Audio Video Show Praha 2019

Výstavy, vzájemné návštěvy, srazy - aneb domluvme se na zajímavé společenské akci
Odpovědět
Oldear
Příspěvky: 1453
Registrován: 23 kvě 2017 17:58
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od Oldear »

Dovolím si zareagovat k těm velkým bednám. Jednoznačně se podepisuji pod to co napsal Antony, je vidět, že slyšel a zná a ví o čem píše. Použití "špačkobudek" pro kvalitní poslech je nepřijatelné.

Bohužel výstavu jsem nenavštívil, byl jsem pracovně v Německu a přijel jsem před hodinou a tak to tady pročítám. Ano, názory přesně korespondují s úrovní diskuse na tomto foru. Někteří jedinci nědokáží překousnout ten pohled na vysokou cenovku, která je mimo jejich možnosti a tak to také hodnotí. Ale co, každý podle svého.

Zaujalo mně vyjádření Pítrse, kde hodnotí Focal a Naim. Taky se domnívám, že s tím Naimem tam jsou rezervy. Shodou okolností jsem si v tom Německu udělal volné odpoledne a zašel na pokec a poslech ke kámošovi do Hifi studia v Karlsruhe. No a on tam má jako demo právě ty Focal, konkrétně Focal Stella Utopia EM Evo na aparatuře McIntosh, konkrétně koncích MC611 a předzesu D1100. Gramec si nepamatuji a ani CD, SACD Player. Pustil mi tam SACD Diana Král - Love Scenes, J.S. Bach - Toccata a fuga a na moje přání LP 45 RPM Brothers In Arms od Dire Straits. Slyšel jsem pravděpodobně nejlepší reprobedny na světě, nutno podotknout, že ve velkém a upraveném poslechovém prostoru. Ten Bach, naprosto super zvuk do nejnižších tónů, transparetní a v obrovském prostoru, jako v katedrále. Diana Král naprosto živý zpěv, tak jako kdyby stála předemnou a Dire..., to pro mně byla lahůdka. Ekcelentní bas, mohutný, rychlý a ohraničený, zahraný tak jako kdyby nic. Naprosto přirozeně, uvolněně a né žádné tlačení ve smyslu, když basy, tak je tam nacpeme a je z toho "hučák-bučák". Tolik jen můj zážitek s velkými reprobednami, ale bohužel, doma je neuslyším. Ty dva "míče" jsou hodně a "bytná" by mně vystěhovala, avšak kdo by to zvládl, tak vřele doporučuji a budu tiše závidět.
Tak Hifisti, ať Vám to hraje, alespoň tak, jakou máte představu a nároky.
Sorry za částečné OT a teď do mně.

zahradnick
Příspěvky: 48
Registrován: 15 srp 2018 12:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od zahradnick »

Panove, diky za postrehy a fotky, s chuti jsem si vsechno procetl a prohledl. Muzete mi, prosim, nekdo napsat, jake repro jsou na poslednich dvou fotkach v prvni sade od brystona? Diky.

Miero
Příspěvky: 1478
Registrován: 07 kvě 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od Miero »


Uživatelský avatar
NA
Příspěvky: 1335
Registrován: 11 čer 2008 12:29
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od NA »

Na konci první série fotek to jsou Italské Diapason
https://www.kronosav.com/products/diapa ... oudspeaker

Zajímavé na nich bylo, že při cenovce 1,3milionu bylo zcela do očí bijící a hned viditelné v laku těchto beden vyprofilování propadů nějakých asi centimetrových koleček z pod dýhy a vysoce lesklého laku. Jakoby propadlé zakytované spojovací kolíčky či vruty.
Když jsem se na to ptal , že u takto luxusní záležitosti je něco takové možné, tak mi bylo řečeno, že jde o prototypy na výstavu. No není masakr prezentovat bedny v ceně luxusního automobilu v takovémhle stavu?
Noble Audio - výroba a prodej

zahradnick
Příspěvky: 48
Registrován: 15 srp 2018 12:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od zahradnick »

Diky, takze ve vsech ohledech extremni bedna. A to jsem ji ani neslysel :)

bryston
Příspěvky: 288
Registrován: 16 srp 2018 18:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od bryston »

Pro mý uši jsou "levnější" Focaly Stelly lepší jak Maestro.
Jinak ty Naimové jsou dle mého jejich určitou brzdou, tak jak bylo třeba Classé u Bowersů. Toto není nejlepší combinations.

bryston
Příspěvky: 288
Registrován: 16 srp 2018 18:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od bryston »

Jen taková "douška".
Předražený Nordosty, drahý Tannoye a Burmestry. Kouknutí "za oponu" vyvolá úsměv.

Obrázek

Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 743
Registrován: 05 dub 2011 15:11
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od šeďour »

Mě se na výstavě líbilo po oba dny, slyšel jsem spoustu skvělejch sestav, ale i některý, který bych už znova slyšet nechtěl.Z těch, který mě zvukově zaujali, jmenuju namátkou Xavian (Clasic Edition), levný ELAC nebo repro RIHA.

Ale právě u RIHA audio jsem měl neuvěřitelnou smůlu.

