LED ZEPPELIN I a III

Dnes hraje nebo hrálo ...
Paul
Kontaktovat uživatele:

Re: LED ZEPPELIN I a III

Příspěvek od Paul »

je to tak,jak píše Jarda-kdysi jsem ho tako bombardoval o info.Měl jsem nedávno možnost slyšet LZ ze spousty verzí-LP,cd,rem. cd,shn-cd,mini repliky-vždy to hrálo trochu jinak,ale holt tomu pořád něco chybělo -)poslouchali jsme to 4 chluchý ;) -je asi potřeba brát tyto staré nahrávky tak,jak byly udělané původně-opravte mě,jestli hraje doma někomu LZ tak.že bych se z toho radostí p....l.Neberu aparáty za miliony,které mají opravdu asi jen Ti "pracovití¨a šťastní".
-jinak k původnímu tématu-ta jednička je často velmi podceňovaná-přitom tam jsou nesmrtelné kousky... *thumbs up* O tom,jak byla nahrána a s jakou rychlostí,se netřeba bavit-viz. třeba jednička BS...

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

merhaut píše:Mastery LZ existují ve dvou základních verzích, původní a té z Pageova remixu. Vše na trhu je odvozené z jedné nebo druhé verze.
Ano samozrejme, odvodene su, ale prave MFSL robi vlastny remaster polovičnou rychlostou v tomto pripade LZII z originalne analogoveho mastru (Page tie svoje remastre urobil trosku neskor), su tym vcelku známy , preto som sa pytal odkial pochadza master popripade remaster od CR, ci si nahodou nerobia sami nejake zvukove upravy.

Zvuk Led Zeppelin od CR na Kuzme sa mi zamluva, je plny, s obrovskym priestorom a s nadhernym zvukom basy pana Jonesa, co mi na CD rozhodne chyba (Prosim nehadzat to na moju hnojacku, aj ked na to mate plne pravo, netvrdim, ze som CDcka LZ pocuval u mna doma).

No a 200gr. LP uzasne vypada *klanimse*

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Mám taky několik LP od C.R. Je pravda, že jsou dobře nahrané a lisované. Taky mají perfektní obaly. Ale co naplat. Vydávají toho málo a samé přeposlouchané věci.
Proto nakupuji japonské. Je možno sehnat snad všechno, co bylo na Lp vydáno. Nahrávky jsou velmi dobré. Obaly jsou perfektně propracované na tuhém kvalitním papíře. Japonci jsou na své věci akorátní. Cena není malá, ale vyplatí se to.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

Odpovědět