JE TO SUPER...

Dnes hraje nebo hrálo ...
Ptero
Kontaktovat uživatele:

Re: JE TO SUPER...

Příspěvek od Ptero »

V souvislosti s tím mě tu tak v jeden z posledních dní na tomto pracovišti při přemítání o ničem a o všem napadla otázka, která by možná stála za samostatné vlákno, tak mě když tak přemístěte... a možná je to úplná blbost, přesto jsem o ní často přemýšlel.

Kolik kdo potřebujete vlastnit nosičů? ...prostě je musíte mít doma, bez nich by Váš život nebyl tak plný a měli byste pocit, že Vám něco ve sbírce chybí, co tam prostě chybět nesmí, a u kolika by Vám snad ani tak nevadilo zaskočit si pro ně k sousedovi, do půjčovny, kamkoli? Vím, že ta hranice je někdy tenká, ale... 100? 250? 500? 1000? 5000? 1?

Jste rádi, když v podstatě na cokoli dostanete náladu, můžete pro to sáhnout do svého regálu nebo Vás někdy irituje pocit, že hrajete dokola 20 placek a na zbylých tisíc jste třeba nesáhli několik let a asi v nejbližší době ani nesáhnete?

Neptám se tedy kolik nosičů máte, ale... viz. výše. Za sebe můžu říct, že cca 500 by mi stačilo. (Což ještě nemám) :) I když jak se znám, pak bych jel dál.

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul »

Záleží asi také na tom,co kdo poslouchá.Já jsem vyrůstal na kapelách Led Zeppelin,D.Purple,J.Tull,P.Floyd,Yes,Genesis atd.Od těchto kapel mám téměř kompletní discografie-a to samo o sobě je řádově pár set cd.Z těchto pro mě zásadních několika kapel se snažím min. jednou za rok si to poslechnout.Když mě to popadne,tak pak jich sjedu třeba 5 naráz (naposled 5 ks od j.tull).Díky i tomuto fóru,které sleduji cca rok objevuji další a další zajímavé tipy na jazz,blues atd.Mám cca 700 ks a stále doplňuji.Je to ryze individuální a záleží hlavně na čase.Ale ty mega stohy na foto už jsou asi opravdu moc.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Existuje jediná "správná" hifi/cd cesta - ta má (= má každého z nás). Je to jen otázka a´ priorit, zaměření, možností.

A jen technická: i sbírka 10000 titulů je uposlouchatelná, kdo se tomuto koníčku věnuje desítky let, ví o čem hovořím, sám jsem kupříkladu za 40 let poslouchání muziky slyšel odhadem 20k titulů, tisíce z nich mnohokrát, stovky setkrát ... a nejsem hromadič, jsem fanoušek, sběratel. Hromadiči (HD/CDR) totiž hromadí bez ladu a skladu, bez hlubšího zájmu, hlavně když je to zadara.

Renown
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Renown »

to Merhaut :

těšil jsem se, že se uvidíme na RAA, škoda, snad příště.

k technické poznámce :
myslím že 20.000 titulů je nad lidské možnosti. 40 let má pouze 14.600 dnů. To vychází na neskutečných 1,37 nových LP, resp. CDéček denně. To zabírá přes hodinu denně pouze pro poslech nových věcí. Ale pokud si to představíš úplně každý den, tak fakt nevím.
Odhaduji, že jsem mohl slyšet kolem 1000 LP+CD, Z toho opakovaně cca polovinu. A mých nejoblíbenějších je tak 50, možná 100.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Nad timhle jsem se uz mnohdy zamyslel.Ja osobne jsem rad ze mam rodinu ktera mne nenecha poslouchat tolik co bych si pral.Takze nektere dny posloucham pouze az kdyz jdou spat.Pokud by rodina nebyla tak bych v tom lezel treba cely den a to bych se asi z toho zblaznil.
Jinak si myslim ze prijatelne cislo cd ve sbirce je nekde kolem 1000-2000 nosicu,to ale neznamena ze mit 10 000 nosicu je spatne,povazoval bych to jako referencni knihovnu.A kolik titulu je absolutni minimum,rekl bych neco kolem 500.Mnohdy se mi stalo to ze jsem mel pocit ze nektera cd neposloucham tak jsem je prodal,po nejakem case jsem zjistil ze mi nektera z nich schazi.Je to jako droga.Rikam si ja idiot a ted to musim znovu za velke penize schanet.Taky se musim priznat ze jsem prehodnotil kompletovani skupin Jethro Tull,Deep Purple,Yes atd,stejne mam vetsinou nekolik nejoblibenejsich desek ktere posloucham a ostatni jen lezi na polici.Misto toho porizuji cd ktere si uzivam vice.Shrnu to asi takhle moje sbirka se vyviji tak abych v ni nemel tzv mrtva cd,ktere proste neposloucham!!!!Take si neporizuji uz vse v replikach od japoncu,pouze pro mne zasadni alba na ktere mam nostalgicke vzpominky ze 70 let.Takze spoustu japonskych boxu s mini replikami jsem uz prodal napr Genesis box kolem 20 000kc,Yes box,King Crimson box,Jethro tull box,Uriah heep box,Frank Zappa box atd.Misto toho jsem poridil spoustu nove muziky.Box ktery bych neprodal je Frank Zappa box Hot Rats,Anekdoten box,Cluster box,Porcupine Tree box.Obrázek

