Yamaha

Diskuse o vašich oblíbených značkách. Denon, Marantz, Vincent, Lyngdorf, Densen, Electrocompaniet, NAD a další.
Odpovědět
kite19
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha

Příspěvek od kite19 » 25 srp 2014 22:52

Problém je v tom, že občas generalizujú ľudia, ktorý akože nechcú nič povedať (väčšinou ani nemajú čo povedať), a keď už povedia tak je to poväčšine ..... a dodajú k tomu, že vlastne nechceli nič povedať :lol:
Nevadí, když odpovím já ? Odpovědi jsou zde a na Slovanetu, (stačilo trochu hledat..) : viewtopic.php?p=58768#p58768 (=Au/Ra Z1) ; viewtopic.php?p=58821#p58821 (=Yamaha AX-396) ; viewtopic.php?p=58834#p58834 ; http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 995#167995 (=Tesla ARS 934).. Poslech. místnost bude mít patrně zcela neupravenou.. Doufám, že vás moje rychlé rešerše uspokojili, chlapci...
Veľmi zaujímavé odkazy, hlavne čo sa týka kvality zvuku a človek až nechápe že Tesla nezvalcovala Yamahu aj v širšom meradle ako je to nstar-ovo :D

Dawsoo: Asi 2 týždne dozadu bol na ebay na predaj tvoj sen za 10000 libier a teraz som hľadal obrázok CX,MX-10000 a už zase je na predaj za 9000, nedarí sa mi vložiť obrázok, ale ak si nstar prečítal tému od začitku, hádam si ju všimol - no, ale Tesla to nie je.
Petanek: :lol: Počul som najvyššieho delenca Luxman a preto som sa rozhodol, že si kúpim Teslu, podotýkam, že tiež najvyšší model *palec*

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek » 25 srp 2014 23:05

kite19 píše: Petanek: :lol: Počul som najvyššieho delenca Luxman a preto som sa rozhodol, že si kúpim Teslu, podotýkam, že tiež najvyšší model *palec*
Kite19: Nepokoušej osud :mrgreen:

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 26 srp 2014 08:04

dawsoo píše:Yamaha je tradiční značka založená v roce 1887,a od šedesátých do devadesátých let min století vyráběla stroje technicky a parametrově na absolutní špičce.To že ty to nevíš a jsi omezen jen tím co vidíš na pultech elektro v nejlacinější kategorii z tebe jen dělá veřejně blbce.Připomínáš mi jednoho podobného který skončil na smetišti,ale vím že ty on nejsi protože si tě moc dobře pamatuju ještě ze slovanetu,na tvý absolutně začátečnický dotazy nelze zapomenout... takže myslím že bude lepší když se příště budeš vyjadřovat jen k věcem ke kterým máš co říci,a hlavně na jiném místě kam chodí tobě rovní ,protože takhle zde ze sebe děláš jen hlupáka nebo klasického provokatéra,nikdo z chlapců co na tebe reagovali se do tebe nenavážel jen se tě ptali na fakta o jaký model se jedná a co ti konkrétně vadilo,místo odpovědi jsi jen začal vyskakovat ... Apropo jsi dobrej koledníček vzhledem k tomu pokud se neplatu jsi onehdá řešil a máš nějakou starou teslu cdp a bedny .... upřímně? Myslím že na takové sestavě (pokud platí to co máš v podpisu) reálná informační hodota tvého příspěvku je menší nebo max rovná nule...takže se vrať zpět na slovanet tady s takovou nepochodíš a už vůbec ne v tomhle Yamaháckým vlákně.Hi_Fi Klubem s S BV Audiem jako reference jsi mě upřímně opravdu rozesmál

S Přáním píjemného dne Milovník Yamah
*thumbs up* perfektně trefená podstata nstarových příspěvků *thumbs up*

Sany
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Sany » 26 srp 2014 21:23

A opět něco k tématu, další novinka YAMAHA A S2100 S - se nám nějak z novinkami roztrhl pytel *hura* http://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-au ... -A-S2100-S

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 27 srp 2014 11:32

S2100 je na pohled fakt nádhernej. Tahle řada se Yamaze designově povedla na výbornou.

