vintage prenosky

Především gramofony, přenosky, raménka, ale i magnetofony atd.
efičák
Kontaktovat uživatele:

Re: vintage prenosky

Příspěvek od efičák »

Off topiky z vlákna Unitra Fonica spíš sem, do vykopávek.
Ruský klon Ortofonu VMS mě překvapil svou kvalitou, LP Quincy Jones, GB výlisek mě zahrnul autentickým zvukem Holywoodského studia vícestopých kotoučáků.
Milé překvapení, přenoska s azbukou a hraje !

Pak mám na Tesle NC 470 původní Teslu, co když jsem na starý kousky ?

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Poklona k práci českých techniků, kdy se ještě u nás vyráběly gramofonové přenosky.

Tesla VAM 1203, magnetodynamická přenoska.

Foto od Hans1983 s gramofonem Tesla / Lenco L-452

Obrázek.

Obrázek

liboraudiotechnika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od liboraudiotechnika »

Nechtěl jsi napsat VM2103?

Jinak je to základní MM vložka, která nějak hraje-asi jako základní vložky jiných výrobců. Asi bych nenašel jinou MM vložku, která hraje hůř než VM2103, ale to neznamená, že by tahle hrála nějak vyloženě špatně. Prostě základ.

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák »

Jo, chtěl, souhlasím číslo sem poplet.
Kvalita je vynikající. A ještě přidám špetku národní hrdosti. Na vše české nemusí dopadat zdrcující kritika, trochu zpěvnosti ne ?
Ktééé domof můůůj...

Na ní jsem pořídil první nahrávky na kotoučák. Výsledek byl vynikající, pro mne to hrálo tak dobře, že ani mé pozdější středně kvalitní CDP (Marantz, Sony, Kenwood, Philips, Grundig) tak nějak neuměly to samé líbivé podání středů a výšek.
Plamen svíčky hořel ve sluchové paměti až do renesance v r. 2006.

Rozhodně jí v tomhle vlákně patří čestné místo.
Jsem hrdý na to, že se tu dělaly přenosky. Pak mi zbyly už jen americké, japonské, dánské, anglické a čínské výrobky.

Obrázek

liboraudiotechnika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od liboraudiotechnika »

Kdybych neměl Teslu rád, tak bych ji nesbíral Efičáku :-) A ano, na téhle přenosce jsem taky odehrál své mládí, protože nic moc jiného zde v sedmdesátých/osmdesátých letech nebylo. A jak říkám, nehraje špatně. Asi jako jiné základní přenosky jiných výrobců. Ale dnes, kdy jsou možnosti jiné, už z toho na prdel nepadám :-)

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Tohle je přenoska JVC Z-4S dovážená tenkrát do ČSSR implantovaná do gramofonu NEC P 325E (rovněž byl u nás k dostání ovšem jako komponent hi-fi audio věže R220 za jeden (!) průměrný roční plat, pamětníci časů dávno minulých zajisté vzpomenou).
Obrázek
Obrázek
Obrázek

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

JVC Z1

Type: moving magnet

Stylus: Shibata with DT-Z1 0.15mm square diamond tip

Output: more than 4.0mV

Channel balance: less than 2.0dB

Channel separation: more than 25dB

Impedance: 2.4 kohms

DC resistance: 510 ohms

Load: 47 to 100 kohms

Tracking force: 1.7g

Frequency response: 10 to 50,000Hz

Weight: 5.5g

Obrázek

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 »

Obrázekz
moja prvá hifi :D
prenoska neviem aká, ale hrala
platňa sa točila
a z tých domčekov po bokoch šiel zvuk :D
a dlho som ju počúval :D iné nebolo, pre mňa high end :) a naozaj !

fox
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od fox »

kite 19: Z nostalgie by jsi se měl porozhlédnout po přenosce JVC Z1. Montovala se do tvého gramofonu, má hrot shibata. Aspoň poznáš, jak tvůj gramofon skutečně hrál a budeš mít s čím srovnávat.
Naposledy upravil(a) fox dne 01 bře 2014 08:43, celkem upraveno 1 x.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

A co přenosky Philips oněch let...patřily k lepšímu průměru, u nás málo rozšířené GP 422 II stereo/quadro, tri-radial stylus 20-50 000 Hz, separ. lepší než 30 dB, GP 412 II, GP 401 II - eliptický hrot, lidová GP 400 II sférická. Jo ale jinak...Philips je asi po smrti, po 80 letech končí se spotřební elektronikou. Výkonný šéf firmy Frans van Houten při ohlášení hospodářských výsledků za loňský rok oznámil, že se Philips zbaví také výroby audia, videa, multimédií a příslušenství. Výrobu převezme Funai a hongkongská TPV. Tihle šikmoocí parchanti nás dokopou k žebrácké holi...Máte doma něco od Philipse ? Já ano, vysavač, sluchátka, pár audio a VHS kazet ale také žárovek a CD-R disků, možná baterii.

Ramones
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramones »

GP 412 III SE používám *thumbs up*

vonvichousch
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vonvichousch »

Mám doma několik polských Unitra fonica MF - 100 ,měl by to být licenční Tenorel 2001 D,bohužel hroty už to mají za sebou. Tenorel prý vyráběl i 2001 SD s hrotem shibata,ale nikde jsem o tom nenašel zmínku.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Vložka MF-100 je velmi slušný výrobek z polské produkce který vráběla firma UNITRA - FONICA v licenci firmy TENOREL (USA) nebo spíš Holland a původní model byl TENOREL T 2001 D. Poláci potřebovali přiměřeně jakostní vložku pro své nejlepší gramofony (Fryderyk, Adam, Daniel...) kde zatím montovali poměrně drahé firmy SHURE M 44 MB. Vložka MF-100 prej plně odpovídá a snese požadavky normy DIN 45500 jakkoli dnes zastaralé a měkké. Mezi její hlavní přednosti patří vysoké výstupní napětí, které je cca 9mV (běžný průměr 1-2.5 mV). Přítlak na hrot doporučen 1 až 2 p, hmotnost 7 g. Provozní dobu hrotu (jehly) udávali asi 300 hodin což je trochu málo srovnáním s Tesla VM 2101 apod. kde se píše až 1000 h - při šetrném zacházení.

S499_1023
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S499_1023 »

lechos: U hrotu VM 2101 se nepíše tisíc hodin ale tisíc stran LP desek, nebo-li zase cca. ten ekvivalent 300 hodin.

lechos
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lechos »

Ano...1000 stran cca 20 min. a 300 hodin je (přibližně) to samý tedy bez obav. Až opravím fotoaparát tak sem vložím obrázek gramo Pioneer PL-335 a přenosky PN240 co tam je původní z fabriky, mám ji 20 let a slouží.

Odpovědět