Audirvana Plus for Windows 10

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Pokiaľ pôjdeš skúšať hudbu z Tidalu a nemáš DAC s podporou MQA tak Ti to bude hrať maximálne do 96khz!

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od hřebík »

Ano, asi to jsem pozoroval. DAC s nativní podporou MQA nemám. Nejsou na Tidalu alba, která nejsou v MQA, ale mají víc než 96 kHz?

Po přepnutí na Asio v Audirvaně+ jsem mmch. zaregistroval zajímavou softwarovou chybu: První album v Asio OK. Při přepnutí na další album se něco v počítači zbláznilo a výstup v Audirvaně ukázal výstup 1536 kHz (u 44,1kHz skladby), skončilo to samozřejmě chybou přehrávání (DAC podporuje max. 768 kHz, ovladač byl poslední Chord Asio 1.05). Musel jsem zastavit přehrávání, přepnout na Wasapi, pak jsem přehrávání znovu spustil, Wasapi hrálo OK, pak znovu zastavil a přepnul znovu na Asio, pak to zase hrálo OK i v Asio. Chyba se vyskytla víckrát a tento postup vždy pomohl, takže nějaký softwarový problém někde, těžko říct kde (mohou být třeba ovladače Asio, Audirvana, jejich kombinace, či něco jiného ... ??? ). Je tu někdo s nějakým Chordovským DACem a podobnými projevy? Samozřejmě poslední Chordovské ovladače 1.05, plně aktualizovaná Windows 10 a poslední verze Audirvany+.
Naposledy upravil(a) hřebík dne 05 pro 2018 18:48, celkem upraveno 7 x.

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Ale sú vyskúšaj napríklad,, Norah Jones - Come away with me " 24/192khz ;)

Z DACom Ti neporadím, snáď sa niekto nájde.
Inak Asio obchádza celý Windows 10 sa mi zdá.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od hřebík »

Našel jsem to v MQA: Norah Jones - Come away with me (24/192khz): V Asio i Wasapi to jde do DACu jen v 96 kHz, to je trochu zklamání, přestože se zdroj zobrazuje jako 192 kHz.

Je tam i něco neMQA se 192 kHz?

DAC měnit jen kvůli MQA rozhodně nebudu, protože jiný už nechci :) A problém s přepínám Wasapi/Asio se teď asi nějak vyřešil... Při posledních přepnutích už OK. Tak nevím, čím to bylo, třeba náhoda, která se už neobjeví... mám tu po celodenní práci otevřeno asi tak 20-30 různých oken :)
Naposledy upravil(a) hřebík dne 05 pro 2018 18:59, celkem upraveno 1 x.

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Ale veď som Ti už napísal že bez DACu s podporou MQA viac ako 96khz nedostaneš do DACu.
Ono všetko nad 44.1khz je Master Quality. Nechápem čo chceš od Tidalu.
Ani ja nemám DAC s podporou MQA ale nemám žiadny pocit že to bude lepšie keď by mi svietila kontrolka MQA do očí. Verím že sa kvalitou nahrávky ďalej neposuniem. Je mi už teraz jasné že kvalitu nahrávky žiadne MQA nezlepší! To ma tu nikto nepresvedčí.
Mne to hrá neskutočne dobre a som spokojný aj keď na DACi svieti trebárs aj 44.1khz, dôležité je ako to je kvalitne mastrovane.
Naposledy upravil(a) THXKO dne 05 pro 2018 19:05, celkem upraveno 1 x.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od hřebík »

Máš pravdu. Doufal jsem ale, že tam budou MQA alba >96kHz alternativně i v jiném bezztrátovém formátu, ale nejsou. Všechno nad 96 je zatím MQA. A když v nastavení Tidalu přepnu z Master na Lossless, tak se 192kHz MQA alba přehrají jen v 44.1. Takže nechám Master a smířím se s tím, že v MQA mám omezení, které mě ale moc netrápí.

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Toto z Tidalu,, Charly Antolini - Knock Out 2000" ma dnes dostalo. Flac je klasické CD 44.1khz ale bomba kopák, úplne skutočný a nieje potreba nejaké MQA na kvalitu.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od hřebík »

Teď jsem to pustil a je to fakt dobrý. Ono 44.1 obvykle stačí, když je dobrá nahrávka... Ženu to přes Asio do Chord M Scaleru, který to pěkně zrekonstruuje a pak teprve do DACu... Záleží hlavně na nahrávce.

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Presne tak. Mnohí si myslia že MQA je kvalita ale z nekvalitnou nahrávkou to nikdy kvalitne hrať nebude. Tidal robí všelijaké remastre a je to celkom dobre, dá sa to počúvať. Neťahá mi nic uši a hrá to do pohody a to je asi najdôležitejšie mať radosť z dobrej hudby.

Bazi 36
Příspěvky: 1133
Registrován: 04 lis 2017 16:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od Bazi 36 »

Panove,to je preci jasne,ze mqa,jakozto i hires obecne neni všespásný. To bychom museli být my, staromilové,prehravajici cd media,považováni za empéčkáře. Pritom pro nas vyrábějí strojky i za statisíce. Podle mne je proste rozhodujici nahravka jako takova.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od hřebík »

No není, ale člověka trochu zamrzí, když má stejné album ve více kvalitách a nemůže si pustit tu, která by měla být nejlepší, v plné kvalitě... Kvůli MQA ale nebudu měnit DAC. Jen by Tidal mohl dát alternativu pro nás, co nemáme DAC s nativním MQA.

Kdysi jsem si kupoval DVD-Audia právě proto, abych měl lepší verze CD...

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

No zrejme toho istého chce dosiahnuť Meridian s MQA aby si vymenil DAC. Ak si naozaj myslíš že s MQA budeš mať konečne plnú kvalitu tak snívaj ďalej.
Ak chceš kvalitu tak kupuj si kvalitné hi-res alebo niekto nech Ti natiahne na HDD budeš mať pokoj.

Veď Tidal Ti dáva alternatívu v podobe že to hrá aspoň 96khz. Ono aj tak by si nepočul žiadny rozdiel keby si ten istý album pustil ako MQA 192khz.

Schválne, ak to chceš vyskúšať kľudne si zakúp DAC s MQA a vyskúšaj. Do 14 dní to môžeš vrátiť. Myslím že to platí aj v CZ.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od hřebík »

Děkuji, ale jak jsem psal, DAC s MQA neplánuji, DAC mám vyřešen. Rozhodně neočekávám, že mi MQA poskytne maximální kvalitu. Jen jsem si chtěl povzdychnout nad tím, že když už tu kvalitnější nahrávku mám dostupnou a předplacenou, nemohu ji využít jen proto, že je v MQA, i když bych pravděpodobně slyšel prd, jak píšeš. Ale o ten prd právě v hifi jde ne? O ten pocit, že by to mohlo hrát ještě o malý pšouk lépe :)
Naposledy upravil(a) hřebík dne 05 pro 2018 21:18, celkem upraveno 1 x.

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Prd ten počuť to je pravda aj na kuchynskom rádiu :)

Predovšetkým treba si aj správne naladiť zostavu aby nebolo počuť iba ten prd ale aj nejaké to slušne rozlíšenie a čistotu ktorú vlastne od zostavy očakávaš. MQA je kapitola sama o sebe a na dlhú debatu. Oni si hrajú do kariet jeden druhému a o to im ide, hlavne zarobiť peniaze.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od hřebík »

Ano, sestavu právě mám. A o MQA si myslím svoje :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host