Audirvana Plus for Windows 10

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Zdeno1
Příspěvky: 490
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od Zdeno1 »

Tak jsem dnes zaregistroval možnost stáhnutí zkušební, čtrnáctidenní verze tohoto hodně chváleného přehrávače.
Komfort obsluhy je příkladné, přehraje téměř vše.Jestli je to kvalitativně srovnatelné s HQplayerem, jsem zatím neměl čas otestovat, nicméně po krátkodobém poslechu se mi zdá být úžasný.
Stažení souboru k instalaci je celkem komplikované, registrace, čekání na potvrzení admina atd.
Pokud má někdo chuť stáhnout, testovat a vyjádřit se k případnému srovnání s jiným přehrávačem, uvádím odkaz na webshare.
Jestli už někdo tento přehrávač používá, uvítal bych jakékoli názory, postřehy z dlouhodobého poslechu.

https://webshare.cz/#/file/7fq29m2562

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od sonofstars »

Audirvanu jsem používal na MacBooku cca rok. Mohu jedině doporučit.
*thumbs up*

Hezké prostředí, jednoduchost, u mě rozhodně přínos oproti základním free přehrávačům. Vyjímkou byl VOX Music Player - free a poslechově shodný. Jen mu chybělo to uživatelsky příjemné prostředí.

PS: zkus srovnat OS WIN za OS Linux nebo MacOS ;)

Zdeno1
Příspěvky: 490
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od Zdeno1 »

sonofstars

Děkuji Ti za reakci a hodnocení.
Co se týče OS, požívám souběžné i další pc s OS Snakeoil, Volumio.
Windows jsem několik let nepoužíval, asi před půl rokem jsem ze zvědavosti znovu nainstaloval a vyzkoušel.
Byl jsem velmi mile překvapen a už ho zase používám.
Linux audio OS, dle mého názoru, nepřinášejí žádnou další výhodu, pokud vezmu v potaz, že s Windows mohu přehrávat i koncert, film atd.
Rozdíly v kvalitě audia, jsem žádné nenašel.

Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 1177
Registrován: 17 bře 2016 15:33
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od sonofstars »

Tak pak je to super 👍 hlavne si uzivej hudbu 😉

U me to byly rozdily a tak jsem si s tim chvilku hral.
Audirvana je fajn.

Koncert a film prehrajes na vsech OS. Sam pripojuji MacBook a pres VLC nebo iTunes poustim koncerty a filmy.

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Ak sa nemýlim je to beta verzia alebo nie? Ide mi hlavne o to aby v Audirvane plus už bol inplantovany Tidal, môže niekto potvrdiť? Teda vo Windows 10. Či to v skúšobnej verzií nieje?
Ďakujem.

Zdeno1
Příspěvky: 490
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od Zdeno1 »

Včera spustili plnou verzi Audirvana Plus 1.0, Tidal mi funguje korektně.
Někde je však chyba, buď v mém pc, nebo na straně Audirvany, občas mi to padá, tak třikrát za den.
Co se týče aplikace Tidal v mém PC, v porovnání s Audirvanou, nedovedu zachytit, postřehnout, jakýkoli kvalitativní rozdíl v přehrávaném obsahu.

https://webshare.cz/file/42f7m64xe6/aud ... us-1-0-rar

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

@Zdeno1

Napíš ak zistíš problém prečo Ti to padá a to viac krát za deň, dosť ma to zaujíma.


THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Mám skúšobnú verziu Audirvany plus vo Windows 10 PRO, Tidal mi ide krásne. Môžem povedať že zvuk je lepší ako v v aplikácii priamo stiahnutu z Tidalu.
Ale potrebujem poradiť ako nastaviť v Audirvane playlist aby videla disk v PC ako je to napríklad vo foobare? Skúšal som aj nový playlist a inportovat, ale keď chcem vložiť kolonku hudba nevidí nič. Neviem ako dostanem hudbu z SSD do Audirvany. Vedel by mi niekto poradiť? Dik

Zdeno1
Příspěvky: 490
Registrován: 22 dub 2008 12:31
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od Zdeno1 »

Matně si pamatuji, že to bylo někde v nastavení, skenovat vybranou složku.
Zvukový rozdíl mezi aplikacemi jsem nevnímal, jsem už ale v pokročilém věku, tam už může být problém se sluchem.

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Tak podarilo sa. Stačilo nájsť správne video na YouTube. Vlastne to video je ukryté na stránke Audirvany ako odkaz na YouTube. Je to počutelne lepšie aj pri tichšej hlasitosti. Tomu by som neveril keby som to nevyskušal. No licenčný kód stojí 76,80-€ s DPH teda po 15 dňovej skúšobnej dobe.
Ale za ten posun to stojí. A je tam Tidal a hudba s HDD pohromade. Ak to niekoho zaujme tak súčasťou Audirvany Plus je licencia MQA priamo v aplikácii ;)

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Vie niekto poradiť ako môžem v Audirvane pozerať videoklipy z Tidalu? Alebo koncerty ktoré sú uložené na Tidale, poprípade live stream ktoré sem tam Tidal dáva. Niekde nevidím že sa to dá niekde dohľadať.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od hřebík »

THXKO píše:
26 říj 2018 05:48
Mám ... Audirvany plus vo Windows 10 PRO, Tidal mi ide krásne. Môžem povedať že zvuk je lepší ako v v aplikácii priamo stiahnutu z Tidalu.
Toto potvrzuji i ze své vlastní zkušenosti. Obě aplikace by měly jet ve Windows 10 přes wasapi (v aplikaci Tidalu prý wasapi odpovídá "exclusive mode" v nastavení, v Audirvaně+ tomu říkají normálně Wasapi). Audirvana+ mi přesto Tidal přehrává lépe, méně agresivně, věrněji, poslouchatelněji na repro i sluchátkách. Nečekal jsem to a nedokážu si to vysvětlit.

THXKO
Příspěvky: 274
Registrován: 17 kvě 2015 14:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od THXKO »

Vo wasapi v audirvane plus Windows 10 je možné počúvať hudbu iba do 192khz! Cez Asio mi to prehráva do 384khz.
Vyskúšal som prehrať DSD 256 aj keď nemám DAC s podporou pre DSD a Audirvana samozrejme súbor automaticky zmenila DSD 256 na 352,8 khz!
Cez wasapi len 176,4khz.

hřebík
Příspěvky: 896
Registrován: 21 bře 2010 11:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Audirvana Plus for Windows 10

Příspěvek od hřebík »

Zajímavý postřeh, měl jsem u pár skladeb podezření na něco podobného, ale nevěnoval jsem tomu moc pozornost. Přepínám tedy z Wasapi na Asio a někdy na Tidalu zkusím najít skladby na testování.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host