Flat? Bez měření nedosažitelný cíl

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Milan_
Příspěvky: 196
Registrován: 10 zář 2008 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Flat? Bez měření nedosažitelný cíl

Příspěvek od Milan_ »

Já jsem ty Koss PP nastavoval podle tohoto měření
https://www.rtings.com/headphones/revie ... ta-pro-ktc

mcm
Příspěvky: 254
Registrován: 24 led 2020 12:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Flat? Bez měření nedosažitelný cíl

Příspěvek od mcm »

Fidji99 píše:
14 kvě 2024 15:33
mcm píše:
13 kvě 2024 21:29
vtipný jak se tu flat představuje jako něco super přitom na flat se to nedá poslouchat, já sám jsem třeba po počátečním nadšením korekce na flat vypnul protože mě to nebavilo
Ano, ked niekto nevie pracovat s DRC tak vysledok je obvykle zalostny.

Su ludia co sa tym zivia, ze spickovo kalibruju miestnosti. Ocakavat od SW za 200 euri a mikrofonu za 5 nejaky zazrak, ked sa zveri automatike je postacujuce pre nenarocne aplikacie.
jasný jen ty tomu rozumíš a ostatní jsou nýmandi ;)

Uživatelský avatar
Milan_
Příspěvky: 196
Registrován: 10 zář 2008 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Flat? Bez měření nedosažitelný cíl

Příspěvek od Milan_ »

Tak jsem neodolal a pořídil si z druhé ruky Behringer DEQ1024. Výroba bohužel skončila někdy v roce 2020, ale vyráběl se úctyhodných 17 let. Vypadá a ovládá se stejně jako analogový, ale je to digitální ekvalizér. U žádného jiného výrobce jsem neviděl,že by něco takového nabízel když tak mě opravte. Výhoda je, že máte všechna pásma pěkně po ruce a nemusíte se složitě proklikávat někde v menu. Další věc je "retro design" každé pásmo má svoji červenou led navíc je tam opravdu parádní ukazatel vybuzení z led diod a to jsou věci na které já fakt slyším:-) Má to samozřejmě i svoje nevýhody nastavení není až tak přesné a není možnost si nastavení uložit do paměti. Ale zase záleží na použití a co člověku více vyhovuje. Ekvalizér umí generovat růžový šum, ale neumí ho analyzovat na to musíte použít jiné zařízení nebo počítač. V nabídce je i model DEQ2496 ten má i analyzér. Další užitečnou funkcí, kterou mají všechny digitální ekvalizéry Behringer je True curve. Jde o to, že když na normálním ekvalizéru nastavíte několik sousedních pásem moc do plusu nebo mínusu, tak dojde k "přetečení" do sousedních pásem a ve výsledku se to celé zvedne třeba o 5db víc než máte nastavené. Tento problém odpadá pouze tehdy pokud analyzujete a zároveň kompenzujete v reálném čase. Ale ne vždy to jde někdy se první měří a teprve potom podle vysledku nastavuje a tady se vám True curve bude určitě hodit. Teď trochu kritiky, abych jenom neschválil. Každé pásmo je možné nastavit v rozsahu +/-6 nebo +/-12 dB ale je rozděleno na deset dílků. Což je trochu nepraktické, protože to pak vychází na 1,2 nebo 2,4 db na dílek a blbě se to počítá. Kdyby výrobce přidal dva dílky počítalo by se to mnohem lépe. Další věc je, že i u toho analogového modelu FBQ6200HD je spínaný zdroj. Na to je potřeba myslet pokud máte v sestavě třeba ještě analogový tuner, protože spínaný zdroj může být zdrojem rušení slabších stanic. U FBQ6200HD je navíc vypínač pouze na zadní straně přístroje což u proti přístrojů není zase tak neobvyklé, ale pro hifi použití ne moc praktické. DEQ1024 má na přední straně vypínač stand by. Teď zase trochu pochvala ty "bočnice" na uchycení do racku se dají odšroubovat a místo nich si můžete vyřezat třeba něco z plastu, zespodu nalepíte nožičky a nikdo nepozná, že nejde o hifi komponent. Třeba u DBX je to uchycení do racku natvrdo součástí předního panelu.
To jsou zatím více méně moje letmé postřehy jak to celé vlastně hraje a funguje v praxi budu zkoumat asi až někdy na podzim ...

