JE TO SUPER...

Dnes hraje nebo hrálo ...
fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

JE TO SUPER...

Příspěvek od fox »

Je to super, že jsme se rozepsali o tom co posloucháme. Každý máme, buď ze svých mladých let, nebo z dnešních nedávných časů něco naposloucháno. Někteří, jako třeba já, jsme se hifi z nějakých důvodů určitou dobu nevěnovali a trochu nám ujel vlak. Když napišeme o tom co posloucháme, dáme třeba dobrou radu ostatním. Navíc se debata na foru tímto trochu oživí. Nepíšme jenom o kvalitě přístrojů. Vždyť často blbneme, utrácíme prachy, testujeme pár CD furt dokola a na to co je nejdůležitější - vychutnání pořádné muziky nezbyvá čas a peníze. Zamysleme se trochu nad tím.
V dřevních dobách hifi jsme byli rádi, když jsme si od někoho nahráli stokrát objeté LP. Poslouchali jsme na Tesla kotučácích, gramofon jsme pouštěli přez ně, protože na zesilovač každému nezbylo. V hospodách a na večírcích jsme probírali bigbít. A JAK NÁM BYLO VESELO.
Dnes probiráme jen kvalitu různých přístrojů. Nic nám není akorát. Popovídat si o tom nůžeme akorát tak na těchto forech, protože ostatní kolem nás to nezajímá.
Ale ikdyž nás chápe málo lidí, my si rozumíme. A tak to ma být !!!
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

merhaut

Re: JE TO SUPER...

Příspěvek od merhaut »

Tuzemských hudebních stránek zaměřených na starou pořádnou rockovou muziku několik je: já mám http://www.cdklub.net , existuje ještě http://www.progboard.com a pár slabších dalších.

Sám jsem dlouholetý sběratel CD/LP a je fakt, že mezi hifisty je překvapivě málo zasvěcených hudebních fanoušků.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Absolutni souhlas. *bravo*

Pavel Diok
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pavel Diok »

fox píše:Je to super, že jsme se rozepsali o tom co posloucháme. Každý máme, buď ze svých mladých let, nebo z dnešních nedávných časů něco naposloucháno. Někteří, jako třeba já, jsme se hifi z nějakých důvodů určitou dobu nevěnovali a trochu nám ujel vlak. Když napišeme o tom co posloucháme, dáme třeba dobrou radu ostatním. Navíc se debata na foru tímto trochu oživí. Nepíšme jenom o kvalitě přístrojů. Vždyť často blbneme, utrácíme prachy, testujeme pár CD furt dokola a na to co je nejdůležitější - vychutnání pořádné muziky nezbyvá čas a peníze. Zamysleme se trochu nad tím.
V dřevních dobách hifi jsme byli rádi, když jsme si od někoho nahráli stokrát objeté LP. Poslouchali jsme na Tesla kotučácích, gramofon jsme pouštěli přez ně, protože na zesilovač každému nezbylo. V hospodách a na večírcích jsme probírali bigbít. A JAK NÁM BYLO VESELO.
Dnes probiráme jen kvalitu různých přístrojů. Nic nám není akorát. Popovídat si o tom nůžeme akorát tak na těchto forech, protože ostatní kolem nás to nezajímá.
Ale ikdyž nás chápe málo lidí, my si rozumíme. A tak to ma být !!!

Naprosto souhlasím s tebou, aparáty jsou pro poslouchání hudby a má to přinášet radost, relaxaci a a né jen poslouchat zvuky jak to krásně cinká. Znám mnoho hifistů, kteří se tak nazývají, protože mají doma slušný aparát, ale v přihrádce 50 CD, které stále omílají dokola a o hudbě toho vědí velmi málo. Jsem starý burzovník, každou totalitní neděli jsem stával brzo ráno a letěl měnit, kupovat LP, už toho mám taky hodně naposloucháno jako Jarda Merhaut a mohu zde mnoho hudby doporučit, hlavně z oblasti progresivního rocku, který mám nejraději, ale i z oblasti jazzu mám hromady skvělého materiálu. Postupně tu budu uvádět zajímavé tituly.
Hifi Studio Panský dvůr

