Audio Video Show Praha 2019

Výstavy, vzájemné návštěvy, srazy - aneb domluvme se na zajímavé společenské akci
Odpovědět
Uživatelský avatar
pepazdepa3
Příspěvky: 156
Registrován: 09 led 2018 08:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od pepazdepa3 »

Promiňte mi moji otázku - chápu, že třeba firma SROLL zřejmě prezentovala zvuk na svém kompletním řetězci a stejně tak možná i pár dalších firem. Ale čím to "poháněli" výrobci, kteří nabízí například jen reprosoustavy, nebo naopak jen zesilovače - ti použili jaké reprosoustavy?

To by se tihle všichni prodejci museli domluvit a na výstavě v zájmu objektivity /ne subjektivity/ používat stejné zesilovače, respektive reprosoustavy. Pak by se slyšelo...

Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 1741
Registrován: 08 úno 2011 13:06
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od PavelDosko »

vystavuji s tim co maji v prodejnim portfoliu .. vystavu stejnych zesilovacu/beden si fakt nedokazu predstavit

LUK
Příspěvky: 647
Registrován: 20 čer 2013 15:57

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od LUK »

pepazdepa3:
Ty si jako važně myslíš, že na takovýchhle výstavách jde o nějakou objektivitu?

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od Bazi 36 »

To antony:Stojanové soustavy jsou určené prevazne pro ty z nás,kteri mame menší poslechovku. Velké plnotucne podlahovky v takove mistnosti bohuzel zni prebasovane a hučí. Pretlumené nahrávací studio z mistnosti delat nebudu. Nicméně vyblil ses hezky,to se musí nechat *thumbs down* .

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od Antony »

Kecy. Slušně hrající velké bedny se vejdou do každé poslechovky. Jen chtít. A chtít ji akusticky upravit.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od Bazi 36 »

To,ze se tam vejdou,neznamená,ze tam patří. Jako kecy se mi jeví spíš paušální tvrzení,ze regálové soustavy nehrají. Akustiku mám myslím pořešenou rozumně.

Uživatelský avatar
daliborr
Příspěvky: 651
Registrován: 25 dub 2008 21:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od daliborr »

*offtopic* nedá mi to abych nereagoval na Antonyho trochu blbý názor. Máš velké dospělé bedny,ale basák na vrchu bedny není úplně zvukově košér. Pokud máš obývací pokoj jak Pavel Doško 6x12m , tak potom ok,ale nedovedu si představit takové obludy v pokoji 5x5m. Byl jsem u kamaráda Petra na poslech , má regálovky Dinaudio a krmil je zesilovačem Pioneer A 9 J . Z těch regálovek zněl tak perfektní zvuk a tak hutné basy ,že jsem ho podezíral ,že má schovaný subwoofer pod sedačkou. Je také otázka jakou hudbu preferuješ. Já mám doma i sloupy i regály a musím říci,že ty regály na některý typ hudby dávají větší prostor a informaci na středech a výškách než ty sloupové. Jinak je u mě známo , že hluboké basy moc nemusím ,ale to neznamená , že moje bedny basy nezahrají. Ono doba pokročila a dnešní technologie výroby reproduktorů je trochu na jiné úrovni než před 30 lety. Pak musíš ty léta , dohánět zvuk předraženými repro kabely.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od Antony »

Jeden z nejsilnějších zvukových zážitků mám, když si kamarád (mimochodem majitel jednoho ze tří exemplářů Sroll Bimotore) kvůli rekonstrukci bytu musel nastěhovat Quadral Titan V do ložnice. Místnost půdorysu cca 4x4, možná o trošku míň. Postel, skříň a Titany, vypadalo to monstrózně. Zvuk dokonalý. Až si dodělal obývák, nechtělo se mu to z té ložnice vracet. Velmi inspirativní zážitek, zcela bořící teorie, že velké bedny se do malého pokoje zvukově nevejdou.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od Bazi 36 »

Pokud byl pro tebe jeden z nejsilnějších zvukových zážitků poslech hudby v místnosti 4x4 ve slození postel, skříň a titány,o ledasčem to vypovídá a kapitolu o nehrajících regálech můžeme v klidu uzavřít. Hezký den.

Uživatelský avatar
Antony
Příspěvky: 1733
Registrován: 28 čer 2014 19:13
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od Antony »

Všechno je o posluchačských zkušenostech a o srovnání. Obojího mám stovky. Letošní výstava to jen v plné nahotě potvrdila. Malé bedny nehrají. Nikdy.
Také přeji hezký den.

koudy42
Příspěvky: 1609
Registrován: 06 srp 2015 15:23
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od koudy42 »

Regalovky Eight u Canor mely moc pekny zvuk, kdyz jsem se zeptal na cenovku, bylo mi receno 1800€, coz je akceptovatelne.

BtW: neplati absolutne velke bedny, velky pokoj, je zde hodne promennych a HLAVNE nic neni cernobile, spis to Antony trosku "direktivne" podava jako ze jedine BBC :D.