Co je z mého subjektivního pohledu opravdu škoda, je, že zvukovou kvalitu za danou cenu ukrajuje phono preamp a sluchátkový zesilovač. V téhle cenové kategorii si případný zájemce o sluchátkový poslech nebo gramec stejně pořídí separátní přístroj úrovně odpovídající zesilovači, které ty vestavěné nedosahují. Vidím to na DACu vestavěném do mého NADa C375. Na DAC za nějakých 5000 Kč hraje slušně, ale externí DAC na úrovní odpovídající zesilovači by jej rozstřílel napadrť.

Co mě taky zaujalo, je relativně malý výkon, vzhledem k tomu, co je v téhle kategorii běžné. 2x160W do 4 Ohm při 0,7% THD je odhadem tak 2x90W do 8 Ohm při rated THD a to je výkon běžný spíš v kategorii kolem 25-30 tis. Kč.

Ale samozřejmě - zásadní je, jak bude hrát.

Leny635
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leny635 » 30 srp 2014 08:32

Obrázek

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek » 30 srp 2014 10:18

PítrsPraha píše:S2100 je na pohled fakt nádhernej. Tahle řada se Yamaze designově povedla na výbornou.

Co je z mého subjektivního pohledu opravdu škoda, je, že zvukovou kvalitu za danou cenu ukrajuje phono preamp a sluchátkový zesilovač. V téhle cenové kategorii si případný zájemce o sluchátkový poslech nebo gramec stejně pořídí separátní přístroj úrovně odpovídající zesilovači, které ty vestavěné nedosahují. Vidím to na DACu vestavěném do mého NADa C375. Na DAC za nějakých 5000 Kč hraje slušně, ale externí DAC na úrovní odpovídající zesilovači by jej rozstřílel napadrť.

Co mě taky zaujalo, je relativně malý výkon, vzhledem k tomu, co je v téhle kategorii běžné. 2x160W do 4 Ohm při 0,7% THD je odhadem tak 2x90W do 8 Ohm při rated THD a to je výkon běžný spíš v kategorii kolem 25-30 tis. Kč.

Ale samozřejmě - zásadní je, jak bude hrát.
Nevím, jak je na tom Yamaha s integrovanými gramo předzesilovači, ale třeba u Luxe 590AX je to plně srovnatelné s tím Pro ject RS box.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 30 srp 2014 10:46

Petanek:
Zvuková úroveň zesilovače Luxman 590AX za čtvrt milionu a dvacetitisícovýho Phono Boxu RS je podle mě o několik tříd jinde... Tyhle doplňkové funkce integrovaného zesilovače (DAC, phono) jsou tam prostě jen jako doplněk. Tzn. v pohodě použitelné, ale externí specializovaný zařízení podobný kvalitativní úrovně, jako je ten zesilovač, jsou zvukově mnohem dál.

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 30 srp 2014 16:47

Výhoda separátního phono předzesilovače jako je třeba Phonobox RS spočívá v tom, že si lze přesně nastavit hodnoty podle přenosky a samozřejmě vlastních uší.

Petanek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek » 30 srp 2014 20:27

PítrsPraha píše:Petanek:
Zvuková úroveň zesilovače Luxman 590AX za čtvrt milionu a dvacetitisícovýho Phono Boxu RS je podle mě o několik tříd jinde... Tyhle doplňkové funkce integrovaného zesilovače (DAC, phono) jsou tam prostě jen jako doplněk. Tzn. v pohodě použitelné, ale externí specializovaný zařízení podobný kvalitativní úrovně, jako je ten zesilovač, jsou zvukově mnohem dál.
Já prostě říkám, co jsem si ověřil na vlastní uši. Samozřejmě, že RS box je takový univerzálnější, jak píše tujatuja, ale kvalitativně to bylo s přenoskou Dynavector okolo 20k srovnatelné. Samozřejmě, že pokud vezmeš předzes s cenou toho zesíku, tak to semele na prach ten integráč, to jsem na mysli vůbec neměl. Porovnával jsem tedy integrovaný předzesilovač a standalone předzesilovač za 25k.

ivanb_cko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od ivanb_cko » 02 zář 2014 11:02

