DAC?

CD, SACD, DVD přehrávače, DAC převodníky, hudební servery, PC atd.
Odpovědět
Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Re: DAC?

Příspěvek od Zappadaddy »

Renown.Vidíš jak se liší hodnocení komponentů,je to alchemie.

lubos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lubos »

Michal viem ako hra Sroll, ale urcite na rockovu muziku by som si ho nevybral. Ked spominas Weiss, tak cez leto som mal doma najvyssi model DACu od WLM Gamma Reference za cca 4900,-EUR co je Weiss Minerva na mieru upravena pre WLM a poviem ti, ze ziadna slava to nebola, ako transport sluzil moj Marantz SA-7. Najvacsie prekvapenie bolo ked som videl fotky z vnutra, cakal som, ze WLM na vystupe bude mat lampu zhodne ako to je u WLM Gamma, ale bohuzial Gamma Reference je cisto Weiss pristroj t.j. bez lampy.

element

Příspěvek od element »

[Zappadaddy, já měl Srolla, ty víš.. a vím jak hrají jeho převodníky a převodníky od Meitnera, zkus si to taky poslechnout, neznějí analyticky, opravdu né, poslechni si to a pak napiš..je to opravdu nádherný klidný zvuk s takovým množstvím detailů, co jsem dříve nikdy neslyšel..jiná dimenze, prostě vše..stojím si za tím že převodníky opravdu dělají 60% ..jinak bych to neměnil..to mi věř.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

No jsem si jistý,že jsi mluvil pouze Strumento za těch 700t,ale to je už jedno.Cena je vysvětlena,v pohodě.Abychom se tedy drželi zadaného tématu,čímž je DAC, děkuji za doporučení na Meitnera.Přesně toto jsem chtěl slyšet,převodník,který je o mnoho výš než převodník ve Srollovi.Zavolám Šulcovi o prezentaci Meitnera.Jěště další tipy?Dostal jsem tip na Prism Sound,který prý je úplně nejlepší v převodnících!Prý Esoteric je proti němu hračka na vyhození.Slyšel někdo o něm?

Quote:
Originally Posted by buffert View Post
Some eng. tell me that the sound quality of prism sound DA2 better than ADA-8XR wich produce more netural, accurate,3D sound although the spec. is not as good as ADA8XR ? Is it true?

Anyone know why prism sound DAC more expensive than competitor (e.g. EMM Labs , DAD AX24 , DCS 955 and weiss DAC)?

Is it better than competitor?
The DA2 will not outperform the ADA8-XR. The reason why Prism is more expensive is to be sought in its better platform as I explained a post earlier. The other converters are built to last a certain technological era. If tomorrow's input/output ports change your converter will no longer interface with it. A prism is basically an extendable platform due to its modular approach. You buy it once and you use it until you're deaf, dead, or until anyone sees the need to go above 24bit, 192kHz (which would be totally absurd given the fact that 24bits provide for a dynamic range of 144dB and 192kHz is already totally ridiculous except when you're having stock in Hard Disk manufacturers!)

Even if you have a FireWire interface, expect that the next generation of FireWire computers will someday have ports that run too fast for your current FireWire interface. You cannot upgrade your Mytec as far as I know but you can do it with your prism.

Good luck with your choice.

Zvýraznil jsem barvami co mne zaujalo v odborné diskuzi na Gearslutz.com.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

A závěr této diskuze byl opravdu smysluplný.
For what it's worth the DA2 doesn't operate at 192k - that's the biggest difference. The fact is, I don't think anyone on the planet could hear the difference between a DA2, ADA8XR, Weiss, Lavry or any of the high end DACs in a blind listening test. It comes down to money and features. If you are going to spend 6k on a two channel converter you will also need a high end monitor system and actuate room acoustics to appreciate your investment.
Pro ty kdo nehoví angličtině.Faktem je,nemyslím si,že někdo na naší planetě by mohl slyšet rozdíl ve slepém testu mezi DA2, ADA8XR, Weiss, Lavry a jinými highendovými převodníky!

