Eric Clapton

Dnes hraje nebo hrálo ...
Steve
Kontaktovat uživatele:

Re: Eric Clapton

Příspěvek od Steve »

Pro mě je zrovna Claptonův Pilgrim nejlepší jeho album, velmi příjemné, pohodové a přitom nenudící od začátku až do konce. Slabší skladby tam v podstatě není. A co se týká technické kvality nahrávky, tak nevím, řekl bych spíš, že je dóóóst dobrá. *thumbs up*

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Všechny jeho nahrávky jsou dobré, pochopitelně jedny více, druhé méně - není mezi nimi klasický "propadák", studiové jsou vždy TOP, u live nahrávky je nároky na kvalitu pochopitelně potřeba trochu snížit.
Zrovna poslouchám Obrázek
A jsem spokojen, kávička, cigárko a pohodlíčko po koupeli. Již se těším, až dokompletuji jeho tvorbu, někdy mám trochu zmatek ve všech těch nahrávkách - v jeho vlastní diskografii je jich podstatně méně, než jich (CD, LP) bylo vydáno, protože tam nepočítá nahrávky vzniklé "naživo", nebo kompilace kterých je bezpočet.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Steve.

tak tedy dobře, ať je po tvým...

Pro MĚ je Pilgrim jedno z nejslabších, i když mu nemohu vyčítat jeho záměr, tedy důvod, proč to složil.

Já mám radší daleko jiné věci od E.C., například SLowhand, Enplugged , E.C. was here...

K té kvalitě - bohužel, řada jeho nejvrcholnějších alb vzniklad na přelomu 70. let až do počátku let 80. Tomu odpovídá technická úroveň nahrávek té doby. Ale co s etýká hudební (umělecké stránky věci, jde o alba 1A.
Z té doby živáky jsou perfektní a EC tam hraje tak, že i z beden je cíti "sladká vůně", jinak by se snad do té muziky nemohl tak vnořit:-)

K těm kytaristům v pozadí: vezmeme například A.F.Low - stejně výtečný kytarista jako sám EC - ale kde nic, ti nic. Hrál s kdekým, ale vždy jako v pozadí, naopř. s Watersem, Snowy Whitem... Výtečný hráč, ale málo se o něm ví.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

vintage píše:....No jo, takových "dělníků" - skvělých studiových muzikantů je spousta! Technika, výraz, feeling na jedničku, maji za sebou řadu špičkových nahrávek, ale nikdo o nich nic neví... Třeba jim to tak ale vyhovuje, nemají tu potřebu se zviditelnit *sunglases*
Zdeny píše:....K těm kytaristům v pozadí: vezmeme například A.F.Low - stejně výtečný kytarista jako sám EC - ale kde nic, ti nic. Hrál s kdekým, ale vždy jako v pozadí, naopř. s Watersem, Snowy Whitem... Výtečný hráč, ale málo se o něm ví.
Dobrých hráčů je velice mnoho, vyvolených málo - mnohdy tzv. "studiový hráč" zahraje part tisíckrát lépe, než ten kdo jej složil, nebo i live hraje. A není to tím, že by se nechtěli zviditelnit, ale to jsou většinou pouze špičkoví "dělníci", odvádějící vysokou profesionální práci, kterou (zcela pochopitelně) jim připraví někdo jiný. To, že je někdo vážený, špičkový, vysoce profesionální muzikant neznamená, že také umí hudbu složit a aranžovat.
A není nic neobvyklého, že i při koncertech tito hráči doplňují skupinu, bez nich by to často ani nešlo...

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Při kompletování E.C. jsem narazil na jednu raritku, a tou je Orchestra NightObrázek Jde o záznam jeho vystoupení v Royal Albert Hall, 1990. Jde o 2 CD, které byly ještě jednou vydány jako remaster (2005), ale ten nemám. To je Eric tak, jak jej neznám, obklopen velkým symfonickým orchestrem nezapadl, ale naopak - je jím doplněn. To je skutečně velký zvuk co se line z reproduktorů. Moji milovanou Wonderful Tonight hraje neskutečně procítěně, jen u dalšího mého miláčka Can't Find My Way Home mi schází ten klasický úder na činel z prvního natočení, ale tato klasika se nevyskytuje ani na dalších verzích této nádherné skladby.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Máme se na co těšit: Eric Clapton vydá nové sólové album, první po pěti letech a to za měsíc, premiéra má být 28. září.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Už mám odložený patřičný obolus:-)

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Již je znám seznam skladeb tohoto alba:

1. Travelin' Alone
2. Rocking Chair