V sousedním tématu (http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... a&start=50), jako i ve spoustě jiných se mluví o řešení dělených zesilovačů jako o podstatně lepším než je integrované řešení. No a jako správný hifista jsem myšlenkou zkusit toto nahlodán a spolu s tématem Yamaha bych chtěl v budoucnu zkusit koncový zesilovač Yamaha M-2 (www.thevintageknob.org/yamaha-M-2.html), o kterém jsem se zde moc nedověděl - zná jej někdo a stojí za vyzkoušení?
Plus jak moc si myslíte, že je dobrá myšlenka vynechat předzesilovač? Přesněji moje myšlenka je, že bych koncový zesilovač využil pouze na digitální cestu signálu, tedy počítač -> DAC -> koncový zesilovač -> reprodbedny...

kvičko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kvičko » 02 zář 2014 19:13

Nedávno sa mi podarilo kúpiť z rakúska cd player Yamaha CDX-890 (1996) v neporušenom panenskom stave,v originálnej krabici,nikdy nezapojený,dialkový ovládač ešte zabalený a baterky do ovládača varta a prepájací kábel tiež.Manuál nebol ani otvorený.Prehrávač je made in France a vo vnútri sú súčiastky Yamaha,Nec,Mitsubishi-japan,japan,japan.V tej dobe to bol najvyšší model Yamahy.Zvukovo ma prekvapil plnými basmi,peknou priestorovosťou a rozlíšiteľnosťou jednotlivých nástrojov.Dnešné CD prehrávače za 250-300 euro sa jednoducho nechytajú.Pozlátené konektory a slúchadlový výstup,zamatová poduška aby sa CD nepoškriabali,okamžité načítanie disku do 4 sekúnd,elegantný výklopný panel,odstup signál/šum 118 dB,dynamika viac ako 98...Cena v tej dobe 890 DM. Vivat Yamaha!

vlado222

Příspěvek od vlado222 » 05 zář 2014 03:29

JV píše:Neviem či to tu už bolo, ale na svete je ďalšia modelová rada 2100 (zrejme nástupca 2000)
A-S 2100: http://www.luxusni-elektronika.cz/zbozi ... ha-a-s2100
CD-S 2100: http://www.luxusni-elektronika.cz/zbozi ... a-cd-s2100

Videl/počul ich niekto?
-> http://www.hifi-voice.com/component/con ... s2100.html

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 05 zář 2014 07:20

vlado222 píše:
JV píše:Neviem či to tu už bolo, ale na svete je ďalšia modelová rada 2100 (zrejme nástupca 2000)
A-S 2100: http://www.luxusni-elektronika.cz/zbozi ... ha-a-s2100
CD-S 2100: http://www.luxusni-elektronika.cz/zbozi ... a-cd-s2100

Videl/počul ich niekto?
-> http://www.hifi-voice.com/component/con ... s2100.html
Vlado díky. Vyzerá naozaj luxusne.

Z diskusie pod článkom ma zaujalo toto:

"#12 Pavel 2014-09-04 07:58
Dobrý den, jsem zvědav, jestli Yamaha se ob jednu generaci přístrojů skutečně tak zlepšila, když předchozí 2000 řada stála za zlámané kolo. Proto také nejdou tyhle stroje prodat z druhé ruky pomalu ani za půlku. 3000ka za danou cenu taky nebyla zcela to pravé ořechové. Nějak se zdráhám uvěřit tomu, že Yamaha udělala takový skok v podstatě ze dne na den. Každý stroj v každé cenové relaci má své slabé stránky, ale recenzenti je často a rádi (často asi také z donucení) zamlčují. Pane Březino, ať neskončíte jako ve Stereo Video, kde všechno super a mega a rozsah hodnotící stupnice se již nevyužívá:)"

Ja som počul/čítal na na tú novú radu (A-S3000 až A-S500) samé pozitíva. Prehliadom som niečo??? Nemám ani pocit že by ich bolo nejak vela na predaj (na rozdiel od "Hifistickejších" CA, NAD, Marantzov atď) a to že nejaké trčia už nejaký čas na bazári hifionline by som možno prikladal skôr menšej oblube tejto značky a vyššej cene pre bežného smrtelníka.

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV » 05 zář 2014 07:26

Leny635 píše:Obrázek
Tak toto je krása. *palec*

Čo poviete na tento stroj? http://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/es ... aha-CA-810
Neviem nakolko sa oplatí niečo takéto za tú cenu, ale možno by to nejakého staromilca potešilo.

Odpovědět