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

Taky mi to tak připadne že ostatní jenom poslouchají zvuky a ne hudbu... Není lepší než vzít kabel za 5000kč raději koupit CDčka?
Díky jednomu dobrému kamarádovi který na naše forum nepřispívá ale jen jej čte jsem pochopil že toto je nesmysl a začal investovat do muziky a hlavně jí poslouchat. Dnes je situace jednodušší než jste jí měli vy.. Doba digitálu není problém sehnat takřka cokoliv já to také tak dělám naposlouchám si to a když mě to zaujme našetřím a koupím originál a pustím si ho na aparátu.
Tak to má být hodně lidí na to zapomíná.
Zdraví Michal

Ptero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ptero »

Naprostý souhlas s Mikem. Já jsem taky tento typ posluchače. Samozřejmě mám radost, když se z nosiče prostřednictvím mého aparátu line co nejlepší zvuk, ale s hloubkou mého prožitku to zase až tak nesouvisí. Takže hudba je TO, oč (mi) jde. Nedovedu si představit, že erektuji nad zvukem z CD, které je "obsahově k zblití", abych citoval jedno vlákno, ze kterého jsem šel skutečně do vývrtky. Pokud šlo jen o test, samozřejmě nic proti, ale je-li to jevem často opakovaným, musím říct, že nechápu. Pravda je však taky ta, že toto fórum je primárně o hifi a ne o hudbě jako takové, tedy sem vlastně asi tak úplně nepatřím, ale rád se tu o technice a strojích leccos dozvím a přiučím. Každopádně pro mě není vůbec žádný problém poslouchat velmi často nahrávky, jejichž kvalita je někde kolem zblití, avšak obsah je pro mě klenotem. Pokud je klenotem obsah i kvalita, je to dokonalé.

Filip Kolinsky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip Kolinsky »

I když patřím k těm, kteří upřednostňují obsah nahrávky, přesto bych tak kategorický nebyl. Špatně udělaná nahrávka, nebo nosič, dokáží odpudit, přestože jde o unikátní hudební počin. Dobrý hi-fi aparát dokáže z dobré nahrávky vytáhnout spoustu informací, které na horším nejsou zřetelné, zaostává barva nástrojů, hlasů atd. Měl jsem minulý týden možnost mít zapůjčenou přenosku Ortofon Jubilee a to co jsem slyšel, to jsem před tím neslyšel a pokud jsem to slyšel, s Jubilee to mělo úžasnou vzdušnost, nástroje krásně zněly, vše bylo daleko více prokreslenější, než na mé stávající Ortofon Rondo Bronze. Jednoduše, slyšel jsem to nově! *thumbs up* Rozdíl mezi přenoskami byl zcela čitelný! I v cenovce, cca. 20 tisíc.
Každý má přístup jiný, jinak vnímá hudbu a své hodnoty v této oblasti má nastaveny jinak. Myslím si, že většina zde přispívajících má základ v obsahu nahrávky.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Jsem moc rad ze toto vlakno ma ohlas ktery jsem necekal.Jsou zde hosi kteri se v hifarnach dost noupaji ale od toho je hifi forum,ne?Ale presne to Mike i Ringo napsali,to uz nemusim dal rozsirovat.V Cechach chybi lide kteri by se o hudbe chteli bavit,je tu sice Lopuch ale tam je par mozna 15 lidicek kteri uz ani nemaji o cem psat a polovina z nich si mysli ze poslech na pocitaci je super,ze to uplne staci, a o vypalovani a ztahovani nemluve.To jak jsme to drive za totality poslouchali bylo hlavne tim ze nebylo tolik moznosti jako v teto dobe a tak kdo opravdu ma rad hudbu tak mu to dnes doma urcite hraje celkem dobre.Ja bych dnes uz odmital poslouchat nejaky shit.To i v aute se neda poslouchat kvalitni hudba,mozna nejaka elektronika ci punk.Skoda ze nekteri co by mohli o hudbe mnoho rict tak na fora nechodi protoze neciti potrebu to virtualne ventilovat.Ja zase rad poznam lidi kteri maji radi hudbu jako protoze tady na vesnici neni nikdo s kym bych o tom mohl pokecat.Nastava podzim a zima tak bude vice casu na debaty o hudbe tady na foru.Uz se tesim.V cloveku to podniti poslechnout si neco noveho nebo i neco co uz dlouho neslysel.
Nekdo to ma takhle:
Obrázek
Nebo takhle:
Obrázek
A i takhle:
Obrázek
Obrázek

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Jinak muj predesly prispevek byl psan odpoledne ale musel jsem to prerusit ze rodinka chtela jet na nakup.To po precteni Ptera a Filipa K jsem totiz zjistil ze se muj prispevek s temito hlasy temer ztotoznuje.

