Eric Clapton

Dnes hraje nebo hrálo ...
Mih
Kontaktovat uživatele:

Eric Clapton

Příspěvek od Mih »

Právě mi hraje E.C. Complete, 2CD s jeho zásadními skladbami. To si teprv uvědomíte co už všechno hrál a nahrál.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Re: Eric Clapton

Příspěvek od Zdeny »

E.C. je ikona bluesrockového hudebního směru. Všechna jeho řadová laba mimo Pilgrimm jsou špičková směs muziky v kombinaci s výtečnou zvukovou kvalitou. Nevím, jak se mohlo album Pilgrimm zjevit, není to vůbec jeho styl a navíc je příšerně zvukově provedené. Přebuzení, proti ostatním obrovská modulace, no hnus i hudebně. Snad jedna skladba je tam slušná, ale já ho asi 5 let neslyšel a mám ho jen do počtu, protože od E.C. mám všechna alba.

Nejradši mám jeho živák Unplugged, který mám mio CD i na 180gr vynilu - a to je teprvě žrádýlko:-)

Kritikou nepříliš dobře hodnocené From the Craddle (z kolébky) mám rád asi na druhém místě, je to těžké elektrické blues a to já můžu.

Navíc E.C: měl kolem sebe vždy partu skvělých hráčů, ať to byl A.F. L., nebo S.G. a nebo sám Snowy White. A k tomu černé sboristky, ty má obzvláště pečlivě vybrané a vždy to dá muzice ten správný šmrnc.

Za mě *2thumbsup*

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Mih píše:Právě mi hraje E.C. Complete, 2CD s jeho zásadními skladbami. To si teprv uvědomíte co už všechno hrál a nahrál.
A ještě bych upřesnil " a kde s kým všude hrál".

Mirek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

To Zdeny
cituji......E.C. je ikona bluesrockového hudebního směru. Všechna jeho řadová laba mimo Pilgrimm jsou špičková směs muziky v kombinaci s výtečnou zvukovou kvalitou. Nevím, jak se mohlo album Pilgrimm zjevit, není to vůbec jeho styl a navíc je příšerně zvukově provedené. Přebuzení, proti ostatním obrovská modulace, no hnus i hudebně. Snad jedna skladba je tam slušná, ale já ho asi 5 let neslyšel a mám ho jen do počtu, protože od E.C. mám všechna alba.

Překvapilo mě jak někdo může s takovým přesvědčením napsat o něčem, co jemu se osobně nelíbí, že je to hnus a jak se to mohlo zjevit - ty jsi takový skvělý odborník nebo muzikant, že to můžeš tak kritizovat ? Konec konců kritizovat umí každý b...., ale něco vytvořit, to už je složitější, miluji takové soudy ( zvlášť když, jak píšeš jsi to 5 let neslyšel ). Kdo umí ten umí, kdo neumí z toho je kritik.
A ta zvuková kvalita...nebude to tak náhodou problém tvé sestavy, schválně jsem si to pustil, je to velmi dobře nahraná a pohodová muzika plná pozitivní energie. Pamatuji si jak většina fanoušku vyšilovala, že to není jeho styl, co to proboha ten Clapton provedl ( když album vyšlo )....ale co, proč by si Mistr nezaexperimentoval ? Pravda je, že se této desky celosvětově prodalo obrovské množství. Každý má holt jiný vkus a má na to právo ho mít.
I pro mně je E.C. jeden z nejlepších bluesmenů na světě a pro mně asi č.1 a právě proto bych si nedovolil posuzovat jeho tvorbu tímto způsobem.
MIrek

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Mirek píše:To Zdeny
cituji......E.C. je ikona bluesrockového hudebního směru. Všechna jeho řadová laba mimo Pilgrimm jsou špičková směs muziky v kombinaci s výtečnou zvukovou kvalitou. Nevím, jak se mohlo album Pilgrimm zjevit, není to vůbec jeho styl a navíc je příšerně zvukově provedené. Přebuzení, proti ostatním obrovská modulace, no hnus i hudebně. Snad jedna skladba je tam slušná, ale já ho asi 5 let neslyšel a mám ho jen do počtu, protože od E.C. mám všechna alba.

Překvapilo mě jak někdo může s takovým přesvědčením napsat o něčem, co jemu se osobně nelíbí, že je to hnus a jak se to mohlo zjevit - ty jsi takový skvělý odborník nebo muzikant, že to můžeš tak kritizovat ? Konec konců kritizovat umí každý b...., ale něco vytvořit, to už je složitější, miluji takové soudy ( zvlášť když, jak píšeš jsi to 5 let neslyšel ). Kdo umí ten umí, kdo neumí z toho je kritik.

Hudební už bohužel nejsem, nebo se v dnešní době za něho nepovažuji, ale asi jen 13 let jsem dělal hudbu dost aktivně, i když jiný směr než zde diskutovaný.
prostě to, že mně so toto album nelíbí, nejde ovlivnit a osobně ho považuji za dost velké odbočení z jeho tvroby, i když důvod ke vzniku tohoto alba je více než jasný - smrt jeho syna vlastně po letech albem vyjádřený smutek a bolest. Co já osobně kritizuji nejvíce, je právě ZVUK - ten je prostě špatný a můžeš si myslet, co cheš. Aparátem to rozhodně neí:-) Na to můžeš vzít jed.

