HIGH END výstava Praha 2015 v novém kabátě

Výstavy, vzájemné návštěvy, srazy - aneb domluvme se na zajímavé společenské akci
Bína
Kontaktovat uživatele:

HIGH END výstava Praha 2015 v novém kabátě

Příspěvek od Bína » 30 pro 2014 18:38

Po roční pauze se vrací klasická výstava High-end Praha a čekají nás nějaké změny:

1) Změna názvu na Audio Video Show
2) Přesunutí z Corinthie do hotelu Dorint Don Giovanni (pokles o jednu hvězdu)
3) Kromě audia se bude vystavovat i 4K video a inteligentní bydlení
4) Zařazení přednášek a workshopů
5) Formát se mění z víkendové výstavy na pátek + sobota

Datum 27.3. a 28.3. 2015

http://www.audio-video-show.cz/
Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: High-end Praha se vrací v nové podobě

Příspěvek od Kocmeister » 28 bře 2015 10:18

Nějaké rychlocvaky než sem někdo dá kvalitnější fotky. Názory na výstavu radši zde psát nebudu, to bych dostal od místních odborníků za uši *2thumbsup*

Edit: sakra fórum neumí zobrazit fotky správně i přes výrazný zmenšení rozlišení. Tak bohužel odkaz na avmanii:

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... #p10610549
kabelguru.cz

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 28 bře 2015 11:05

Včera jsem byl celý den, potkal mnoho hifistů, pokecal, asi nejlepší zvuk Vivid + solution, byl jsem zvědav na nový Šroll, abych z toho padl na zadek tak to teda nee , jestli místností nebo kabeláží ( MIT + Audioquest ), jindy mu to hrálo daleko lépe. Potom se mi líbil zvuk nových beden Bryston. V 11. patře byla možnost nechat si přeměřit jak slyšíte, což jsem samozřejmě udělal, prý na svůj věk výborně. V salonku AQ mě zaujal krásný gramofon EAT . Boxer fotil, tak snad jsem něco dá.Osobně se mi výstava v tomto hotelu líbila více jak na původním místě.

TAB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TAB » 28 bře 2015 13:04

Hrozná výstava *thumbs down*

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend » 28 bře 2015 17:27

TAB píše:Hrozná výstava *thumbs down*
Nelíbilo? Co třeba novy Sroll. Nekteri ho srovnávají se Soulution. Jestli to nebylo náhodou tim, ze oba hraji na stejne repro.

Odar

Příspěvek od Odar » 29 bře 2015 13:15

Kocmeister píše: Názory na výstavu radši zde psát nebudu, to bych dostal od místních odborníků za uši *2thumbsup*
To si s tým linkom na AVčko nedomyslel. Tam si to každý môže prečítať a následne ťa ukameňovať :mrgreen:

daliborr
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od daliborr » 29 bře 2015 13:19

Taky jsem se byl trochu provětrat v Praze. Hned na začátku to trochu skřípalo u šatny, tak jsem si nakonec uschoval bundu sám. Výstava v novém hotelu byla velice pěkná,lepší než v předešlém hotelu.Zvukově mi nesedělo tak 90% hifin. Stále dokola pouštěli jazz a někdy i tak hrozný ,že kdych si toto pouštěl doma ,tak zblbnu. Všude chyběly výšky. Ve stánku Naim to hrálo úplně ploše ,bez výšek a basů. Jedině kde jsem se zdržel a hlavně slyšel výšky bylo v pokoji Grimm audio. Pán byl velice vstřícný ,pouštěl nám tam všechny žánry což u mnohých vystavovatelů zadrhávalo. Grimm pro mě byl zážitek. Byl jsem s kolegou z práce a ten vyprskl smíchy,když viděl reprokabel za 430 000Kč . Taky mu nesedělo to stálé pouštění jazzu. O cenách se vyjádřil slovy" to si snad výrobci z nás dělají srandu".
Další zážitek byl naproti hotelu v ťamanské restauraci ,kde jsem si pochutnal na smažených houbách a kuřátkem s rýží.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 29 bře 2015 13:57