Rowing
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rowing »

Ty fotky jsou parádní *thumbs up*
Musím je ukázat manželce, protože mi pořád tvrdí že už nemám nosit další CD a LP, protože už je není kam dávat. :D
Na té třetí fotce je odhadem jistě přes 2000 LP-ček. *bravo*
No a ta druhá fotka s černými regály je největší mazec. V těch regálech je odhadem 6500 CD-ček *2thumbsup*
Tak tyhle dva pány bych chtěl mít v dosahu a chodit k nim na poslech a na tipy na dobrou muziku *hura*
No zatím mi stačí návštěvy u Peera. Jeho diskografie je v CD i LP hooodně rozsáhlá, byť těchto mega-rozměrů nedosahuje. *klanimse*

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike »

tak to je nářez ! V dohledné době se chystám na větší nákup CDček. Toto mě inspirovalo.....
Zdraví Michal

erca
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od erca »

Ty fotečky jsou opravdu bombastičné, je to mazec...

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Před lety jsem dělal inventuru mimosbírkových CD, co mi kolují pobočkami cdklubu, navozil je domů. Bylo jich zhruba 10000 ... už nikdy víc. Teď to dělám průběžně, po cca. tisícovce týdně, a i tak je toho nad hlavu :-)

manicka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od manicka »

A vy to extrémní hromadění nosičů, které nemá majitel šanci za život poslechnout, nepovažujete za obscesi? Já ano a vím o jednom z největších CD sběratelů, který to teď ruší víceméně z duševně ozdravných důvodů. Je to prostě druhý extrém proti super aparátu s třemi alby hudby. Speciálně u digitálních nosičů s plastovými krabičkami tam pro mě navíc chybí ta estetická hodnota, tam jsou nejhezčí ty dřevěné poličky a raději bych to schoval na zálohovaný hard disk. Papírové obaly dokážou být hezké, ale člověk musí promyslet kolikrát za život si je vůbec vezme do rukou.

Ptero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ptero »

manicka píše:A vy to extrémní hromadění nosičů, které nemá majitel šanci za život poslechnout, nepovažujete za obscesi? Já ano a vím o jednom z největších CD sběratelů, který to teď ruší víceméně z duševně ozdravných důvodů. Je to prostě druhý extrém proti super aparátu s třemi alby hudby. Speciálně u digitálních nosičů s plastovými krabičkami tam pro mě navíc chybí ta estetická hodnota, tam jsou nejhezčí ty dřevěné poličky a raději bych to schoval na zálohovaný hard disk. Papírové obaly dokážou být hezké, ale člověk musí promyslet kolikrát za život si je vůbec vezme do rukou.

jj, toto je taky pravda. Ale zmínil jsi EXTRÉMNÍ HROMADĚNÍ. Myslím, že nejlepší je dosáhnout zlaté střední cesty a nenechat nic sklouznout do stavu, kdy to člověka začne ovládat. To se týká hudby i železa, chleba se sádlem, sexu, prostě čehokoli v životě. Já se nad tím zamyslel v momentě, kdy jsem nestačil poslouchat pořízené placky, podotýkám, že pouze originály, a to jich není vzhledem k mé finanční situaci rozhodně nějak moc, co si měsíčně pořídím... a tak jsem dal výpověď, abych si našel práci, kde budu mít víc času :mrgreen: I když samozřejmě to nebyl jediný důvod. Buddha pravil, něco ve smyslu, že příčinou utrpení je toužení, lpění, chtění. Myslím, že člověk by měl jít zlatou střední cestou. Já zjistil, že spoustu CD co jsem měl vlastně vůbec nepotřebuji. Slyšel jsem a když budu chtít, půjčím si je nebo seženu. Nebudu extrémně hromadit, ale těšit se ze své skromné sbírky a tuto postupně a neextrémně rozšiřovat. Chce to klid *jupi*

Odpovědět