Poslouchal jsem tam metal v koncertní hlasitosti, kterej si tam pouštěli dva mlaďoši a fakt jsem si to užíval.Jenže pak si vedle mě sednul nějakej divnej týpek v maskáčích, s baťohem na zádech a kšiltovkou na hlavě.
Strašně smrděl cigaretama.
Asi, jako kdyby měl baťoh plnej starejch smradlavejch krámů z prokouřenýho vetešnictví.
Po heavy metalu pak přišli na řadu Ramštajni.
Fakt pecka.Super zvuk.Při tý hlasitosti normálně vysychaly oči :-)
A divnej týpek furt smrděl.

Jenže pak se to opravdu zhoršilo.
Prdnul si !
A nešlo o nějakej bezvýznamnej zvukovej efekt.Ten člověk asi snědl něco opravdu nechutnýho.Poprvé, se to dalo ještě vydržet, ale když si ulevil podruhý, utek jsem.

Hnus velebnosti !
kabelguru.cz

Uživatelský avatar
Ramones
Příspěvky: 1551
Registrován: 19 zář 2009 19:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od Ramones »

:mrgreen: ...tak se přiznejte, kdo to byl ???????????

Uživatelský avatar
pepazdepa3
Příspěvky: 156
Registrován: 09 led 2018 08:02
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od pepazdepa3 »

šeďour - Tvůj příspěvek je nejlepší, mohlo by se tady závést "lajkování"! Díky Tobě začal můj den s úsměvem!

jimmi
Příspěvky: 1159
Registrován: 14 kvě 2012 09:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od jimmi »

šeďour

To bol určite novodobý zbohatlík. Možno v tom baťohu mal prachy na kupu celej zostavy Nautily+Macintosh. 8-)

Alebo sa tam zatulal bezdomovec HIFISTA čo za koli HIFI zadlžil a banka (či žena) ho oškubala o všetko. :D

Uživatelský avatar
Jiri
Příspěvky: 1000
Registrován: 12 říj 2008 22:36
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od Jiri »

Na výstavě jsem letos kvůli nemoci chyběl. Podle vašich postřehů se výstava AVS povedla a potěšilo mě, že CZ/SK výrobci se čím dál více prosazují. Také mě mile překvapilo, že účast návštěvníků byla hojná takže to i do budoucna zatím s naším společným koníčkem vypadá dobře. Například na CES 2019 v Las Vegas se už prakticky sekce "Highend audio" neobjevila.

Uživatelský avatar
check
Příspěvky: 119
Registrován: 21 led 2011 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od check »

Obešel jsem celou výstavu s foťákem a natočil video. Mikrofony profi foťáku, jsou kvalitní. Můžete posoudit, jak co kde hrálo a hlavně jaký druh hudby vystavovatelé pouštěli. Zatím se na youtube nahrálo 80% třetího patra, zbytek se ještě nahrává. Přihlaste se k odběru a další videa budou následovat.

Nechtěli jsme sklouznout k pouštění jedno-dvou nástrojových skladeb s táhlými tóny a dlouhým dozvukem už v nahrávce, které sice působí efektně, ale nic o zvuku neřeknou. Takové to cinky-linky s půlsekundovými mezerami mezi notami, na kterém nic nepoznáte.

Pouštěli jsme normální hudbu, kde jsou všechny nástroje zároveň - klasiku, hardrock, sborový zpěv, české, zahraniční, folk rock i nějaký pop. Pouštěli jsme hlavně čistě a dobře nahrané hlasy, mužské, ženské, staré, mladé, české, zahraniční. Na kterých je hned poznat vyváženost sestavy. Pouštěli jsme na přání cokoliv, i nějaké disco a metal chvilku hrálo :D. Hlasitost jsme na přání zvyšovali i snižovali podle posluchače, který si řekl, každý poslouchá jinak. Stačilo vyjádřit svoje přání.

Málokde byla puštěná reálná hudba, málokde někdo v muzice zpíval.

Akustiku jsem ladil na přední řadu v poslechovém trojúhelníku. V druhé řadě uprostřed to hrálo také dobře a nic nedunělo. Blíže stěn nebo v chodbičce už není akustika ideální. Doma neposlouchá hudbu v chodbě nebo v rohu 2-3 m daleko od ideálního místa.

Rád poslouchám nahlas, kdy jsou slyšet detaily a zvuk vystoupí do prostoru. Chtěli jsme, aby poslech nerušily okolní hluky.

Akustice scházel upravit strop, alespoň jeho část. Neměli jsme na to připravenou konstrukci, protože do zdí vrtat v hotelu nejde. Vytrápila nás v zádu na levé straně sádrokartonová příčka se zrcadlem, která na jedné frekvenci rezonovala a dělala pazvuky.

paolo
Příspěvky: 401
Registrován: 17 dub 2008 16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od paolo »

Ano, my jsme pro změnu pouštěli rychlé japonské bubny, které potrápí jakýkoliv komponent. A malé Scansonic to zvládly na výbornou.
Akustika se na výstavě 100% nedá pořešit.
Rothaudio

Fidji99
Příspěvky: 1082
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audio Video Show Praha 2019

Příspěvek od Fidji99 »

Moj casty pocit z vystav
Přílohy
mdwmyxvh98r11.jpg

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host