Vyblíz
Příspěvky: 556
Registrován: 14 srp 2016 05:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od Vyblíz »

Antony píše:
03 bře 2019 14:05
Audio Video Show jsem navštívil v pátek.

Pár dojmů:

Gramofony
Jejich renesance je zjevná. Spousta krásných strojů, radost pohledět. Jiný, než nostalgicko hračičkovský smysl sice nemají, ale je to prostě technicko mechanická nádhera.


Solidní esej, tohle je spíš na blog, než příspěvek do fora.

Vyblíz
Příspěvky: 556
Registrován: 14 srp 2016 05:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od Vyblíz »

Antony píše:
03 bře 2019 16:30
Všechno je o posluchačských zkušenostech a o srovnání. Obojího mám stovky. Letošní výstava to jen v plné nahotě potvrdila. Malé bedny nehrají. Nikdy.
Také přeji hezký den.
Moje řeč, velké bedny - velký zvuk. Orchestr z regálovek nebude znít nikdy dobře.

Steedy
Příspěvky: 50
Registrován: 26 lis 2018 21:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od Steedy »

Chlapi tak se podělím s váma o můj první zážitek z této výstavy.

Za mě pořadatelům 50% pochvala .. ta čekačka v sobotu .. hodina a pul a to sem tam byl na otviračku, toto prostě néé
Přístě více lidí na vstupu u kasy a chystaču , holky se snažily , ale přístě prostě více.

Budu se asi opakovat jako Antony , ale cítil jsem to podobně.

Nautilus a Mcintosh pecka, pěkně hrající , doprovod super a jak kolega psal dalo se dlouho sedet a poslouchat.
Sroll - zvuk výborný , navštívil jsem ho možna 3x abych porovnával,, už mi to přišlo až blbé :D
RD Acoustic - kluci umí, akustika v pohodě bez sebemenšího problému a 5w a 125dB z beden je luxus :D , prosím jen něco udělat s tím designem ..
Gryphon - čistá krása hned jak člověk příšel věděl, že to hraje tak jak má.

V 11 patře se mě líbily Tannoy pěkně to hrálo nadherné čísté podání basy, Quadral ,, hrálo jim to občas dobře, ale jak někdo psal již předemnou reproduktory a jejich výkon nastaven na stupeň díza.. takže škoda. Xavian zklamal .. výběr hudby atd.. ale aspoň jednou tam pustili celkem zajímavou hudbu co těm bednám sedla a osolili to a začalo to v celku pěkně hrát.

Jinak nevím co všichni vidíte na focálech, za mě prostě neeee, sedl jsem si a hned po prvních tónech jsem se zvedl a odešel..
Tak uřvanou(přebuzenou) bednu na výškách sem snad ještě neslyšel. Abych byl objektivní vrátil jsem se tam snad 3x a pokaždé to samé prostě za mě vubec.

Překvapení pro mne a parádní zážitek i bylo u repro German Physiks a Moon audio u kluků z Marekaaudio.
Na to, že to byly nejmenší bedny z celé řady tak bedny byly parádní , hrály to co měli , úžíval jsem si každou skladbu co pustily.
Kluci pustili na přání to co jste chtěli slyšet , vyhověli ve všem a prezentace a vstřícnost za 1* za mě palec hore , *thumbs up* *thumbs up* *thumbs up* Dodatek - Takhle by to mělo vypadat u všech ostatních .. a ne znuděné xichty třeba jako u T+A atd..

Navštívil jsem ještě co mě zajímalo Isotek pokec a předvedení jejich produktů.

Celkem bych byl rád kdyby mi třeba někdo osvětlil rozdíl mezi isotekem Corvus3 a Aquariusem a Mudra Akustik.
Na prezentaci u Isoteku bylo ukázáno na měřáku jaký šum je u klasické zásuvky, poté u Corvusu a poté u Aquariusu. hodnoty = 1000 , 450, 001, na poslechu to bylo znát rozdíl to bezesporu takže ok. ale třeba v porovnání s Mudra akustik a jejich produktem myslím, že to byl LB2
tak sem požádal o změření vstupu klasické zásuvky a to bylo 450 a po připojení LB2 ukazoval měřák 000..

Z toho my vychází , že LB2 je lepší než Corvus a sakra lepší než Aquarius..

Může mi toto někdo vysvětlit jak je to možné? rozdílné hodnoty na vstupu.

Jinak překvapení designovka byly sluneční brýle bez reproduktoru :) hralo to pěkně , a použití v technické době více než účelné.
Gravelli betonový bedny .. no vzhled hruza , ale k PC dobrý.
Deeptime.Limited - na toto sem se těšil , 3D tisknutý reprobedny.. pěkný , do menších prostorů fajn a k PC bez problému. Sem zvědavej na novou vetší formu.

Toť odemě vše.

Uživatelský avatar
daliborr
Příspěvky: 651
Registrován: 25 dub 2008 21:21
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od daliborr »

Antony, tak stovky zkušeností a o srovnání a nakonec se nechá nachytat na 2x dražší kabel než je cena beden. Takovou zkušenost opravdu nechápu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host