Dac s USB

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Paul
Kontaktovat uživatele:

Re: Dac s USB

Příspěvek od Paul »

-takže po 6-stém příspěvku jsme všichni retardi a debilové....opravdu další skvělí odborník....

jirka28
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od jirka28 »

tihle brouci Pytlíci mně vždycky náramně pobavěj

analytik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od analytik »

Paul píše:
07 bře 2019 10:01
-takže po 6-stém příspěvku jsme všichni retardi a debilové....opravdu další skvělí odborník....

No minimálně ty se svým příspěvkem určitě!

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík »

:) no jak psal kutil: trochu toho životního rozhledu kluci (možná to bylo trochu jinak, už nevím). Každopádně: Nejlepší DAC kolem 15? Ví někdo? Já retard si bohužel neškrtnu.

koudy42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od koudy42 »

Nejak to pripomina napadne Vyblizka ;)....
Primaluna - Reference3A - Pioneer - Denon - DH Labs - ViaBlue - konvolut elektronek :)

kR@K3N
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kR@K3N »

hřebík píše:
07 bře 2019 14:56
Každopádně: Nejlepší DAC kolem 15? Ví někdo?
Klidně bych zkusil Pro-Ject DAC Box DS2 Ultra. Má spoustu možností nastavení. Jen škoda, že tam nejdou jednoduše vyměnit OZ ( jen SMD). Analogový výstup je podle obrázků osazen 2x LT1028 a 1x OPA2134 což není vždy zvukově ideální kombinace.

Tomáš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Obrázek
dobrá volba za necelých 9 stovek :D
https://www.ebay.com/itm/332782780592

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Dnes je na trhu hodně mmc založených na androidu, a co se týče videa ve 4K HDR jsou docela slušně vybavený. Zajímalo by mě jestli je možno z těchto krabiček typu Dune či Zappiti dostat audio soubor přes USB do externího USB dacu. Zkusil jste to někdo, nebo to není možné ?

Driver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Driver »

Zhruba po roku oprášim toto vlákno....
Upozorňujem že som v tejto problematike laik....
Uvažujem o kúpe DACu len si musím objasniť nejaké veci. Viem že DAC spracúva dig. signál na analóg.
Ale ako je to so vstupom USB ak ho DAC má? Napr. budem môcť pripojiť do dacu aj flash disk alebo ext. Hdd s audio súbotmi napr. Flac? Dokáže ho dac ďalej poslať cez rca výstupy napr. do amplifera ktorý nemá optický a usb vstup? Jednoducho povedané budem môcť počúvať hudbu vo formáte Flac ak médium bude flaska alebo ext.Hdd zapojená do DACu z usb vstupom? Ak sa to dá aký DAC s usb a optikou by ste mi doporučili? Rozpočet je bohužiaľ iba 250-300€. Podmienka je usb a optický vstup. Vďaka všetkým za rady.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Czech »

Ahoj, obávám se, že takto to nefunguje. Samotný DAC je vlastně něco jako externí zvuková karta. Musel by jsi mít DAC s USB hostem a nějakým softwarem, protože,
jak by jsi řekl tomu zařízení, kterou skladbu má přehrát z toho Flash disku. Samotný DAC s USB hostem neznám. Streamery tuto možnost mají, protože v sobě mají software a počítá se u nich s připojením externích ulozišť. Takže bych se spíše díval tímto směrem.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS »

Driver píše:
18 říj 2020 22:44
Ale ako je to so vstupom USB ak ho DAC má? Napr. budem môcť pripojiť do dacu aj flash disk alebo ext. Hdd s audio súbotmi napr. Flac? Dokáže ho dac ďalej poslať cez rca výstupy napr. do amplifera ktorý nemá optický a usb vstup? Jednoducho povedané budem môcť počúvať hudbu vo formáte Flac ak médium bude flaska alebo ext.Hdd zapojená do DACu z usb vstupom? Ak sa to dá aký DAC s usb a optikou by ste mi doporučili? Rozpočet je bohužiaľ iba 250-300€. Podmienka je usb a optický vstup. Vďaka všetkým za rady.
@Driver: Jak píše Mike_Czech, takto to nefunguje. "USB DAC" označuje přístroj, který se ke zdroji zvuku připojí přes USB rozhraní typu B, často u mobilních zařízení mikro USB - takže pozor, tato USB rozhraní jsou jiná než to, které si představuješ pro připojení flashky anebo USB disku (tedy USB typu A).
Tady je obrázek s různými konektory a jejich označeními.

Je to jen problém v terminologii. To, co popisuješ je vlastně přehrávač (player) s možností připojení USB disku a s možností připojení optiky - typicky to dneska najdeš právě ve zmíněných streamerech.

Pokud bys náhodou řešil tu optiku proto, abys mohl připojit televizi anebo set top box, pak je dost dobře možné, že tvá televize-set top box sama umožňuje připojit USB disk a sama tak poslouží jako přehrávač. Pak by ti opravdu stačilo dokoupit DAC s optickým vstupem.

Driver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Driver »

Vďaka za rady.....
pozeral som tie streamery, ale nejako sa mi nepodarilo nájsť streamer s opt. a usb vstupom-(s podporou prehrávania Flac) a s audio výstupom na zosilňovač.
Zoberme verziu že zosilňovač mám a reproduktory tiež.
Moja TV nedokáže prehrať Flac súbory (optický výstup má) a zosilňovač nemá opt. a USB vstup.
Dať sa cestou streamerov by bolo ok (ale rozpočet je iba do 300€)
Rozmýšľal som aj o Flac prehrávačoch ale zase.....tie vstupy a výstup (opt.-IN audio-OUT, existuje niečo také?)
Ďalej som rozmýšľal o mikrosystéme Panasonic SC-PMX92EG-K kde je opt. aj usb vstup s podporou Flac, len reproduktory, zosilňovač a cd player mám-(ostanú nevyužité)
....mám už z toho čistý hokej...babo raď... :(

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

V tvém případě a s tímto rozpočtem bych šel cestou Dune HD Realbox 4k.
Myslím, že to splňuje všechny tvé požadavky i když to není úplně hifi.
K tomu bych přikoupil za pár korun obyčejný převodník optika / analog a ten připojil k zesilovači.

Driver
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Driver »

Pozrel som si ten Dune HD Realbox 4k, neviem len sa mi zdá že to je skôr pre videofilov, kopec hdmi vstupov a neviem či som tam videl samostatný audio výstup na zosilňovač. A mne sa jedná hlavne o prehrávanie audio - optika/analóg, usb-A s priamym prehrávaním audio flac súborov.
Prevodníky optika na analóg nie sú drahé ale je to zase ďaľšia krabica navyše, chcel by som to v jednom zariadení.
Čo napríklad toto: AVR-X550BT alebo
Denon Heos link hs2
Obe sú v cenovej kategórii do 300€. Ktoré by ste mi doporučili?

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

AVRko je podobné jako ten Dune, to je taky spíš pro video. Ale ten Heos nevypadá špatně, akorát už je lehce nad rozpočtem, ale o pár korun. Tak si ho dojdi poslechnout a uvidíš

Odpovědět