Dac s USB

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
kutil
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac s USB

Příspěvek od kutil »

Tu krabičku s čipem pcm 2704 jsem si koupil, protože měla hrát dobře, což nebyla pravda, tak jí asi 2 roky používám jako převod USB na optiku k převodníku 4 x TDA 1543 bez oversamplingu. Teď asi po 2 letech jsem náhodou zapojil sluchátka do krabičky a byl jsem ohromen, krabička měla přesně stejnej zvuk na kterej jsem zvyklej z vinylu, proto píšu, že hraje jako vinyl. Předtim jsem používal převodník bez oversamplingu, ale chipy firmy Burr Brown 2704 hrajou líp, zvlášť co se týká výšek, jsou přesně stejně "ostrý" jako má vinyl.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

svartenatt: O ceně to trochu je, "snobství" bych sem ale netahal, to je kategorie sama pro sebe: Odkazovaný DAC stojí 274 Kč - při odběru tří kusů nabízejí ještě slevu 15 %, tj. 233 Kč za hotový kompletní DAC. Je možné za tuto konečnou částku vyrobit ziskově něco opravdu slušného? Příliš tomu nevěřím.

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Je to úplný základ, na tý desce skoro nic neni a to, co tam je, jsou nejlevnější možný součástky. PCM2704 je totalní lowend. Ale to nic nemění na tom, že za ty penize to smysl má jako levná zvukovka k notebooku. Třeba když blbne ta integrovaná apod. Případně zapojit optikou/ digi koaxem za starý lowend cd přehrávač - to věřím, že taky může pomoct. Nepochybně to má velmi dobrý poměr cena/výkon za ty 273,-, co to stojí.
kabelguru.cz

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

jo, to vše beru, jen že autor vlákna hledá DAC kolem 15 tis. a tento za 273 (nebo chcete-li 233 :) ) takové kategorii asi nemůže konkurovat (pokud uvažujeme jen slušné zástupce kategorie 15 tis.) nebo jo? Krabiček za pár stovek je jinak mraky a výkon cena/výkon určitě taky dobré. Autorovi vlákna tímto asi nijak nepomáháme.

ZdenekJR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZdenekJR »

Kutil: "Nejlíp hrajou převodníky s čipem od firmy Burr Brown". Je vidět, že se opravdu vyznáte. Můžete prosím ještě prozradit nejlepší zesilovač, reproduktory, cd přehrávač a kabely? Děkuji.

kutil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kutil »

Je mi jasný, že jsem mezi snobama, když nestojí převodník 100 tisíc tak nehraje. Samozřejmě, že je to lowend, ale to nemění nic na tom že ty čipi od firmy Burr Brown hrajou dobře, jsou to totiž následovníci čipů pcm 58, který jsou léta vyhlášený pro svuj zvuk. Samozřejmě, že tam jsou ještě mezery v analogový části nebo použití lepších filtračních kondenzátorů. Jestli chcete dobrej zesilovač, tak doporučuju lampovej v zapojení push-pull s elektronkama 6l6, teď zrovna jeden stavim. Co se týká beden, tak používám 30cm širokopásnovej Jensen v dřevěný ozvučnici, ale přecházim na 38cm širokopásmový RCA, protože má lepší zvuk a lepší vejšky.

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Jeden podobnej znalec čipů se vyskytoval na vedlejším fóru,říkal si Malabar. *bravo*

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

kutil: koukám, že jsi tu podle počtu příspěvků nový, takže vítej na fóru!
kutil píše:
06 bře 2019 14:39
Je mi jasný, že jsem mezi snobama, když nestojí převodník 100 tisíc tak nehraje.
To tu snad nikdo tvrdí, většina z nás tu hledá hlavně slušný zvuk s ohledem na vlastní rozpočet, který se individuálně liší. Vlákno má matoucí název "Dac s USB". Autor prvního příspěvku ale hledá co nejlepší DAC kolem 15 000. Takže by asi bylo vhodné vlákno přejmenovat na "Dac s USB kolem 15 tis."
Díky za tip na levný, vzhledem k ceně asi podařený výrobek. Myslíš si, že tebou navrhovaný DAC může konkurovat nejlepším DACům s cenou kolem 15 tis.? To je seriózní otázka, nemyslím to zle.
kutil píše:
06 bře 2019 14:39
Samozřejmě, že je to lowend, ale to nemění nic na tom že ty čipi od firmy Burr Brown hrajou dobře, jsou to totiž následovníci čipů pcm 58, který jsou léta vyhlášený pro svuj zvuk. Samozřejmě, že tam jsou ještě mezery v analogový části nebo použití lepších filtračních kondenzátorů. Jestli chcete dobrej zesilovač, tak doporučuju lampovej v zapojení push-pull s elektronkama 6l6, teď zrovna jeden stavim. Co se týká beden, tak používám 30cm širokopásnovej Jensen v dřevěný ozvučnici, ale přecházim na 38cm širokopásmový RCA, protože má lepší zvuk a lepší vejšky.
Dost čipů má dnes papírové předpoklady hrát dobře, ale co z toho vznikne za DAC, je už jiná otázka. DACy s čipy Burr Brown mohou hrát dobře, sám jsem jich pár měl a stále mám, na konkrétní čip od konkrétního výrobce bych se ale při výběru nového DACu už až tak neohlížel. A jsou mmch i DACy postavené na jiných přístupech. Obecných/teoretických diskusí o tom, který čip či přístup je nejlepší, je plný internet. Většina běžných uživatelů chce ale spíš vědět, který DAC je optimální z hlediska jejich rozpočtu / cíleného zvuku / zbytku sestavy.

kutil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kutil »

Jak hrajou převodníky za 15 tisíc nevim, ale žádná sláva to nebude, většinou se pohybuju v cenový hladině co jsem slyšel. Jak píšu, zvukově je krabička velmi zdařilá, ale chce jí mít několikset hodin zapnutou, je velkej rozdíl u nový a hraný, když jsem si jí kopil tak hrála jak obyčejná zvukovka, teď po dvou letech hraje přesně jako gramofon, jedinej rozdíl je slyšet, že oproti gramofonu má trochu "mechnickej zvuk", ale to asi každej digitál. Na gramofonu jsem vyrost, tak můžu srovnávat. Na netu jsem ještě našel převodníky, který by mohli hrát líp, protože použili lepší součástky a předzesilovací část. https://www.aliexpress.com/item/Details ... 4419781902 nebo tento https://www.aliexpress.com/item/BlueBir ... 94375.html

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

tak nevim, dle tebe prevodniky kolem 15000 Kc nebude"zadna slava" a sam doporucujes prazdne krabicky za 400-700 Kc ...

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

K TV dobrý *palec*

LUK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LUK »

Vždyť si z vás beztak jen dělá srandu, to vám nikomu nedošlo?

kutil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kutil »

No na Moseru stojí samotná deska 3800, chce to trochu životního rozhledu retardi. Ale co čekat od debilů, který poslouchaj Pink Floyd nebo podobný sračky, na to vám stačí krystalka. https://cz.mouser.com/ProductDetail/Tex ... ZEw70T8SdN

Bazi 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bazi 36 »

Zrejmě další převtělenej nick,bývalého provokatéra. Dávam ti pár hodin,než dostaneš ban.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

kutil píše:
06 bře 2019 20:30
No na Moseru stojí samotná deska 3800, chce to trochu životního rozhledu retardi. Ale co čekat od debilů, který poslouchaj Pink Floyd nebo podobný sračky, na to vám stačí krystalka. https://cz.mouser.com/ProductDetail/Tex ... ZEw70T8SdN
tak sbohem

Odpovědět