A ta zvuková kvalita...nebude to tak náhodou problém tvé sestavy, schválně jsem si to pustil, je to velmi dobře nahraná a pohodová muzika plná pozitivní energie. Pamatuji si jak většina fanoušku vyšilovala, že to není jeho styl, co to proboha ten Clapton provedl ( když album vyšlo )....ale co, proč by si Mistr nezaexperimentoval ? Pravda je, že se této desky celosvětově prodalo obrovské množství.

Každý má holt jiný vkus a má na to právo ho mít. To bych řekl.

I pro mně je E.C. jeden z nejlepších bluesmenů na světě a pro mně asi č.1 a právě proto bych si nedovolil posuzovat jeho tvorbu tímto způsobem.
MIrek
Ano, E.C: je jede z nejlepších bílých bluesmanů.Ne-li fakt nejlepší. Právě proto Pilgrm k jeho jménu nepasuje.

Možná, že jsem včera volil trochu přímočařejší ohodnocení tohoto alba, ale to ic nemění na tom, že se mim nelíbí a proto ho neposlouchám. Možná, že dneska si ho večer pustím, a taky je dost možné, že svoje hodnocení přehodnotím :-)

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Mirek píše:.....A ta zvuková kvalita...nebude to tak náhodou problém tvé sestavy.....MIrek
Mirku, nebude - já jí (i Mike a Paul) slyšel a je to *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up*

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel »

Plný souhlas ano E.C. je dle mě jeden z nejlepších bílých bluesmanů. Mám pár CD a také dost jeho živáků na DVD, vloni jsem ho viděl naživo v Sazka Areně. A Ti co tam byli , ví jaký je to skvělý muzikant. *thumbs up*

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Je bezpochyby, že E.C. je jeden z nejlepších bluesmanů, o tom lze sice diskutovat, ale ne mu to upřít. Je ale stejně jako mi všichni jen a jen člověk - a v této souvislosti bychom měli jeho album Pilgrim brát. On sám již při přípravě chtěl, aby vzniklo nejsmutnější album jeho tvorby. Základ alba vznikal po smrti jeho syna (1991), takže se dost smutnému, melancholickému a mnohdy pomalému vyznění tohoto CD nemůžeme ani divit. Názory na toto jeho album jsou u každého z nás jiné, dtto ve světě, jedni jej hodnotí jako "nijaké", od druhých dostane čtyři hvězdičky z pěti možných. Pro mne je třeba hned úvodní skladba My Father's Eyes jedna z nejmilejších...
Obrázek

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Dostala se mi do ruky pálenka s tímto titulem:
Obrázek
Na internetu jsem neobjevil ani kdo to vydal, jak v oficiální, tak i neoficiální diskografii E.C. není. Jde pravděpodobně o kompilaci některého z hudebních vydavatelství. Nemáte někdo toto CD - potřebuji upřesnit rok vydání. Děkuji.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Upřesňuji - jedná se o CD pouze s instrumentálními nahrávkami a podle zvuku jde skutečně o dílo E.C.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih »

Vydáno to mělo být 10.12. 2001, Label ELAP. Informace z JPC Music.

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

Děkuji, perfektní.

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=2231267
Podle těchto stránek to nehraje Eric Clapton, ale nějakej Rick Etienne... Mě bylo divný, že by to natočil sám Eric, tak jsem trošku zagoogloval :-)

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

vinatge, děkuji - skutečně to nahrál on (Rick Etienne) v roce 1999. Ale ať jsem googloval, jak jsem googloval, neobjevil jsem o něm na netu nic, ale skutečně prakticky nic. Jen zmínku na Dylan Cover Albums
Although uncredited on the front cover, this E.C. tribute was performed by guitarist Rick Etienne.

Může to být některý ze studiových hráčů, naprosto neznámý, ale skvělý ! Takže, svým způsobem je to plagiát, ale nádherně nahraný a provedený. Dávám 10 *thumbs up* z deseti možných !

vintage
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vintage »

Aleska píše:vinatge, děkuji - skutečně to nahrál on (Rick Etienne) v roce 1999. Ale ať jsem googloval, jak jsem googloval, neobjevil jsem o něm na netu nic, ale skutečně prakticky nic. Jen zmínku na Dylan Cover Albums
Although uncredited on the front cover, this E.C. tribute was performed by guitarist Rick Etienne.

Může to být některý ze studiových hráčů, naprosto neznámý, ale skvělý ! Takže, svým způsobem je to plagiát, ale nádherně nahraný a provedený. Dávám 10 *thumbs up* z deseti možných !
No jo, takových "dělníků" - skvělých studiových muzikantů je spousta! Technika, výraz, feeling na jedničku, maji za sebou řadu špičkových nahrávek, ale nikdo o nich nic neví... Třeba jim to tak ale vyhovuje, nemají tu potřebu se zviditelnit *sunglases*

Odpovědět