úplne naopak.

vlado222

Příspěvek od vlado222 »

A akovieš ako vyzerajú naživo Vivid? Tiež si ich videl len z monitoru PC.
To nie je tiež len o dojme? Možno keby si ich videl naživo, ktovie.
Nautilus majú v bis audiu v BA -> http://www.highendslovakia.sk/stranka/2 ... slave.html
Si z BA. Nie je problém ísť si ich tam vypočuť.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

U Vivid nie je predpoklad, že by ma mohli výzorovo zaujať, zase ak niečo absolútne nezodpovedá môjmu vkusu, tak jednoducho nie ... :D
Rozdiel medzi Nautilusom a Vivid je v tom, že pre mňa osobne boli Nautilus orginálom (dizajnovo) a hneď ako som zbadal Vivid, pôsobili na mňa svojim spôsobom ako derivácia originálneho dizajnu. Niečo podobné je pri autách sú originálne dizajny a kórejské dizajny :lol:
A čo sa týka vypočutia, s týmto by som predávajúceho otravoval, len v prípade, že ich plánujem alebo uvažujem nad nimi.
V BIS som počul len tie diamond -y, tak sa možno niekedy zastavím a počujem. Ale nad diamond (taký dizajn ja môžem a veľmi)uvažujem, tak sa BIS-u zatiaľ oblúkom vyhýbam

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja »

Chlapci, díky za rozvinutí přínosné diskuse *bravo*

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

tujatuja:
:D nemáš za čo, v každej dobrej recenzii sa začína dizajnom, ten sme popísali a zajtra sa venujeme zvuku :D Inak Vlado sem dal recenziu ak by náš popis nepostačoval.
Ak naše pindy nevyprovokovali nikoho čo ich počul, aby nás uviedol na správnu mieru, tak ich asi nikto z členov fóra nepočul, teda okrem šéfina.
Tebe sa páčia?

vlado222

Příspěvek od vlado222 »

tujatuja,
Rado sa stalo. Aj nabudúce. :D
Ľudia niektoré veci moc žerú. Hifi je len koníček a zábava netreba brať všetko moc vážne.
Počul si ich na vlastné uši? Videl na vlastné oči? Ak áno tak by si sem mohol hodiť nejaké tie postrehy. Skypimu by si spravil radosť.
Mimochodom Tebe sa páčia?

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

Slyšel jsem BW Nautilus i Vividy - a to opakovaně. Nautilus je nadčasová výborně hrající klasika-spojení formy a funkce.
K blbostem typu: "derivácia originálneho dizajnu. Niečo podobné je pri autách sú originálne dizajny a kórejské dizajny" v případě Vivid se vyjadřovat nehodlám...

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

skypi:
Pre teba blbosť, pre mňa je to holý fakt. Je to názor, a ak je pre teba Vivid originál tak dobre, s ľuďmi, ktorý názor iných považujú za blbosť sa nemusím baviť ani ja :lol: Dobre sa s tebou polemizuje, hlavne keď vysvetlíš na čom je založený tvoj názor, človeku je hneď všetko jasné." Myslím si" a "je to tak" sú najsilnejšie argumenty pre tých čo nezdôvodňujú, ale pre mňa je to len ničím nepodložený názor, vo vzťahu k vyjadreniam o dizajne predmetných reprosústav.
Ak máš iný názor, neberiem ti ho a ani nemám potrebu sa k nemu vyjadrovať. *sunglases*

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

Ale já s tebou opravdu polemizovat nehodlám, to ty jsi neuvedl jsi žádný podložený argument. Když se ti to nelíbí - a zjevně od klávesnice - je to tvoje věc, poslední co k tomu mám, že ten design je i funkční a je za tím poměrně dost práce.

vlado222

Příspěvek od vlado222 »

Skypi *thumbs up*
Tiež si myslím že design tých búdiek je funkčný, až na tú zatočenú čapičku v zadu.
Kite19,
Väčšiu hlúposť ako nazvať búdky "derivácia originálneho dizajnu"som ešte nepočul.
Vieš mi povedať u akého výrobcu reprákov sa konštruktér inšpiroval?

