LED ZEPPELIN I a III

Dnes hraje nebo hrálo ...
fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

LED ZEPPELIN I a III

Příspěvek od fox »

Obrázek

Moje nejoblíbenější alba této kapely. Ale na prvním místě je stejně I. Nechápu, jak toto mohli nahrát v podstatě na jeden zátah, v tak krátké době.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

zero
Kontaktovat uživatele:

Re: LED ZEPPELIN I a III

Příspěvek od zero »

... " Nechápu, jak toto mohli nahrát v podstatě na jeden zátah, v tak krátké době."
fox

Říká se tomu channeling nebo "kanálování". Někdo holt má takovej dar. Prostě to "stáhli z luftu". Takhle vznikaj nezapomenutelný díla nejen v hudbě, u kterých jsou pak lidi odvařený ještě spoustu let po jejich vzniku.
Vím, že to pro některý lidi bude znít jako blábol, ale je to prostě tak. Takováhle deska nevznikne tak, že si muzikanti řeknou - teďka natočíme desku. Když seš připravenej, tak "to přijde" a pak už to jde samo. Uslyšej to v hlavě a pak už jde jenom o to pomocí hudebních nástrojů to přivést do reality. Říkej tomu třeba vnuknutí nebo že to stáhnou z jiný dimenze.

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

A proto je to i po čtyřiceti létech takový nářez.
Michell Gyrodec/Orbe,SME V,Lyra Delos,RCM,step up trafo MgBeran,Esoteric DV60,Stream box RS,Music First Audio,Audia Flight 100 MK4, Red Wine Audio,Tannoy Turnberry GR+ST100,Acoustic Revive,WBT ...

monte
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od monte »

Už by mohlo vyjít DVD co měli koncert v loňském roce co se sešli v Londýně po tolika letech, ale ještě osm a máš všechny. Já jen na CD,vinyly nepřežily.

noaid
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od noaid »

zero píše:Vím, že to pro některý lidi bude znít jako blábol, ale je to prostě tak. Takováhle deska nevznikne tak, že si muzikanti řeknou - teďka natočíme desku. Když seš připravenej, tak "to přijde" a pak už to jde samo. Uslyšej to v hlavě a pak už jde jenom o to pomocí hudebních nástrojů to přivést do reality. Říkej tomu třeba vnuknutí nebo že to stáhnou z jiný dimenze.
Tak tak, dá se to popisovat různě, ale tvorba je psychická záležitost, to není něco, co se "vyrábí". Proto jsem kdysi neměl rád většinu české hudby. Naši muzikanti nebyli connected. Hlavně jazz byl takový ukoptěný, usnažený, ale i rock od půlky sedmdesátých dále. Všichni se snažili dělat "kvalitu", "avantgardu", "underground", ale nějak to pořád nebylo ono. Byli jsme tu svázání vším možným, a dosud v podstatě jsme a i jinde ve světě je to stejné.
Velká díla vždy tvořili lidé, kteří svou mysl dokázali nějakým způsobem osvobodit. Kteří nechali plynout ven to, co bylo uvnitř usazeno, bez jakéhokoliv omezení, kteří vyslyšeli tu touhu svého já a nechali ji volně plynout bez jakéhokoliv omezení. A měli v sobě uloženo něco, co já nazývám background. Pramen, ze kterého se dá čerpat. Životní zkušenosti, výhry i prohry, schopnost vidět do hloubky atd.
Ti ostatní se jen vší silou snažili a snažili a jejich výsledky jsou vesměs průměrně standartizované kánonem nudy...

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Ja som sa rozhodoval, ci kupovat Led Zeppelin na japonskych CD, japonskych LP, alebo 200gr vydania od Classic Records.
Vyhrali to Classic Record, zvuk vynikajuci, plny, s nadhernym priestorom, netusim z coho maju master, ale pre mna jedina moznost mat doma Led Zeppelin. Prevedenie je nadherne, jediny problem je samozrejme cena, ale podarilo sa mi zohnat vacsinu albumov a dalsie mam uz v hladaciku.

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=led+ze ... rom=&_ipg=

Jedine Led Zeppelin II mam aj od MFSL /myslim, ze jediny, ktory MFSL vydali/, oproti vydaniu od Classic Record je proste zvuk surovejsi, prirodzenejsi, proste vynikajuce stare vydanie od MFSL!!! Ma moje plne doporučenie...bohuźial cena je uplne šialena...

Obrázek

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=led+ze ... rom=&_ipg=

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Já mám komplet Led Zeppelin od Classic Records.
Zvukově je to opravdu výborné. *thumbs up*
Tak jsem tyto nahrávky ještě neslyšel.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

Peer píše:Já mám komplet Led Zeppelin od Classic Records.
Som rád, že nie som jediny "hluchon" *sunglases*
Viem, ze sme trochu offtopic, ale mal si moznost porovnat tu dvojku od MFSL s Classic Record (CR)?
Priznam sa , že som po tom moc nepatral, ale neviem, odkial CR berie mastre a ani ci ich nejako "remastruje", nevies o tom nieco?

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Bohužel jsem neměl možnost to porovnat.
Myslím, že to berou z originálních master pásů...
Hraje to opravdu neskutečně... *thumbs up*
http://www.classicrecords.com/

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zappadaddy »

Nedalo by se ty LZ na CR převést na cd?Zajímalo by mne jak by to hrálo.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

U mě to technicky nejde.
Ani bych takové zvěrstvo nepodporoval.
Převádět analog do digitální podoby... :D

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB »

U mna bohužial tiež nie, ale kludne ti to nahrám na kazetu *hura*.
Ešte je tu dalšia možnost a to je že si kupiš gramofon...vedel by som si pár kuskov predstavit k Tvojim Tannoyom *klanimse*

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

Peer píše:Já mám komplet Led Zeppelin od Classic Records.
Peere, někdy budeme muset porovnat sbírku mých japonských LP a tvých od C.R.
Mám od Zeppelínů jednu desku-čtyřku, vydanou C.R. Nezdá se mi, že by mezi níma byl až takový rozdíl. Ale test na tvojem gramofonu bude určitě rozhodující.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer »

Foxi, já vůbec nevím, jak Zeppelin hraje na japonských deskách.
Rád si rozšířím obzory...
Najdem čas po Novém roce.

merhaut

Příspěvek od merhaut »

Mastery LZ existují ve dvou základních verzích, původní a té z Pageova remixu. Vše na trhu je odvozené z jedné nebo druhé verze.

Odpovědět