Queen

Dnes hraje nebo hrálo ...
JV
Kontaktovat uživatele:

Queen

Příspěvek od JV »

V noci som si pustil do slúchadiel Queen - Jazz a Inuendo. Ten Jazz je naozaj skvelý. Je tam kus rockovej dravosti ale nájde sa tam aj nejaká nostalgia akoby z éry swingu. Ja proste ten ich zvláštny retro zvuk gitary milujem. Proste paráda a to ešte celkom dobre nahratá. Potom prišiel kopanec do hlavy v podobe Inuenda. Prvý krát som ho počúval v sluchátkach a som dosť sklamaný. Zrazu akoby zabalili celú kapelu do deky a to ešte poriadne hrubej. Tá šťava čo išla z Jazzu bola na Inuende riadne blato. A práve pri skladbe Inuendo som sa tešil na to velkolepé vygradovanie, ale nejako sa to nedostavilo. :( Teraz neviem či mám len nejaké debilné vydanie, alebo je to od začiatku divne nahraté. Viete sa k tomu niekto vyjadriť?

pasul
Kontaktovat uživatele:

Re: Queen

Příspěvek od pasul »

Zkus japonské vydání. Mám komplet všechny alba co vydali v mini LP replikách a je to nejlepší možné vydání co je. U MFSL najdeš tři desky. Mám taky všechny tyto desky. Bohužel neobsahují tebou uvedené skladby a ani spousty jiných nejlepších kousků. Což je obrovská škoda. MFSL je opět lepší.

PavelN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelN »

Ahoj,

jaké máš vydání ? Mám remasters z roku 1994 (Jazz) a také LP americké vydání z roku 1977

Na LP je znát, že má dravost, ale taky mi to nepřijde jako moc super nahrávka (Fat Bottomed Girls úvodní sbor s mi zdá trochu nakřáplý a přebuzený a jiné nekvality Queenovských nahrávek jako zrno na středech - to má i A Night at the Opera na MFSL vydání z roku 1975).
Remasters zní méně syrově a více uhlazeně. Je to odlišné podání (Freddieho sykavky jsou méně výrazné) méně syrovější. Je tu méně zkreslení než na vydání na LP (technicky lépe ošetřeno při masteringu).

Innuendo:

CD - Parlophone 1991
Zvuk je skutečně pod dekou a hudba je spíš posazená do tenkých středů ( album je koncepčně spíš o zákoutích v hudbě a jakémsi surrealismu než trvdý a poctivý rock)

CD - Mini Japan LP CD 2001
zvuk je hutnější oproti vydání Parlophone z roku 1991 a má větší drive, ale už to pro mě ztrácí atmosféru, kterou si při mixáži v roce 1992 Queen asi pohlídali.

LP - England 1991
Hudba je lépe strukturovaná, ale taky se žádná gradace skladby Innnuendo nekoná. Rytmika je oproti CD z roku 1991 daleko výraznější, např. na skladbě These Are the Days of Our lives je daleko výraznější rytmičák než na všech verzích CD, kde sladba vyšla (Greatest Hits III).

Skladba Innuendo má dramatičtější průběh s gradací na LP Queen - Greatest Hits II.

Jinak v diskografii Queen si vyberu spíš něco z melancholie a díky skvělé hudbě, ale nemá podle mě cenu hledat v tom technicky kvalitní nahrávky a jejich další remastery, u kterých člověk doufá, že se bude jednat o hifi zvuk. Je pravda, že např. Night at the Opera, která vyšla jako DVD-A nebo jako double DVD je na tom o něco lépe, ale pokud to původně nebylo nahrané kvalitně, tak ani kouzla s digitální technikou z toho neudělají audiofilní záležitost (porovnej např. s Sara K. Hell or High Water, Patricia Barber). Pouze něco zamaskují a něco jiného zvýrazní - zní to možná lépe, ale už to nemá autentickou atmosféru Queen.

Mrzí mě, že dělám takový negativní závěr, ale jsou to léta poslouchání a sbírání různých vydání a obměny přístrojů (od MC na walkmanu, přes Technics komponenty až k sestavě Vincent/Aurum Cantus)

Queen jsou prostě srdcová záležitost, kterou si pouštím pro radost a ne pro léčbu audiofilia neurosa :-)

JV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JV »

PavelN: Presne neviem aké je to vydanie - ale predávalo sa to pred nejakými dvoma-troma rokmi za nejakých 250 korún. Vtedy som si pokúpil moje najoblúbenejšie veci. Predtým som to mal ponahrávané kadejako po kazetách.
Inak nie som človek čo sa nejak extra rýpe v nuansách jednotlivých nahrávok. Nemám problém si vypočuť zaujímavú vec aj v horšej kvalite, doteraz si spomínam s akým nadšením sme počúvali Kryla nahratého na kotúčaku z rádia aj zo zvukom rušičiek :) , iba ma prekvapilo že staršia nahrávaka Jazz má ovela lepší zvuk ako o dosť mladšie Inuendo. Ale popravde som si to všimol až v slúchadlách. A čo sa týka japonských, MSFL a neviem ešte akých vydaní - mám trochu iné životné priority než aby som dal pomerne velké percento z platu za zvukový nosič.
Naposledy upravil(a) JV dne 18 říj 2010 09:31, celkem upraveno 1 x.

