
http://www.levneknihy.cz/mozart-dbarenboim/d-113823/

http://www.levneknihy.cz/mozart-requiem/d-122877/
Diky za ukazky, je to zajimave porovnani, jak to kazdy hraje jinak.sekal píše:bh69 :
Housl. koncert č.1(g moll) M. Brucha patří mezi mé nejoblíbenější skladby a musím konstatovat, že ta Tvá ukázka s tou slečnou není příliš dobrá. Hned v úvodu (v cca 1 min.) udělá několik kiksů a celkově se mi její pojetí nelíbí..
Zde máš několik subj. lepších ukázek :
http://www.youtube.com/watch?v=t_F_1Zc4CgY; http://www.youtube.com/watch?v=ji0Cch5Pl1Q ..
Vynikajícím způsobem to hraje také můj oblíbený houslista Joshua Bell, ale slušnou live ukázku s ním se mi nepodařilo najít..
jo, je to hrubsi, proto jsem psal, ze se mi ten zvuk housli uplne nelibi. Dival jsem se na jiny skladby s touhle houslistkou a ma sklony delat z toho az moc velky "show" a to "rezani" housli s hrubsim zvukem ma i v jinych nahravkach ... Ale libilo se mi jak tam hraje orchestr a proti treba ty verzi z Perlmannem se mi libilo, ze tam vytahli vic rytmus a nebylo to tak romanticky rozvolneny. Mozna je ten ideal nekde mezi.sekal píše:Ani ukázka se S. Chang se mi nelíbí.. Hraje vcelku bez chyb, ale na mé gusto až příliš rychle a "hrubě".
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host