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Skypi:
Nechcem sa doťahovať vo vlákne o reproduktoroch, každý máme svoj názor. Na to aby sa mi niečo páčilo alebo nepáčilo, nepotrebujem žiadnu argumentáciu, pretože je to vecou osobného vkusu.
Ten dizajn je neoriginálny a v tomto prípade viem o čom hovorím. Originalita nie je o tom, že podobné repro nikto nevyrobil, aj keď pre mňa tam spoločné črty sú a myslím si, že aj neznalému má ten dizajn naznačiť odkiaľ fúka vietor a tak zaradiť tieto repro do highend triedy spolu s podpisom autora. Bolo to to prvé čo ma napadlo, keď som sa na nich pozrel.
Najprv som sa pozrel na ne, potom na Nautilus a najprv ma napadlo, že niekto sa opičí, potom som si prečítal o autorovi a pochopil som o čo ide.
Na to aby sa mi niečo páčilo nepotrebujem recenzie, myslenie mám na takej úrovni, že spor páči nepáči viem rozhodnúť sám.

Rád si prečítam ako si ich počul v porovnaní s Nautilus.

Ak sa tebe páčia je to v poriadku, nie každý máme rovnaký vkus o tomto ja nepolemizujem ani nikomu nevnucujem svoj názor a už vôbec by som podobné názory neoznačoval tvojimi slovami, z dôvodu, že rešpektujem aj názor s ktorým nesúhlasím, minimálne si ho dokážem prečítať bez toho aby som ho komentoval.

Vlado222:
O konštruktérovi je to popísané v prvom príspevku a tuším aj v recenzii, ktorú si sem dal ty a ten rukopis je zjavný.
Vlado a ak to nevidíš, tak :D

Jednoducho sa mi nepáčia, dúfam, že si môžem dovoliť aby sa mi nepáčili, či je na tom niečo zlé? :lol:

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi »

Je to stejnej základní koncept jako u Nautilů - tlumené konické trubice.
http://www.vividaudio.com/speakers/giya ... -giya.html

vlado222

Příspěvek od vlado222 »

Kite19 viem čítať. :)
Mal som na mysli iného konštruktéra ako Laurenca Dickieho, či jeho kolegov od B&W s ktorými v minulosti spolupracoval, keď som písal o inšpirácii.
Hovorí ti niečo slovné spojenie - difrakčné odrazy vĺn vo vzťahu k tvaru ozvučnice búdiiek?
Ak áno nenapadlo Ťa že to môže byť jeden z dôvodov prečo konštruktér zvolil tvar aký zvolil? :)

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Povedzme, že viem :D (neviem)
Ale viem, že existujú dve alternatívy po ktorých sa mi pátrať nechce.
Buď v zmluve konštruktéra v B&W zabudli na konkurenčnú doložku a vznikol Vivid alebo má B&W obchodný podiel vo Vivid - podobnosť riešenia.
O tom ako hrajú som nikdy nepolemizoval, všetky moje vyjadrenia sú o ich vzhľade, tiež som napísal že ak je dizajn odôvodnený funkčnosťou tak OK.
Tvoja prvá veta je odpoveďou na moju hlúposť o "derivácii originálneho dizajnu", áno pri pohľade na Vivid, ktorá je inou obchodnou značkou, vidím inšpiráciu "odvodenie" od B&W.
A "difrakčné odrazy vĺn vo vzťahu k tvaru ozvučnice búdiiek" myslím, že iné firmy to vyriešili krajšie a možno aj lepšie.
Nejdem tu vyvolávať flame, keďže vidím, že kritický názor je zlý, ak by niečo tak do SS.
Vyjadril som sa že sa mi nepáčia a nič na tom nemením.

Odpovědět