mě se výstava líbila moc. prostory rozhodně lepší.
příjemná atmosféra. výrazně méně rušení mezi expozicemi. všude mi pustili vážnou hudbu. ač si tím vyhnali posluchače.
sroll mini/dac + vivid g2 ... úžasný zvuk. (260.000 + 700.000) chtěl bych slyšet ve větší místnosti.
solution + vivid g1 ... úžasný zvuk č.1. (5.000.000 ?) cena šíííílená. proto u mě rozhodně vítězí sroll.
vše ostatní buď vzdálené nebo na zcela na opačné straně stupnice.
opět se mi nepodařilo slyšet bw-šneky ani na 50% jejich možností. kdo je slyšel v bis-audio, ví o čem píši.
zajímavé bylo i vidět takovou prezentaci DK s 4K na výstavě, že?
zdravím všechny soudruhy se kterými jsem si nestačil popovídat a doufám, že sem napíší své dojmy z expozic.
petr5 musel odjet již v pátek, pan říha trpělivě odpovídal na dotazy, seňor barletta předváděl své zcela nové bedny z vlastních měničů, p. ranný opět prodával fenomenální nahrávky klasické hudby( sacd) exxton, pan žaloudek se zajímavě prezentoval v 11. p...
:-)
dorazilo i pár zahraničních prodejců. jak se líbilo repro genesis ?
buďme rádi, že v praze opět máme výstavu audio-sestav a těšme se na high-end do mnichova.
:-)

vojtech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vojtech » 29 bře 2015 14:37

Ty velke g1 byly naprosto nej. Tak jsem si predstavoval raj (neresim pomer cena vykon) mimochodem nema nekdo playlist co tam pousteli? :) jinak se moc nelibila hudba, kterou vetsinou pousteli a tvarili se ze to je ono. Kolikrat to nebyla ani hudba nebo jen drnkani, kde pulka pisne bylo ticho. Jak na hruznych vecech ma clovek poznat jak to hraje? Mockrat jsem cekal az pusti neco normalniho, to nedelali a odchazel jsem rozmrzely. A ne sam. Usmevne bylo woodoo kabelu. Naopak me prijemne prekvapili nektere jine mistnosti, kde byly "obyc dvoulinky" a ono to hralo - nepochopitelne :D Dobri frajeri byli u sluchatek, kde mi pucili redukci a nechali me poslouchat jak dlouho chci a co chci :) thx. Ps: pobavil me jeden clovek co se rozciloval, ze aktivni repraky maji signal z cd prehravace do 1000 ecek, protoze stoji mnohem vic a je to spatny pristup :D - vysledek? Hralo to fajne. Proc? Nejdulezitejsi je prece repro :)

Celkove se mi to libilo :)

vojtech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vojtech » 29 bře 2015 17:00

Jeste bych dodal ze mi utkvely v pameti bedny od Rihy Zetta plus. A co jsem necekal byl creative :D ovsem nehralo to spatne za ty prachy :shock: k pocitaci dostacujici !

jfed
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jfed » 29 bře 2015 20:45

Ahoj, byl jsem v neděli ráno, než se nahrnuly davy lidí, tak to docela šlo. Také jsem měl z nových prostorů lepší dojem. Jazz a klasika se hrály, ale často jsem narazil i na klasický rock i moje oblíbence (Knopfler, PInk Floyd, ...). V některých místnostech jsem zíral, jak vystavovatelé dokázali zprznit zvuk (nebo se ty repro do daného prostoru zvukově nehodily?), v některých to hrálo náramně (ale ty ceny ... ). Co mě ale dostalo - v kategorii "zaplatitelného" hifi - byla kombinace zesilovače Music Hall a15.3 s bednami Phonar Ethos S180G (Minicom). Malé sloupky, ale přitom spodky šly krásně dolů, nic nedunělo, krásný detailní zvuk s pěknými výškami. A k tomu integrovanej zesík v podstatě "mini"rozměrů. Nevím, možná by dlouhodobější poslech třeba nějaké nedostatky odhalil (třeba by těch basů bylo nakonec moc?), ale těch pár minut, co jsem je poslouchal, ve mě budilo nadšení.

Z mého pohledu pěkně zahrál i CD a zesilovač BC Acoustique s AQ (nové Wegy, ale jejich nový design se mi tedy dost nelíbil)

Slyšel to někdo z vás stejně?

boxer

Příspěvek od boxer » 31 bře 2015 22:55

Tak si tady projdeme celou výstavu krok za krokem.

Bude to bez vysvětlivek. Kdo zná, ví, kdo nepozná ,tak si za domácí úkol zjistí.

Moje hodnocení není důležité, každý to slyšel jinak. Něco mne zaujalo víc, někde jsem jenom proletěl. Soulution a Vividy jako vždy nej. Šroll s Vividy byl sice dobrej, ale dle mého nejhorší na zatímních výstavách. Zda to bylo jen místností, nevím.

Zapomenuté hodně dobré regály Von Schweikert a Manger.

Takže zítra sem začnu sázet nějaké foto. Neprofesionální. Bez nápadu a úprav. Jen tak, jak je můj starý Lumix vzal.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět