Audirvana Plus for Windows 10

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

To Ti ani neberiem, ani mňa MQA nepresvedčí aby som si kupoval druhý DAC. Ja som spokojný takto.

Každopádne Audirvana + bude asi najlepší audiofilsky prehrávačom hudby *2thumbsup*
Naposledy upravil(a) THXKO dne 05 pro 2018 21:25, celkem upraveno 1 x.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od hřebík »

Porovnával jsi jinak v Audirvaně wasapi a asio?

Jinak dík za tip na Charlyho Antolini, poslouchám ho celý večer, už asi třetí album :)

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Ako na sústredený posluch som ich nejako zvlášť neporovnaval. Môžem to niekedy porovnať, ale keďže som sa s wasapi nedostal viac ako na 192khz ďalej som ani neriešil a zostal na Asio.

Martin_AQ
Příspěvky: 135
Registrován: 12 čer 2008 11:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od Martin_AQ »

Za sebe tedy musím říct, že teprve kombinace Audirvany s novým notebookem s SSD diskem a Tidalem v kombinaci s integrovaným DACem v Parasoundu pustila do beden zvuk, ke kterému zatím nemám výhrady. Poslouchám Tidal + soubory z NASu. Párkrát mi to při přehrávání z NASU spadlo, pak jsem si ale uvědomil, že by bylo fajn ty DSD pustit po pevné lajně a ne po wifi:-) Mám to čerstvě nainstalované, tak o víkendu něco možná porovnám (s CD, USB vs spdif), ale zatím to hraje tak, že snad ani nemám chuť unavovat uši nějakým porovnáváním. A celé UX a katalogizace jsou na jedničku. Je tam ještě jakého si nastavování, nevím, proč se zobrazuje vpravo dole taková nesmyslně vysoká sampling rate, ale hraje to a to je důležité. Žádné šílenosti v nastavování a instalaci jako u foobaru apod. Fakt myslím, že dobré.
vedoucí prodejny AQ audio studio, Brno

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od hřebík »

Martas: (po několika editech) Dnes ráno jsem to vyzkoušel: Vysoká sampling rate se mi v Audirvaně zobrazuje taky (WASAPI: 768 kHz, ASIO: 1536 kHz), ale jen když se nic nepřehrává. Jakmile se něco přehrávat začne, tak se zobrazí správná vzorkovací frekvence. Není to tedy jakési "maximum"? Můj DAC nicméně zvládne max. jen 768 kHz, takže hodnota v režimu ASIO je nesmyslná. Musí to být tedy maximum něčeho jiného než DACu - např. tedy Audirvany?

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Malo by to byť maximálna prehratelna frekvencia Tvojho DACu kde Audirvana Plus by to mala vidieť.
U mňa na Asio je 384khz max, a aj DAC Customworks má maximálnu frekvenciu 384khz.
Vyskúšal som na wasapi a tam ukazuje maximálne 192khz. Pri nehrajucej hudbe je to iba informatívneho charakteru. Počas prehrávania hudby v ľavom rohu je frekvencia ktorú má aktuálny súbor či už FLAC alebo WAV, alebo DSD atď.s aktívnou frekvenciou súboru. A v pravom rohu vidieť frekvenciu ktorú prijíma DAC už upravenú v Audirvane ako koncovu. Tú už vidno aj na DACe.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od hřebík »

Můj DAC umí max. 768 kHz, takže hodnota zobrazená pro ASIO (1536) je chybná. Zajímavý je, že WASAPI zobrazuje správně 768.

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Môže to byť aj nejaká chyba software v Audirvane. Sledujem aj fórum Audirvany kde si píšu o nedostatkoch čo kde treba ešte upraviť. A dosť sa to od aktualizácie mení. Síce len drobnosti ale aspoň je zaujímavé niektoré nedostatky čo sem tam sa objavia.

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Po poslednej aktualizácii Audirvany 1.3.2 mi celá spadla a nejde spustiť! *headbang*
Aj po reštarte pc Audirvanu naťahuje na novo ale zlyhá aj tak na konci stiahnutia.

K tomu ešte som zostal prihlásený v Tidale cez Audirvanu. Nemôže sa mi tam niekto heknúť?
Odhlasujete sa z Audirvany Plus? :?

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od hřebík »

Neodhlašuju se odnikud, jsem k Tidalu stále přihlášený v několika zařízeních i softech, včetně Audirvany, protože se mi nechce odhlašovat/přihlašovat každý den na několika místech. Ochrana údajů je na straně výrobců softu a Tidalu. Snad to mají zabezpečné dostatečně. Jinak se mi teď Audirvana aktualizovala na novou verzi a vše běží v pohodě.

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Aktualizácia prebehla v pohode aj mne no až kým som nakoniec Audirvana neskončil, až potom sa mi otvára stále dookola okno v ktorom je že aktualizovať? Musím dať ok, Audirvanu natiahne a potom sa uzavrie a nič.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od hřebík »

Zcela odinstalovat / nainstalovat znovu?

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Vyskúšam, len nájdem licenčný kód.
Bez toho to nepôjde asi


THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Podarilo sa nainštalovať nanovo a prihlásiť sa. Všetko zatiaľ hrá normálne *2thumbsup*

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host