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 791
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Flat? Bez měření nedosažitelný cíl

Příspěvek od Tomáš »

Milane ,ještě převodník rme adi-2 dac.Obsahuje sluchátkový zesilovač a taky equalizer.Mám ho a funguje to,a to tak,že dobře(ale převodník v součastnosti nepoužívám)
equalizer3.jpg
equalizer.jpg
equalizer 2.jpg
https://www.techreflex.net/rme-adi-2-dac-fs-review/

Uživatelský avatar
Milan_
Příspěvky: 196
Registrován: 10 zář 2008 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Flat? Bez měření nedosažitelný cíl

Příspěvek od Milan_ »

Tomáš nic proti, ale tohle nevypadá moc jako klasický analogový ekvalizér.

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 791
Registrován: 05 říj 2008 20:17
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Flat? Bez měření nedosažitelný cíl

Příspěvek od Tomáš »

To je samozřejmě digitální equalizer,to je vždy lepší,žádné přidané šumy a zkreslení,na digitální bázi funguji i všechna DRC

Fidji99
Příspěvky: 1100
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Flat? Bez měření nedosažitelný cíl

Příspěvek od Fidji99 »

mcm píše:
22 kvě 2024 20:08


jasný jen ty tomu rozumíš a ostatní jsou nýmandi ;)
Ale vobec nie. Naopak, napriek tomu, ze sa snazim vzdelavat, dokonca mam aj nejake certifikaty, tak si uvedomujem, aky som zaciatocnik v porovnani so skutocnymi profikmi. Mal som to stastie a podarilo sa mi zabookovat v januari jedneho z najlepsich kalibratorov na svete, ked kalibroval jedno kino nedaleko Viedne, tak si odskocil ku mne. No a to bol zazitok - napr. o detailoch co sa tyka merania, ktore ti nikto nepovie - aka je najlepsia poloha stojanu, ako prekryt sedacku, aby si minimalizoval odrazy, celkova metodika ako isiel a na co pozeral.

Inac je to jeden zo spoluatorov noveho globalneho standardu https://cedia.org/advocacy/standards-be ... xcellence/ [az to niekoho zaujima]

Cakat od Denonu/marantzu a Audyssey/Diracu v automatickom rezime, nejaky zazracny vysledok, je naivne. A nastavit si krivku na Flat je zaciatocnicka chyba [teda ked clovek nevie uplne presne preco to robi]. napr klasicky mikrofon, ktory sa dodava k Audyssey ma rozstrel az 4dB na vyskach, to uz to rovno mozes merat Iphonom.

Uživatelský avatar
Milan_
Příspěvky: 196
Registrován: 10 zář 2008 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Flat? Bez měření nedosažitelný cíl

Příspěvek od Milan_ »

Můžete mě někdo pozvat na poslech a já tady pak napíšu jak se mi to líbilo nebo nelíbilo jak to máte zkalibrované, abyste se furt nehádali 😀 Já jsem zatím ještě ani jednou v životě neslyšel sestavu o které bych mohl říct to je perfektní to hraje jako na živo a to už jsem něco slyšel. Perfektní zvuk a to v uvozovkách je tak možná zvuk bicích co mám v garáži 😀

Fidji99
Příspěvky: 1100
Registrován: 19 srp 2018 01:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Flat? Bez měření nedosažitelný cíl

Příspěvek od Fidji99 »

Milan - kludne - Bratislava, smerom od Brna na zaciatku. Netreba nosit vino, radsej cokoladu manzelke. Nesmies sa bat psov.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host