AUDIO RESEARCH DAC 7

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
pasul
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO RESEARCH DAC 7

Příspěvek od pasul »

Dovolím si taky jedno laické hodnocení tohoto přístroje. Již od pohledu zvláštní přístup ke konstrukci DPS. Tak jak napsal TomasT. Přepínání vstupů relátky. Použitý DA převodník je PCM 1792 za 500kč. Dneska už žádný zázrak co? A je pouze jeden. Vše ostatní jako I/V a analogové výstupy postaveno na tranzistorech. Tady si myslím, že jsou hlavaní kvality tohoto přístroje. Zdroj založen na EI trafech. Moc často se to již nevidí. Stabilizace je nepochybně postavena z OZ a tranzistoru. A to jak pro analogové výstupy, tak pro samotný DAC. Použité kondenzátory Wima. OZ těsně u výstupních svorek je tuším DC servo analogových obvodů.

Konstrukce pěkná. Velice jednoduchá. Čistě provedená. Kolik to stojí? Tak za 50 000Kč je to OK. Ale znám Audio Research. Mám přidat jednu nulu?

Aleska
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aleska »

3500 $
DAC7 Specifications:

OUTPUTS, ANALOG: (Stereo)
1. Balanced XLR 5.2V RMS (+14.3dBv) max.
2. Single-Ended RCA 2.6V RMS (+8.3dBv) max.
OUTPUT IMPEDANCE: (Analog) 500 ohms BAL, 250 ohms SE.
FREQUENCY RESPONSE: 0.5-20,000Hz +0 -1dB
SIGNAL TO NOISE RATIO: BAL 114dBA below 20kHz. SE 110 dBA.
DISTORTION: .03% 1kHz.
RESOLUTION: 24 BIT DAC.
CHANNEL SEPARATION: BAL 120dB 1kHz.
INPUTS, DIGITAL (5) GALVANICALLY ISOLATED
* USB: Spec 1.0 to 2.0 16 BIT 32kHz to 48kHz, MAC or PC.
* RCA: 75 ohm SPDIF 16/32 to 24/192
* BNC: 75 ohm SPDIF 16/32 to 24/192.
* XLR: 110 ohm AES/EBY 16/32 to 24/192.
* OPT: 660 NM TOSLINK FIBER 16/32 to 24/192.

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

Aby nedoslo k nejakemu nedorozumeni, neni to tragedie, jsou i daleko horsi, ale omlouvam se predem, neni to nic z toho horniho konce, nic z te nejvyssi tridy. A ohledne toho USB propojeni, nevim jestli se smat, nebo brecet. Ale do poctu tam je.

Vit
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vit »

*offtopic*
Když vidím útroby tohoto přístroje napadá mne otázka: slyšel už někdy někdo přínos oněch nálepek majících za účel čertvíco na těch kondenzátorech?

petrL
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrL »

Vit píše: Když vidím útroby tohoto přístroje napadá mne otázka: slyšel už někdy někdo přínos oněch nálepek majících za účel čertvíco na těch kondenzátorech?
Já ne. Ale zdá se, že na té zelené desce to má vliv jenom na 2 elytech, ostatní jsou bez toho molitanu. Také trafa to neminulo.

Jazzik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazzik »

Ty nálepky slouží nejspíše k odstranění rezonancí.Dal jsem nějaké foto-Hifi bižuterie-folie Ams.
Je to vážně slyšet,i když polepíš jenom kondy.Krásné na tom je to,že když se ti změna zvuku nelíbí,
tak folii strhneš a žiješ svým poklidným životem dál.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

já jsem zjistil, že u přístrojů (asi) preferuju právě EI trafa. může mi to někdo vysvětlit? jsou opravdu oproti toroidům zvukově jiné nebo se mi to jenom zdá a je to jen náhoda, že mnou oblíbené strojky mají zrovna EI trafa?

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

Dafate - Opravdu mě ještě dokážeš zaskočit. Můžeš mě vysvětlit, jak si k tomuto závěru došel? Ale počítám, že tvá odpověď zvedne velkou odezvu. Tak prosím velice opatrně.

EI má větší rozptylové pole a tudíž to má větší vliv na obvody, které jsou v jedné krabici s tímto trafem jako například v tomto Audio research. Další otázka je, jak je to navržené a jak je s tím počítáno při návrhu jak zapojení, tak samotného DPS. Ale PMA to má zmáknuté a on to mnohem lépe rozebere.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

pokusím se být opatrný - já opravdu nevím, jestli je to těmi trafy. nicméně mi přijde, že hudba je v něčem míň "hranatá" než na toroidech, líp plynoucí, aniž by tratila "rychlé události" či tranzienty nebo jak se tomu říká.

já stejně jednou skončím u lamp. všichni tam nakonec skončí...
*sunglases*

co řekne PMA je mi jasné - to je ten "luft"...

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

pasul píše:Zdroj založen na EI trafech. Moc často se to již nevidí.
Nevím, jestli to chválíš, nebo ne.

EI trafo je pro předzesilovač, přehravač nebo převodník MNOHEM vhodnější, než toroid. Jde o to, že kapacita primár/sekundár je proti toroidu asi 10 x menší, a úměrně se snižuje vazba VF bordelu ze sítě.

Je to, stejně jako použití kondenzátorů na vyšší DC napětí, dobrý znak konstrukce High End zařízení.

To, že na podobné věci mnozí "racionálně" kašlou, nic neznamená.

dadaft
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od dadaft »

jde to vysvětlit i tak, že jsou díky tomu přístroje míň závislé na síťových kabelech? já mám cdčko i předzesák s EI trafy (koncák toroid), obyč šňůra s klasickou vidličkou - při výměně za stíněné napájecí kabely jsem totiž žádné efekty popisované v jiném momentálně aktivním vlákně nepozoroval.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Do jisté míry ano, pokud je jinak konstrukce v pořádku. Stejně tak jsou méně závislé na síťové pračce.

Použití EI traf vede k výraznému snížení kapacitních proudů po zemních vodičích či stíněních kabelů. Tyto proudy rostou v amplitudě s frekvencí rušivého signálu. Malé EI trafo má typicky 50pF, malý toroid 500pF, a to je sakra rozdíl.

Co se týče síťových kabelů speciálně, při jejich "velkém vlivu" bych silně podezíral konstrukci příslušného komponentu.

pasul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pasul »

PMA - Opravdu jsem to nevěděl. A ani mě to nenapadlo o tom VF bordelu a přenos přes trafa. Uznávám.

TomasT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasT »

PMA píše:V Trutnově to ze začátku a tudíž i v průběhu srovnávacích testů byla se zdrojem signálu opravdu nečekaná bída, bohužel výměnu za jiný jsem už neslyšel. AR SP15 jsem slyšel na více sestavách, a i doma, proto jsem jej použil jako přiblížení zvukového charakteru DAC7. Bude to dané firemní filozofií řešení analogových obvodů, samozřejmě digitální část bude mít svou signaturu také, jako vždy. Chtělo by to aby sis to poslechl doma, ve srovnání se svým novým převodníkem.
Stalo se, i kdyz ne u mne doma. Napisu jenom to, ze mne vlastne nijak neprekvapil. Konecna v digitalu to podle mne neni.

PMA
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PMA »

Není, v žádném případě. Sázel bych víc třeba naTvůj nový převodník (vážně). Že to není konečná, je evidentní i z velmi nízké ceny na výrobek fy Audio Research.

Odpovědět