Vivid Audio / Giya

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
ron

Vivid Audio / Giya

Příspěvek od ron » 11 kvě 2013 18:52

Firma Vivid Audio bola založená v roku 2002 Laurencom Dickie and Philipom Guttentagom a sídli vo Veľkej Británii, s vývojom a výrobou koncentrovanou v Durbane v Južnej Afrike.
Hlavným konštruktérom firmy je Laurence Dickie, bývalý konštruktér u Bowers&Wilkins, kde sa podieľal na vývoji B&W 801 Matrix a ich vlajkového modelu Nautilus.
Vývoj a výroba veškerého sortimentu prebieha in-house. Zo začiatku sa firma zameriavala na štúdiové monitory, v súčasnosti ponúka dve produktové rady: referenčnú sériu Giya a sériu Oval.

Obrázek

So šéfkonštruktérom Vividu som mal mžnosť pokecať si na Manchester Audio World, kde prezentovali celý svoj sortiment. Jeho pôvodným zámerom pri konštrukcii modelu Giya G1 bolo navrhnúť plnorozsahové aktívne bedne, z komerčných dôvodov sa ale nakoniec pustili do riešenia s pasívnymi výhybkami. Unikátna je hlavne ozvučnica jednak svojim tvarom a jednak extrémne nízkou hmotnosťou 25kg u modelu G1 (bez meničov).
Giya G1 uzrela svetlo sveta v roku 2008, G2 o dva roky neskôr a G3 (so štvrtinovým objemom a polovičnou cenou G1) v roku 2011.

Laurence Dickie so svojimi výtvormi
Obrázek

Prvýkrát som G1 počul na výstave HE Praha pred niekoľkými rokmi, na zostave Sroll, pre mňa to bola jedna z najlepšie hrajúcich zostáv na výstave. Mimochodom Dickie pochvaľoval spoluprácu s českým zastúpením (RP Audio), že ako jedni z mála dovolili prísť s konštruktívnou kritikou :)

V Manchestri boli G1 prvýkrát prezentované v aktívnom zapojení so štvoricou digitálnych koncov Devialet.

Ešte pridám odkaz na peknú factory tour na 6moons: Road to Vivid Audio

vlado222

Re: Vivid Audio / Giya

Příspěvek od vlado222 » 12 kvě 2013 08:18

Veľmi pekné repráky. Vedel by som si ich predstaviť aj u seba doma. :D
- nejaké to video: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CE4v63yaGg

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann » 12 kvě 2013 11:06

Nooo,tak to je hodně o vkusu,já bych toto nevzal ani zadarmo,to je jako mít prerostleho trpaslíka v obýváku :-)

vlado222

Příspěvek od vlado222 » 12 kvě 2013 13:09

Áno je to o vkuse. Nie každému sa páči to isté a to je na svete pekné. Ak by tomu tak nebolo tak by svet bol uniformný a šedý. Ide o to či tí prerastení trpaslíci vedia aj dobre zahrať ak áno, tak si ich viem ppredstaviť aj u mňa doma.
;) Patman - Ty by si ich hnal z domu svinským krokom aj keby Ti Tí prerastení trpaslici super zahrali?

Patmann
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patmann » 12 kvě 2013 20:10

No,já bych je nehnal,protože bych se o ně nezajímal,je spousta repro,které dokazi hrát,tak bych vybíral někde jinde ;-)

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 13 kvě 2013 05:56

Aparát může hrát sebelíp, ale jakmile se mi nelíbí, nemohl bych s tím žít.

skypi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skypi » 05 čer 2014 19:26

Měl někdo možnost slyšet nebo porovnávat Vivid K1 ? Docela by mne to zajímalo, klidně i do SZ.

Woofer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Woofer » 06 čer 2014 21:02

Pěkně udělané,ale za ty peníze to nestojí.Tak za desetinu.Ovšem kdo na korunu nehledí,ať si je koupí. *palec*

vlado222

Příspěvek od vlado222 » 07 čer 2014 00:51

Podľa čoho usudzuješ že "tak za desetinu"? Počul si ich na vlastné uši, alebo len teoretizuješ?

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 » 07 čer 2014 01:08

Pravdepodobne budú hrať dobre a aj keď nie som nejaký umelec, ich dizajn sa mi vyslovene nepáči. Pokiaľ je odôvodnený zvukovým prínosom tak ok, sám vravievam že dizajn až v druhom rade. Má to futuristické tvary ale mne pripomínajú čiapku škriatka.
Ale zase každému sa páči niečo iné a určite by som ich raz počuť chcel.

Obrázek

vlado222

Příspěvek od vlado222 » 07 čer 2014 06:31

Mne pripominajú škriatka nakomplet :| a nie len jeho čiapku. :lol:
Ale prekvapuje ma keď ich niekto ohodnotí na desatinu z toho začo sa predávajú. Preto sa pýtam či ich počul ked ich tak super ohodnotil. :shock:
Aj model Nautilus od B&W -> http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 1cHqelTj_A vyzerajú ako slimáci a tie by som si vedel predstaviť tieš u seba doma

Ramones
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Ramones » 07 čer 2014 10:38

Líbí se mi, ale jsou v kategorii na kterou finančně nemám a pravděpodobně bych ji nechtěl akceptovat, ani kdybych na ně měl...

vlado222

Příspěvek od vlado222 » 07 čer 2014 13:54

No ale kúpiť si 7 takýchto trpaslíkov a k nim 7 kanálový AV receiver napr YAMAHU, to by bolo. Tá by sa určite cítila medzi nimi ako snehurka. :lol:
Všetci by mali v ňej vopchaté svoje dráty. :lol:

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 » 07 čer 2014 17:04

Hlavne by to vyzeralo ako v najgýčovejšej americkej rozprávke :D Predstava 7 kusov týchto repro ma nenadchýna, mám rád klasický dizajn a aj keď sa vymýšľa kde čo, vždy sa to vráti k normálu a príkladom je aj ten Nautilus od B&W.

Keď raz nebudem vedieť čo s peniazmi a moje prípadné deti ma budú počúvať tak im to domáce kino na pozeranie rozprávok kúpim, nech majú zážitok. Štýlová detská izba to bude :D

Odpovědět