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

No nevím hoši. Já mám Jazz ve verzi orig. LP vydané roku 1978 EMI (Kolín n.Rýnem) a CD ve verzi Toshiby 2001 (24bit remasters). I když zvuk z CD je po technické stránce prakticky "dokonalý", tak konkrétně tohle album poslouchám raději z LP. I když je zvuk LP oproti CD trošku hrubší, připadá mi jaksi autentičtější a přirozenější, činely jsou těžší a kovovější, nemají plechový nádech a klavír je klavírovatější, plastičtější, u vokálů z LP mám pocit že snad ti chlapi musí být se mnou v pokoji :P Prostě z tohoto LP má hudba jaksi víc duši .A ten Rogerův kopák v More of that Jazz, to je nádhera, ten je úplně fyzicky cítit. Podle mě zvukově asi nejlepší album Queen. *thumbs up*

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Tak hlavně si myslím, že Innuendo už snad ani nejsou Queen. To je už jen tuctový pop. Komerce. A proto se (možná mylně) domnívám, že tomuto albu už nebyla věnována tak zásadní pozornost.
Jinak obecně, Queen neměli nikdy příliš zvukově vydařené nahrávky, na rozdíl od hudební složky.

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

To Zdeny: Ty budeš asi veselá kopa,viď Zdeny. :lol: Samozřejmě s tím "tuctovým popem" a "komercí" jsi to kapánek přehnal, to Innuendo určitě není. *taktone* A kdyby byl světový pop, který na nás dnes chrlí média, alespoň takhle "tuctový", to bych byl móóóc rád a zřejmě by se mi i snížil krevní tlak.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Steve - musíš to brát relativně. Absolutně se jedná o slušný rock. Relativně, vztaženo k ADATR a nebo ANATO je to popík:-)

Steve
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Steve »

To Zdeny: Beru to relativně, ale Innuendo je příliš dobré album na to, aby bylo označeno za komerci nebo popík. Kdybychom srovnávali např. ta alba co píšeš, tedy ANATO a ADATR třeba s THE MIRACLE, to by byla jiná,pak bych ti dal za pravdu. Relativně. ;)

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

Steve:

no vidíš, jak nám relativita jde!
Je to jako s tímto:
kldyž já absolutně sežeru jedno kuře plně sám, tobě nedám, tak v průměru máme obsa stejně - každý půlku. To je to relativní, že jsme oba najední do polosyta. Jenže absolutně já budu vyžranej a ty pojdeš hlady. Absolutně :-)

Takže s těmi Kvín to je stejná teorie:-)Je to relativní. Ale zmíněné album stojí absolutně za tramtadadá:-)

boxer

Příspěvek od boxer »

Myslím si,že realitivně stojí za tramtadadá,.
V absolutním kontextu světového hudebního stvořitelství je to docela pecka.

Relativně. :mrgreen:

cough
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cough »

Tak já si du ty Kviny pustit... ;)

swenik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od swenik »

Nedá mi to nenapsat, když tady někdo "poskvrňuje" mé oblíbené album.. ;) Innuendo je podle mne vrchol tvorby Queen v dobrém i zlém slova smyslu. V dobrém myslím většinu toho alba. Ve zlém pak samozřejmě ty okolnosti jeho vzniku a s tím spojenou již zde zmiňovanou komerci.. Queen se zde hudebně vrátili v čase a jejich nasazení je vskutku úchvatné. Jako by ani neexistovala jejich "popíková" alba osmdesátých let. Tohle album má i přes své smutné "poselství" říz, Freddie se na něm vydal ze všech svých posledních sil a kupodivu mi to připomnělo právě ta jejich mnohem starší vrcholná alba.. Hlavně úvodní skladba konkuruje jejich nejlepším songům všech dob (a není to jen kvůli reklamě na nejmenovanou značku whisky - mimochodem to sólo na španělku tam neodehrál nikdo jiný než Steve Howe..). Toto album patří do rockové pokladnice světa úplně stejně jako jejich nejlepší desky (protože je jednou z nich) :!:

sekal

Příspěvek od sekal »

swenik píše:Hlavně úvodní skladba konkuruje jejich nejlepším songům všech dob (-mimochodem to sólo na španělku tam neodehrál nikdo jiný než Steve Howe..).
Tak tato informace je pro mě tak trochu překvapením.. Zdá se, že jsem Briana malinko přecenil...;) To i nabubřelý ultraonanista YJM si hraje (a vždy hrál) všechny party sám....

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny »

No, tady vidíš, jak je ten svět relativní :-) Innuendo a vrchol, hmmmm...

Odpovědět