element

Příspěvek od element »

Ahoj, Zappadaddy doporučuji ti procházet tyto stránky http://www.dailyaudiophile.com/ takto se dozvíš o věcech daleko fundovaněji než jednotlivými výkříky na konkrétní produkt..úroveň a poznání, testy a recenze a hlavně blogy od skutečných uživatelů je to co ti pomůže v orientaci, oni to totiž mají, měli, slyšeli a né pouze četli.. :D
Naposledy upravil(a) element dne 01 led 2013 10:14, celkem upraveno 1 x.

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Další důležitá zmínka o Prism je v jiné recenzi na jiný dac :
I do need to state that the DAC-2 is not the best DAC I have auditioned and it isn’t even the second or third best sounding DAC I’ve heard. But, it is tantalizingly close and at a price that is considerably lower. I have carefully listed to the following DACs in the past few years either in my system or in other’s systems that I am very familiar with. I’m generally talking about hours of listening with each DAC, utilizing music that I have heard hundreds of times. I believe the best DAC that I have heard so far is the Rowland Aeris DAC priced at $9,800. The second best DAC to my ear was the Berkley DAC at $5,000 and the third was the Antelope Gold DAC with outboard Voltikus power supply at $5,500. After these three, there was another group of excellent DACS from Weiss, Prism, Ayre, and Bryston. This second group was excellent sounding but had various limitations on features or were too close to the “accuracy” crowd versus the fleshed out crowd. Even though they were excellent, they didn’t trip my trigger the way the first three did. That leads me to the W4S DAC-2 which provides me the right balance of sound between analytical and saturated sound. It also has the feature set that makes it a breeze to hook up in almost any situation.

element

Příspěvek od element »

http://www.dcsltd.co.uk/ toto je asi vrchol v oblasti digitální techniky...

Zappadaddy
Kontaktovat uživatele:

Další DAC,který by mohl být špiška je tentohttp://jeffrowlandgroup.com/us/aeris-da ... llery.html a i vypadá velmi dobře
Obrázek
Vše je ovšem subjektivní,následně jsem našel názor ,že Jeff Rolland je shit.A proto je potřeba si vše vyzkoušet v domácích podmínkách.O Weiss jsem četl velmi pozitivní reakce od lidí,kteří vyzkoušeli kde co,oslovuje je hlavně jeho lampový přednes midrange-středů.Když jsem porovnával Weiss Da-2 jejich nejnižší nebo starší model(není již uvedený v jejich řadě na jejich webu),který je zvukově identický s Weiss Minerva,který stojí 2x tolik jak DA-2 cca ,tak jsme s jeho majitelem rozdíl oproti Srollovu převodníku neslyšeli (krátkém porovnávacím testu).To by znamenalo,že tento model od Weiss(firma,která se soustředuje pouze na profesionální audio techniku a je špičkou v tomto oboru)je srovnatelný s převodníkem ,který je v Lyricu zabudován,a to je dobrá zpráva.Úvaha,že jsou lepší převodníky stále trvá,a jelikož se mi moc líbí zvuk Weisse/Lyricu tak mne hodně zajímá zvuk jejich nejnovějšího převodníku DAC-2,S VESTAVĚNÝM PŘEDZESILOVAČEM! http://www.weiss-highend.ch/dac202/index.html
Obrázek.
Zmínka o Weiss Minerva a Bercley Alpha Dac je zde:My review of the Alpha DAC would not be complete with comparing it to the competition. I consider the two premiere DACs at the moment to be the Alpha DAC and the Weiss Minerva. (When the full Sonic Studio Amarra software/hardware package is released I expect it to be very compelling as well). I came to this conclusion through my own listening tests, as I did have both units here at the same time, and based on the frequent communication I have with Computer Audiophile readers. Even at Rocky Mountain Audiofest I ran into a very nice CA reader who was inquiring about an Alpha DAC versus the Minerva. It's a very hot topic to say the least. First and foremost both DACs are capable of incredible sound, as evidenced by my reviews of each DAC. Provided you have the proper interface you won't be disappointed by either DAC. Deciding which DAC to chose is entirely personal and depends greatly on the listener's taste, available interfaces, and feature requirements. Both DACs are right around $5,000. In my opinion the major sonic difference between the two is soundstage. I described the Alpha DAC's characteristics in detail above so I'll get right to the Minerva. The Minerva has a much more focussed soundstage that may be narrow to some listeners. On the other hand this focussed and tight soundstage is exactly what some listeners are seeking.In a way the Minerva is like plugging into the soundboard to make a live recording and the Alpha DAC is like placing microphones elsewhere in the venue. Next those considering each DAC should consider the interface required. If you need FireWire the choice is rather easy. The Minerva has FireWire 400 in addition to other interfaces whereas the Alpha DAC has the three aforementioned traditional interfaces. The Minerva also has digital outputs should you need it as a FireWire to AES interface. To further narrow down the choice between DACs the listener should consider the features of each DAC. The Alpha DAC is very strong in this department with the built-in volume control, remote control, ability to bypass a pre amp, HDCD decoding and indicator of bit perfect audio, and the sample rate display on the front panel. In addition to these considerations I strongly recommend potential purchasers contact a local dealer to discuss their needs. Berkeley Audio Design and Weiss have lists of dealers available on their websites.Ta věta v červené mne zaujala,rozdíl mezi těmito špičkovými převodníky je v jejich pojetí jak přistupují k posluchači.Pro mnohé,i pro mne je překvapení jaké mohou být mezi převodníky rozdíly.Může to být velmi dobrodružná a zajímavá cesta v objevování zvuku šitému na míru vaším uším aniž byste znehodnotili svou momentální sestavu!Vyzkoušení různých možností mi nyní po dnešním goglování připadá jako nutnost!!!