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

Dzyan píše:A kolik titulu je absolutni minimum,rekl bych neco kolem 500.Mnohdy se mi stalo to ze jsem mel pocit ze nektera cd neposloucham tak jsem je prodal,po nejakem case jsem zjistil ze mi nektera z nich schazi.Je to jako droga.Rikam si ja idiot a ted to musim znovu za velke penize schanet.Taky se musim priznat ze jsem prehodnotil kompletovani skupin Jethro Tull,Deep Purple,Yes atd,stejne mam vetsinou nekolik nejoblibenejsich desek ktere posloucham a ostatni jen lezi na polici.
souhlas hlavně co se týče kompletace. je to zbytečné. člověk má opravdu rád od daného interpreta vždy jen něco. málokdy úplně všechno. ale když už mě něco chytne, tak neprodávat, ani když to pak třeba dva roky nedám do playeru!!! čas té nahrávky znova příjde.
chtěl bych se dopracovat k tisícovce originálních nosičů, to už by bylo pokryto vše nejdůležitější, a dál bych si už jen labužnicky dokupoval...

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Jen dodatek ke svým číslům.

Poslouchám po mnoho a mnoho let (minimálně od poloviny vojny 1976) denně muziku 5-10 hodin, toho 2-3-5 soustředěně, jen novinek - aspoň jednou vyposlechnu měsíčně 50-100 - jak který měsíc, to je ale z větší části povinnost, žádná slast, většinou na pozadí, sem tam u něčeho našpicuju uši.

Pro mě je základ všeho muzika let 1967-77, z té doby se mi líbí všechno rockové a docela velká část popu. To jsou tisíce a tisíce titulů, Poslouchám kontinuálně linii od rokenrolu přes bigbít po psychedelii (1956-66), osmdesátky jsem kdysi - díky burzám - znal zpaměti napříč žánry, od Alphaville, přes Megadeth po ZZ Top (dnes 80s téměř neposlouchám). Devadesátkama jsem se proposlouchal víceméně z povinnosti při dokupování sortimentu do cdklubu a obchodu. Dnes znovu jen kusovky. Z novinek +2K pro sebe už jen vyzobávám kusovky, pracovně valím rock&metal pro Spark.

Cca. 1/2 poslechu věnuju těm nejnaposlouchanějším věcem, takže po stopadesáté, dvěstěpadesáté, apod. - vezmu kapelu a jedu od jedničky do poloviny anebo konce diskografie, klidně i dvakrát za sebou (Beatles, LZ, UH, DP, Genesis, Yes, Queen, UFO, RS). O druhou polovinu času se dělí novinky, archeologie a náhlé hnutí ruky šmátralky.

Uznávám ale, že nejsem typický posluchač.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Merhaut
To urcite nejses typicky posluchac. *2thumbsup* A mas 100% pravdu ze zaklad je 66-77 pak uz to je opravdu dost sporadicke.Je pravda ze nektere nahravky zadaly popud celym novym smerum jako treba hodne veci kolem labelu World serpent(Current 93,Death in june,Nurse with wound ad) a to tu v 70 letech nebylo.Takze pokud nekdo jde trochu s dobou nebo je jakysi druh dobrodruha tak muze najit i v dnesni dobe zajimavou muziku.Vim ze muzika mnohych dnesnich hudebniku vychazi prave z tech 70 let ale daji se najit veci(neni jich mnoho) ktere by v 70 letech byly na urovni tech lepsich mozna i nejlepsich hudebnich pocinu!

Odpovědět