Queen

Dnes hraje nebo hrálo ...
Uživatelský avatar
Steve
Příspěvky: 424
Registrován: 15 srp 2008 00:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Queen

Příspěvek od Steve »

Souhlasím v zásadě se swenikem a asi s jeho názorem musí souhlasit každý, kdo Queen dobře zná. A pokud Zdeny neslyší kvalitativní posun a rozdíl mezi např. INNUENDO a THE MIRACLE, tak nevím, no, protože je to 100 a 1.(I když i to 1 znamená u Queen to, že se takové album dá pořád ještě poslouchat). Sám Roger říkal kdysi, že Innuendo je opravdu povedené a vyzrálé album, kreativní, plné nápadů a emocí,jako za starých časů Queen. A já s ním souhlasím. Navíc Freddieho nasazení na této desce je opravdu obdivuhodné, protože on tu skutečně zpívá jako o život a to snad musí cítit každý, kdo tuhle desku zná a má trošku uši a cit. Jen si musíme uvědomit, že každá kapela se nějak vyvíjí a taky že 90tá léta jsou už prostě jiná než 70tá, a v tom je trošku ten rozdíl a buďme rádi, že Queen znějí na každém albu jinak. A Innuendo označovat za komerci nebo popík - i když jen v kontextu s některými ostatními alby - je naprostá hloupost.

boxer

Re: Queen

Příspěvek od boxer »

Ono už něco hovoří i hodnocení desek na (pro mne dost seriozním a hlavně v drtivé většině se mnou souhlasném hodnocení desek rockových kapel na portálu Progarchives),kde je Innuendo 4. hned za 2 , 4 a těsně 3.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6296
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Queen

Příspěvek od dadaft »

asi čo člověk to jiný vkus. já třeba ty příliš (z mého pohledu) "nabubřelá" alba nemusím. ale rád si poslechnu třeba Hot Space z LP. to má švih.

Uživatelský avatar
Zappadaddy
Příspěvky: 1631
Registrován: 17 dub 2008 16:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Queen

Příspěvek od Zappadaddy »

Steve píše:Souhlasím v zásadě se swenikem a asi s jeho názorem musí souhlasit každý, kdo Queen dobře zná. A pokud Zdeny neslyší kvalitativní posun a rozdíl mezi např. INNUENDO a THE MIRACLE, tak nevím, no, protože je to 100 a 1.(I když i to 1 znamená u Queen to, že se takové album dá pořád ještě poslouchat). Sám Roger říkal kdysi, že Innuendo je opravdu povedené a vyzrálé album, kreativní, plné nápadů a emocí,jako za starých časů Queen. A já s ním souhlasím. Navíc Freddieho nasazení na této desce je opravdu obdivuhodné, protože on tu skutečně zpívá jako o život a to snad musí cítit každý, kdo tuhle desku zná a má trošku uši a cit. Jen si musíme uvědomit, že každá kapela se nějak vyvíjí a taky že 90tá léta jsou už prostě jiná než 70tá, a v tom je trošku ten rozdíl a buďme rádi, že Queen znějí na každém albu jinak. A Innuendo označovat za komerci nebo popík - i když jen v kontextu s některými ostatními alby - je naprostá hloupost.
přesně tak to cítím i já. *thumbs up*

Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1250
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Queen

Příspěvek od NA »

Já také souhlasím *thumbs up* , pěkně jsi to napsal.
Jen škoda toho ne moc povedeného zvuku :(
Noble Audio - výroba a prodej

sekal
Příspěvky: 1488
Registrován: 11 bře 2010 14:30

Re: Queen

Příspěvek od sekal »

Vzhledem k tomu, že jsem si i po létech zapamatoval jistý výrok Mercuryho v souvislosti se vztahem ke jejich skladbám, tak jsem pohledal na netu a našel, co jsem chtěl :

Co chceš, aby si o tobě lidé mysleli ?
Že jsem někdo, kdo zpívá své písně a pořádně je předvádí. Mám rád, když lidé odcházejí z našich koncertů s pocitem, že se pořádně pobavili, že prožili hezké chvíle. Podle mě jsou skladby Queen útěkem z reality, jako když se jdete podívat na dobrý film – potom můžou odejít a říct, že to bylo skvělé, a vrátit se zpět ke svým problémům. Nechci s naší muzikou měnit svět. V našich skladbách nejsou žádná skrytá poselství, kromě některých Brianových. Rád píšu písně jen tak pro zábavu, pro moderní spotřebu. Lidi je můžou odložit a pak použít jako kapesník. Posloucháš to, líbí se ti to, pak to odložíš, a jdeš k dalšímu. Pop na jedno použití.

Zdroj : http://queen.musichall.cz/rozhovory/fre ... 81-cz.html

Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 1499
Registrován: 15 črc 2008 08:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Queen

Příspěvek od pasul »

Já bych to tak nehrotil. Někomu se to líbí a někomu ne. To je OK. Ještě že to tak je. Představte si, že by jsme všichni poslouchali jen to jediné a všem se líbilo to samé. Osobně je mě zcela jedno, jestli to je POP nebo ROCK či cokoli jiného. Když se mě to líbí, poslouchám to. Jako větší hloupost považuji, když si do výběru hudby někdo nechá kecat. A ještě k tomu na internetových diskuzích.

Uživatelský avatar
dadaft
Příspěvky: 6296
Registrován: 24 dub 2008 09:50
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Queen

Příspěvek od dadaft »

mně se tohle Mercuryho prohlášení líbí velmi. je vidět, že stál nohama na zemi.

já naopak nemám rád takové ty prohlášení, že nějaký rock´n´roll dosahuje nějakých vysokých kvalit (obzvlášť u popíku obohaceného o symfonický orchestr apod.) - stačí si třeba zajít na jednu jedinou Mahlerovu symfonii, aby člověku došlo, jak to vlastně je...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jirka28 a 1 host