Závěr,vyzkouším Weiss DAC-2,Prism sound,Meitner a možná Berkley Apha Dac.

zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zero »

PF 2013 aneb do nového roku zvesela :mrgreen:

"Faktem je,nemyslím si,že někdo na naší planetě by mohl slyšet rozdíl ve slepém testu mezi DA2, ADA8XR, Weiss, Lavry a jinými highendovými převodníky!"
"Pro mnohé,i pro mne je překvapení jaké mohou být mezi převodníky rozdíly."

"a to je dobrá zpráva."

element

Příspěvek od element »

Zdar všem, pokud si zadáte do googlu DCS degussy vypadnou vám testy na tento převodník a porovnání s jinými, celkem hodně testů..všude vychází že debussy od DCS je jiná liga než Weiss, Meitner/EMMlabs je hodnocen nad Weiss blíže k DCS debussy. Debussy je přitom ten nejzákladnější převodník od DCS, ty ceny potom rostou šíleně..a tak jak slyšíte rozdíl mezi kabelama, tak slyšíte i rozdíl mezi převodníky..a osobní zkušenost, to vždy rozhoduje co si kupuji

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero »

Podla J. Atkinsona a jeho merani je najlepsi Weiss DAC202:

"The Weiss DAC202 is the best-measuring D/A processor I have measured in my quarter-century career at Stereophile. It just doesn't get any better than this!"

http://www.stereophile.com/content/weis ... asurements

element

Příspěvek od element »

zatím si nemyslím že jsou zde o....í lidé *2thumbsup* jak můžeš ale psát o převodníku Weiss že je nejlepší když test je z ledna 2012 a ostatní převodníky se testovaly později *palec* to je jako že jsi našel test z roku 1970 kde škoda 105 je nejlepší škodovka :D pokud chceš porovnávat tak si zadej časové omezení při vyhledávání...třeba na poslední měsíc, půl rok

BVa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BVa »

BVaudio, výroba a predaj

Odpovědět